Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sir.jax napisał:

Srebro, które nie gra jak srebro.

Myślę, że lepsze niż Arini.

O jakich Albedo mowa?

P.S.

A jak polskie małe ma ufakturki zaplataczy kabli z gotowców,  to jest jeszcze ricable.pl na innym forum sobie chwalą te markę.

Jest naprawdę spoko, nie ma problemu też wypożyczyć,  pod9bnie jak AriniAudio.j

Jak pisałem wyżej mam customowe ricable z wtykami viborga, wyszło 900 zł za jeden przewód. Zdecwalem się na takie zasilanie gdyż na ACE przetestowałem ricable od Magnusa do Dedalusa Elite. Kable są bardzo fajne i gdybym nie wymienił sprzętu został bym na dedalus Elite. Wg mnie kable są nieźle wycenione grają z rozmachem ale nie męczą. Obecnie testowany invictus XLR w porównaniu z albedo monolith monocrystal dla mnie za bardzo "rozrywkowy" . Ogólnie w mojej ocenie ricable to całkiem niezła oferta.

Wypożyczył bym Ariniaudio, ale jak mam je wygrzewać 30 dni ... wypadało by potem znów porównać z albedo...

Pytanie jest takie co da mi zmiana albedo RCA na XLR ? Bo wypożyczone mam RCA. Połączenie preampu z końcówką mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz urzadzenie w pełni zbalansowane, to ma to sens, jak są tylko odczepy z RCA na płytce PCB do gniazd XLR, to jest to pseudo balanced.

Teraz jedna rzecz jest ważna przy porównaniach RCA vs XLR, mało kto się temu bliżej przygląda i w ogóle tak robi.

XLR to zazwyczaj ok 4V na wyjściu tego sygnału vs ok. 2V dla RCA, zatem XLR gra lepiej, bo przede wszystkim gra głośniej, a zazwyczaj głośniej to "lepiej".

Zatem przy takim porównaniu powinno się wyrównać poziomy głośności i nie za pomocą pokrętełka głośności, tylko za pomocą sonometru lub aplikacji w telefonie. 

Trzeba by zrobić taki test, posłuchać z RCA i usiąść w miejscu odsłuchu z sonometrem w ręku lub aplikacją - zapisać wartość w dB.

Później można przejść na XLR i analogicznie ustawić głośność na tym samym poziomie np 78dB jeśli wcześniej na takiej ustawialiśmy RCA, wtedy wsłuchiwać się w niuanse, czy są jakieś różnice między tymi kablami.

Bez takiego wyrównania poziomów głośności w dB, takie porównania jakości dźwięku z XLR vs RCA nie mają sensu.

 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem... Łącze moon 330a końcówka mocy, i przedwzmacniacz moon 390. Z tego co się orientuję  to zarówno wejście jak i wyjście są w pełni zbalansowane. Nie znalazłem w specyfikacji napięć. Mam jednak wrażenie że na RCA jest ciszej więc może tak być. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2023 o 22:47, Adam 38 napisał:

Cena detaliczna wzmacniacza zintegrowanego Moon 250i v2 wynosi 12.888 złotych.

No i mówiłem, że będzie sporo niżej niż sugerowane przez Ciebie okolice 15 tysięcy.
Chociaż matematycznie rzecz biorąc, to cena wyjściowa jest trochę dalej od 10, a bliżej do 15 🙂 W każdym razie jest pole do negocjacji...

A tak przy okazji - wpadł mi w ręce (no może niezbyt dosłownie- raczej "w oczy") film z fabryki Moona

Trochę dziwnie wygląda to wachlowanie Moonem Ace jakby nic nie ważył. A z drugiej strony - to i tak poniżej 10kg, więc nie trzeba być Herculesem... albo współczesnymi odpowiednikami 🙂

Pozdrawiam
PS. Nie kojarzę by ktoś już zamieszczał ten film w naszym Klubie, jeśli tak - to wybaczcie.

Edytowane przez RoRo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, RoRo1 napisał:

No i mówiłem, że będzie sporo niżej niż sugerowane przez Ciebie okolice 15 tysięcy.
Chociaż matematycznie rzecz biorąc, to cena wyjściowa jest trochę dalej od 10, a bliżej do 15 🙂 W każdym razie jest pole do negocjacji...

A tak przy okazji - wpadł mi w ręce (no może niezbyt dosłownie- raczej "w oczy") film z fabryki Moona

Trochę dziwnie wygląda to wachlowanie Moonem Ace jakby nic nie ważył. A z drugiej strony - to i tak poniżej 10kg, więc nie trzeba być Herculesem... albo współczesnymi odpowiednikami 🙂

Pozdrawiam
PS. Nie kojarzę by ktoś już zamieszczał ten film w naszym Klubie, jeśli tak - to wybaczcie.

