Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Moon 330A + 430AH gra z Operami Quinta. Prawie uniwersalne zestawienie, jednak przy hard rocku i metalu niestety nie mam pełnej satysfakcji z odsłuchu, gdyż bas nie nadąża. 

Jakie macie konfiguracje głośników do cięższego repertuaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, krzysztof.filipak napisał:

Mój Moon 330A + 430AH gra z Operami Quinta. Prawie uniwersalne zestawienie, jednak przy hard rocku i metalu niestety nie mam pełnej satysfakcji z odsłuchu, gdyż bas nie nadąża. 

Jakie macie konfiguracje głośników do cięższego repertuaru.

Wielokrotnie i to nie tylko na naszym forum słyszałem że Moon dobrze zgrywa się z operami, niestety nigdy nie miałem okazji tego doświadczyć. U mnie Moon gra z Focalami Sopra 3 i uważam, że jest to wystrzałowe połączenie, jest wspaniały, dynamiczny i konturowy bas, są cudownie słodkie i wyraźne wokale (odseparowanie od instrumentów wzorowe) no i co najważniejsze wspaniale wysokie tony, do tego są przestrzenne, niesamowicie szczegółowe i niemęczące. Czy do Hard rocku i metalu takie połączenie będzie dobre? Wątpię, ponieważ według mnie jest ono za bardzo szczegółowe. Osobiście słucham Rocka, Bluesa, Jazzu, Elektroniki i nawet Popu. Połączenie to idealnie sprawdza się przy słuchaniu Pink floyd, Dire Straits, Genesis etc. ale przy cięższych kawałkach Metallica - jest już za dużo szeroko rozumianego jazgotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolumny za 100 tys i nie jesteś zadowolony z uniwersalności systemu ? 

Ciężkie kawałki to już kwestia często gorszej realizacji takiego materiału.

Myślę,  że skoro w 90% jesteś zadowolony ze swojego systemu, to nic nie zmieniaj i pogodzić się trzeba będzie że systemy uniwersalne które wszystko zagrają na 100% nie istnieją.

Lepsze jest niejednokrotnie wrogiem dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, DAWH napisał:

Masz kolumny za 100 tys i nie jesteś zadowolony z uniwersalności systemu ? 

Ciężkie kawałki to już kwestia często gorszej realizacji takiego materiału.

Myślę,  że skoro w 90% jesteś zadowolony ze swojego systemu, to nic nie zmieniaj i pogodzić się trzeba będzie że systemy uniwersalne które wszystko zagrają na 100% nie istnieją.

Lepsze jest niejednokrotnie wrogiem dobrego.

Ten komentarz był skierowany do mnie? Mniemam, że tak bo Opera Quinta nie kosztuje tyle co Sopra 3, a skoro tak to odpowiadając: nie widzę nigdzie abym napisał, że nie jestem zadowolony z uniwersalności mojego systemu. Wręcz przeciwnie - jestem nim zachwycony, a że nie słucham Hard Rocka i Metalu to tym bardziej 🙂 

Edytowane przez Gajmac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ten komentarz był skierowany do mnie? Mniemam, że tak bo Opera Quinta nie kosztuje tyle co Sopra 3, a skoro tak to odpowiadając: nie widzę nigdzie abym napisał, że nie jestem zadowolony z uniwersalności mojego systemu. Wręcz przeciwnie - jestem nim zachwycony, a że nie słucham Hard Rocka i Metalu to tym bardziej  

No raczej . Quinty nie kosztują 100 kawałków.
Wracają do mojej kwestii pytam, bo jestem ciekaw opinii właśnie Was, którzy użytkujecie. Quinty świetne się wpasowują z Moonem, jak pisałem poza ciężkimi gatunkami. Można powiedzieć że szukam gatunkowo muzycznie „bratniej duszy”.
Zwiedzam przez ten weekend AVS, więc może też coś ciekawego wyhaczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
8 minut temu, Luk77 napisał:


Panowie , zagościł u mnie Moon 240i. Zauważyłem że górna obudowa centralnie nad radiatorem jest mocno ciepła. Czy ten typ tak ma ?

Mam ten model. I odpowiem - to zależy. Jeśli po odsłuchu pozostaje wyłączony, ale cały czas pod prądem - to raczej bedzie mocno ciepły. Natomiast podczas odsłuchu mocniej grzał się tak naprawdę w sytuacji gdy podkręcałem volume na 50-52 na dłuższy czas, w przeciwnym razie był raczej leciutko rozgrzany. Analogicznie do 250i który też mam - te modele wg mnie w normalnych warunkach raczej nie grzeją się wcale mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcouss napisał:

Analogicznie do 250i który też mam - te modele wg mnie w normalnych warunkach raczej nie grzeją się wcale mocno.

Może koledzy pokażą gdzie umieścili te wzmacniacze, mój 250i ma w cholerę miejsca na stoliku audio i może grać 12h z pokrętłem na 9-10 i mogę gołą doooopą siadać bez obaw przesmażenia jajek.

Jak u was z zasilaniem panowie?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, obcymars napisał:

Dla jednego gorąco będzie 40st a drugiego 70st, warto by zmierzyć miernikiem i podać wartości.

Zapewniam, że między 40, a 70C jest spora różnica.

Na 40 też nIe odważyłbym się siadać.

Pokazać temperaturę , proszę bardzo.

Dziś moja 250ka od ok 14:00 gra z gałą na godz 9:00.

Temperatura na zdjęciu .

 

 

 

IMG20231117200306_20231117200620.jpg

IMG20231117200410_20231117200620.jpg

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, obcymars napisał:

Bardziej mi chodziło o temp Luk77 🙂 gdyż ma obawy, że mocno się grzeje trzeba to zmierzyć.

