Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Luk77 napisał:

Panowie , muszę podjąć decyzje czy zostaje u mnie 240i czy go oddaje.

Jego granie bardzo mi pasuje , tworzy synergie z moimi Audiovectorami. Jestem zaniepokojony jego grzaniem. Producent wymaga w instrukcji aby przynajmniej 23 cm było wolnego miejsca na górze. Tak więc jest coś na rzeczy.

Ja go przeniosłem na górną półkę . Przypomnę że mój 240 jest mocno ciepły przy radiatorze , inne miejsca na górnej obudowie są w temp. pokojowej

Nie wiem sam co robić bo gra świetnie.

Jeśli masz wątpliwości co do technicznej strony to zwróć. Sygnatura grania z 250i v2 będzie podobna a to nowa konstrukcja, może i termicznie zoptymalizowana. W 250i v2 tranzystory są zamontowane do spodu więc rozpraszanie ciepła będzie inne. Musisz sobie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzysztof.filipak napisał:

Jeśli masz wątpliwości co do technicznej strony to zwróć. Sygnatura grania z 250i v2 będzie podobna a to nowa konstrukcja, może i termicznie zoptymalizowana. W 250i v2 tranzystory są zamontowane do spodu więc rozpraszanie ciepła będzie inne. Musisz sobie sprawdzić.

Niestety nie do końca mogę się z Tobą zgodzić kolego.

Nie jest to nowa konstrukcja tylko lekko stuningowany stary model 250i doposażony między innymi o phono stage. Jeżeli zaś chodzi o sekcję wzmacniacza to są to zgoła odmienne konstrukcje. 240i bazuje na układach scalonych tranzystorów (Texas instruments), natomiast 250i na dwóch parach komplementarnych tranzystorów. Różnica w graniu pomiędzy tymi dwoma wzmacniaczami jest zauważalna, wręcz znacząca. 

Dlatego jeżeli Luk77 lubi granie 240i wówczas radzę pozostać przy 240i. Poza tym jak wszyscy piszą 250i nie ma DAC-a. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spakowałem mojego 240i i czeka na wysyłke do sklepu . Ewidentnie trafił mi się wadliwy wzmacniacz. Kiedy go wyjmowałem z szafki to poparzyłem sobie ręce przy radiatorze u dołu. Nie zdawałem sobie sprawy że spód wzmacniacza może być tak gorący.

 

Miałem kilkadziesiąt wzmacniaczy produkowanych w Europie , Chinach i nigdy nie miałem takich jazd. 

Szkoda bo 240 gra bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Luk77 napisał:

Spakowałem mojego 240i i czeka na wysyłke do sklepu . Ewidentnie trafił mi się wadliwy wzmacniacz. Kiedy go wyjmowałem z szafki to poparzyłem sobie ręce przy radiatorze u dołu. Nie zdawałem sobie sprawy że spód wzmacniacza może być tak gorący.

 

Miałem kilkadziesiąt wzmacniaczy produkowanych w Europie , Chinach i nigdy nie miałem takich jazd. 

Szkoda bo 240 gra bardzo dobrze.

Zawsze może coś się zdarzyć, ewidentnie któraś kość była zepsuta.  

Nie zrażaj się tym i zamawiaj nowy, tym bardziej, że teraz cena bardziej niż okazyjna, taniej nie będzie:

https://www.q21.pl/moon-240i.html?hash=6967be4a6b36b5c524a9260c7607c0ff&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=405385bf-dcba-5a8b-0802-a7a0ccb6488a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gajmac napisał:

 

Nie zrażaj się tym i zamawiaj nowy, tym bardziej, że teraz cena bardziej niż okazyjna, taniej nie będzie:

https://www.q21.pl/moon-240i.html?hash=6967be4a6b36b5c524a9260c7607c0ff&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=405385bf-dcba-5a8b-0802-a7a0ccb6488a

 

Rozmawiałem z Q21 i powiedzieli mi że został egzemplarz demo który podróżował. Nie chcę takiego.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Luk77 napisał:

Rozmawiałem z Q21 i powiedzieli mi że został egzemplarz demo który podróżował. Nie chcę takiego.

Jeśli interesuje Cię krótko używany, w świetnym stanie, to moja 240tka jest wystawiona na sprzedaż. Można jej też posłuchać u mnie 🙂 w razie zainteresowania pisz na priv 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Luk77 napisał:

Rozmawiałem z Q21 i powiedzieli mi że został egzemplarz demo który podróżował. Nie chcę takiego.

https://sklep.audiocolor.pl/produkt/moon-240i-wzmacniacz-zintegrowany-stereo/?mcintosh&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=5c4be94e-cdeb-f19e-492e-ce3dfa7a1fae

 

a ten? Pewnie to ten sam "podróżnik" 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.