Szkoda tylko, że tak mało o samej fabryce i procesach produkcyjnych znalazło się na tym filmie 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś miał podobny problem?

Słuchając muzyki z Tidal przez Tidal Connect można sterować również głośnością moona przez telefon. Funkcja działała u mnie zarówno na ACE jak i 390. Gdy zmieniłem telefon z Xaiomi mi note 10 na Xaiomi 12 nie mogę już sterować głośnością...

Oczywiście aplikacja mind działa bez problemowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, na Discovery Science HD, został wyemitowany 24-ty odcinek znanego programu „Jak to jest zrobione?”. Odcinek był poświęcony tematowi jak jest produkowany (krok po kroku) odtwarzacz CD, na konkretnym przykładzie … Moon 650D 🙂

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od wczoraj calkowicie wysypal mi sie Mind controller w 390tce. Pozostale funkcje jak odtwarzanie przez wejscia np. optyczne i reszte chodza ale jak tylko odpalam aplikacje 390tka blokuje sie. Galka glosnosci nie dziala, przyciski i wyswietlacz sa martwe. Trzeba przyciskiem z tylu wylaczyc i wlaczyc ponownie do czasu odpalenia apki.... Robilem reset, przeinstalowalem aplikacje i nic to nie dalo. Dzisiaj napisalem do Simaudio, ale moze ktos spotkal sie z podobna sytuacja? Mam wrazenie ze co wejdzie nowa aktualizacja to wszystko chodzi coraz gorzej. Jak kupilem go to program dzialal bezawaryjnie. I jedna ciekawa rzecz, tidal i mconnect chodza normalnie. A Mind controller od razu zawiesza caly sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem, jakby ktoś miał podobny problem.

Otrzymałem odpowiedź z Simaudio, że jest to problem występujący w 390tce. Już pracują nad jego usunięciem. 

 

A tak przy okazji popracowaliby w końcu nad stabilnością, bo jestem już troszkę zmęczony tym kontrolerem. Tidal jest o wiele lepiej działającym programem, tylko nie można przez niego sterować dyskiem USB oraz wejściami. Niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.06.2023 o 19:28, Luxfer Fereg napisał:

Weźcie pomóżcie, przeniosłem moona do inne sieci i nijak nie mogę sobie poradzić z konfiguracją. Nie widzi go wcale. W appce wykrywa nieznany moon 280, wprowadzam wszelkie dane sieci i kupa. Robię to oczywiście jak zwykle po kablu.

Próbowałeś wyłączyć z sieci i ponowić proces instalacji? Miałem podobny problem i pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czołem wszystkim Klubowiczom,

Rozważam sprzedaż swojego zestawu:

1. Moon 340i d3px (w środku HiFiTuning Suprema 3 Silver),

2. Moon 280D Mind 2 (w środku HiFiTuning 1x Suprema 3 Silver, 1x Suprema 3 Ceper),

3. Amphion Argon 3LS (na Isoacoustic Gaia III),

Stan techniczny i wizualny bez zarzutu. Wszytko kupione w TopHiFi (jestem pierwszym właścicielem).

Kartony + 2 piloty (1 nowy i 1 używany) w zestawie.

Jeśli ktoś weźmie komplet, cena będzie nieprzyzwoicie atrakcyjna 🙂

Zainteresowanych zapraszam na priv.

Pozdrawiam, Michał

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, sir.jax napisał:

Michał, co Ty robisz?😏

Zmieniasz cały system, idziesz w nową markę ?

 

własnie ! cudowny system , przecież sam osobiście słuchałem u ciebie - brzmiało to perfekcyjnie !  jak coś, jestem chętny na poszczególne segmenty 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2023 o 00:31, sir.jax napisał:

Michał, co Ty robisz?😏

Zmieniasz cały system, idziesz w nową markę ?

 

Panowie, 

Sprawa jest prosta i skomplikowana zarazem 🙂 

Po pierwsze wraz z moim bratem (dwóch melomanów-audiofili, po przejściach rozwodowych) zdecydowaliśmy się dzielić wspólnie duży dom prawie 400m2. 

W 50m2 salonie stoi brata sprzęt - amplifikacja Classe (Pre+2 wielkie monstrualne końcówki mocy), zasilająca dwie, 130-kilogramowe kolumny Ushera (modyfikowane pod tę elektronikę), najwyższy model streamera Marantza (również po modyfikacji), zacny gramofon z cholernie drogą wkładką SoundSmith'a + phono Pliniusa oraz kupa innego sprzętu towarzyszącego, o łącznej wartości znacznie przekraczającej 300kPLN.

W konsekwencji mój system już trzeci miesiąc leży w kartonach, bezczynnie... a powinien grać i cieszyć czyjeś uszy.