Takie moje zdanie.

Wiem, a ja pokazałem, żeby nie być gołosłownym.

Kiedyś była tania końcówka i było to samo.

Może to zasługa dobrego zasilania pozbawionego śmieci, czy innych składowych.

Kolega Luk77 może nam powie gdzie ustawił wzmacniacz i czy ma zapewniona przestrzeń wokół wzmacniacza.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Luk77 napisał:


Panowie , zagościł u mnie Moon 240i. Zauważyłem że górna obudowa centralnie nad radiatorem jest mocno ciepła. Czy ten typ tak ma ?

Nie mam co prawda 240i tylko ACE, ale ma te same bebechy. U mnie nawet po długim graniu lekko ciepły, więc podejrzewam, że coś może być na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, sir.jax napisał:

 

Kolega Luk77 może nam powie gdzie ustawił wzmacniacz i czy ma zapewniona przestrzeń wokół wzmacniacza.

 

Wzmacniacz na górnej półce także ma duuużo przestrzeni wokół niego. W instrukcji producent pisze że musi być 23 cm wolnej przestrzeni na górze. Bardzo mnie to zastanowiło i przeniosłem go na samą górę .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Luk77 napisał:

Wzmacniacz na górnej półce także ma duuużo przestrzeni wokół niego

ma dużo przestrzeni wokół SIEBIE

JEST dużo przestrzeni wokół niego

🙈🙈🙈 sorry 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sir.jax napisał:

Może koledzy pokażą gdzie umieścili te wzmacniacze, mój 250i ma w cholerę miejsca na stoliku audio i może grać 12h z pokrętłem na 9-10 i mogę gołą doooopą siadać bez obaw przesmażenia jajek.

Jak u was z zasilaniem panowie?

Potwierdzam - 250tka bardzo mało się grzeje. Co prawda ona ma "radiator" w postaci dolnej częsci obudowy, ale i ona nie nagrzewa sie jakos nadto (dzis sluchalem glosniej, po kilkunastu minutach po skonczonym odsluchu obudowa w temperaturze pokojowej). 240tka także nie powinna się grzac zbyt mocno...zwłaszcza w takiej temperaturze otoczenia jaką mamy obecnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Luk77 napisał:

Sprawdziłem teraz i po nocy na standby obudowa nad radiatorem mocno ciepła. W zasadzie jest cały czas mocno ciepła niezależnie czy standby czy włączony i grający.

W takim razie napewno jest coś nie tak.
Jak się na tym nie znasz to na Twoim miejscu oddałbym sprzęt do fachowca. Może to być to jakaś błahostka jak ustawienie prądów spoczynkowych albo niestety coś grubszego jak uszkodzone układy scalone tranzystorów mocy.
Jak znasz się trochę na elektronice to może na początek zdejmij górną pokrywę, odłącz oczywiście wzmaka od prądu i zobacz co najbardziej się grzeje: trafo, mostek prostowniczy, układ wzmacniający czy może coś innego. 

Edytowane przez Gajmac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Luk77 napisał:

Wzmacniacz jest nowy z salonu . Niestety będę zmuszony go oddać. Szkoda bo gra bardzo dobrze 😞

Tak zrób. Bardzo dobrze to gra inny wzmacniacz Moona 😉

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Luk77 napisał:

Moon 340 ?

Być może ale nadal to cyfrowy wzmacniacz z wieloma dodatkami, cyfrową regulacją etc.

Miałem na myśli inny analogowy, czysty wzmacniacz, bez udziwnień 😉

Zapytaj @Marcouss

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sir.jax napisał:

Być może ale nadal to cyfrowy wzmacniacz z wieloma dodatkami, cyfrową regulacją etc.

Miałem na myśli inny analogowy, czysty wzmacniacz, bez udziwnień 😉

Zapytaj @Marcouss

No to bez udziwnień z końcówką na tranzystorach jest 250i v2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2023 o 18:14, sir.jax napisał:

Być może ale nadal to cyfrowy wzmacniacz z wieloma dodatkami, cyfrową regulacją etc.

Miałem na myśli inny analogowy, czysty wzmacniacz, bez udziwnień 😉

Zapytaj @Marcouss

340 to przecież nie "cyfrowy" piec ...

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , muszę podjąć decyzje czy zostaje u mnie 240i czy go oddaje.

Jego granie bardzo mi pasuje , tworzy synergie z moimi Audiovectorami. Jestem zaniepokojony jego grzaniem. Producent wymaga w instrukcji aby przynajmniej 23 cm było wolnego miejsca na górze. Tak więc jest coś na rzeczy.

Ja go przeniosłem na górną półkę . Przypomnę że mój 240 jest mocno ciepły przy radiatorze , inne miejsca na górnej obudowie są w temp. pokojowej

Nie wiem sam co robić bo gra świetnie.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Luk77 napisał:

Panowie , muszę podjąć decyzje czy zostaje u mnie 240i czy go oddaje.

Jego granie bardzo mi pasuje , tworzy synergie z moimi Audiovectorami. Jestem zaniepokojony jego grzaniem. Producent wymaga w instrukcji aby przynajmniej 23 cm było wolnego miejsca na górze. Tak więc jest coś na rzeczy.

Ja go przeniosłem na górną półkę . Przypomnę że mój 240 jest mocno ciepły przy radiatorze , inne miejsca na górnej obudowie są w temp. pokojowej

Nie wiem sam co robić bo gra świetnie.

Niech u sprzedawcy włączą twój egzemplarz i drugi taki sam z podobnym obciążeniem. Porównasz czy ma tak samo, czy twój grzeje się bardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.