Dodatkowo postanowiłem kupić (dla nas obu) potwora na 2 kołach marki Kawasaki, a dla siebie trochę osprzętu nurkowego, bo jadę w sierpniu na rafę.

Mam też do sprzedania:

1. Switch Ethernet, NuPrime SW8 - jeśli ktoś stremuje, polecam bardzo,

2. Breaker Gigawatta,

3. Kable głośnikowe - AriniAudio, praktycznie najwyższy model Prince. Jeżeli ktoś chciałby mieć komplet (a uważam, że warto, może sprzedać również Prince'y XLR),

4. 2 szt. zasilających Audioilluninati na Viborgach (1,2m),

5. Kable Ethernetowe DIY na bazie DHLabs (kat.8) - nie słyszałem lepszych,

Pozdr, Michał

 

 

W dniu 27.06.2023 o 00:58, Marcouss napisał:

własnie ! cudowny system , przecież sam osobiście słuchałem u ciebie - brzmiało to perfekcyjnie !  jak coś, jestem chętny na poszczególne segmenty 😉

Faktycznie, chyba całkiem zgrabnie to zostało pozbierane. Dlatego najbardziej cieszyłaby mnie sprzedaż kompletu. Jednak oczywiście mogę rozważyć sprzedaż poszczególnych elementów.

Jakby co, pisz na Priv.

M

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pantaleon napisał:

Panowie, 

Sprawa jest prosta i skomplikowana zarazem 🙂 

Michał, myślałem,  że dzielisz swe salony z jakąś lepszą połówka nas mężczyzn,  a Ty z bratem? 😉

Ja tam nic nie potrzebuję, może illuminati do zasilacza, ale 1,2m może być mało. 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sir.jax napisał:

Michał, myślałem,  że dzielisz swe salony z jakąś lepszą połówka nas mężczyzn,  a Ty z bratem? 😉

Ja tam nic nie potrzebuję, może illuminati do zasilacza, ale 1,2m może być mało. 

 

Z lepszą połówką???... a są takie? 

Z kobietami postanowiłem tworzyć wyłącznie trwałe, długoterminowe związki ... góra 3-5 dni. A do tego nie jest mi potrzebne "wspólne gniazdko" 🙂 .

Teraz to ja mam inne zajęcia - 2 nowe firmy, tor wyścigowy pod Łodzią i rafa w Dahab 🙂 

... niestety kompletu Moona nie dam rady wozić ze sobą.

Co do Illuminati to sprawdzę, może będę miał coś dłuższego. Jakby co, dam znać.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, moto3650 napisał:

Witam klubowiczów.

Czy jest sens dopłacać i zmieniać moona 250i ver 1 na 250i ver 2.

Nie mam gramofonu, ani nic z tych rzeczy. Czy samo brzmienie się mocno zmieniło?

Uważam, że nie.

Upgrade obecnego możesz jeszcze dokonać bez zmiany urządzenia.

Polecam.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Po pierwszych odsłuchach Moon Mind 2 podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Test (również slepy) przeprowadzony w dwóch układach sprzętowych:

1. Moon podłączony do wejścia na DAC w Mark Levinson No 390 - porównanie tego samego ( pomijam fakt że oczywiście nie wiemy do końca jaki materiał  Tidal udostępnia) albumu z Tidal vs płyta CD odtwarzana z ML.

2. Zarówno Moon jak i ML 390 podłączone do zewnętrznego DAC ( Parasound DAC 1500).

Wnioski: W ślepym teście 8/10 różnica słyszalna na korzyść CD, z którego brzmienie bardziej naturalne , trochę cieplejsze, dłuższe wybrzmienia gitar, lepsza głębia i tło,  lokalizacja i wielkość źródeł pozornych zbliżona.  Roznice w teście 2 mniej oczywiste i bardziej zaznaczone przy akustycznych fragmentach utworów z udziałem pojedynczych instrumentów,  słabiej rozróżnialne przy bardziej dynamicznej muzyce. W teście 1 z udziałem DAC ML 390 różnica jeszcze bardziej na korzyść CD , ale generalnie oba źródła słabiej niż na zewnętrznym DAC - choć to na pewno subiektywne i ktoś inny mógłby to odbierać inaczej.  

Moon Mind 2 w mojej opinii Bardzo (80-90% jesli w ogóle można to wyrazić w %) zbliża się w odsłuchu do CD i mogłoby to być moje główne źródło gdyby nie fakt,  że..... już wiem , że z CD jest jeszcze lepiej. Oczywiście można dopracować tor LAN, switche, zasilacze liniowe itd , ale obawiam się, że ewentualna poprawa będzie nieadekwatna do kosztów,  a i tak CD będzie górą. Nie mniej jednak w mojej ocenie Moon Mind 2 to bardzo dobry transport, z dobrą aplikacją i ciągle udostępnianymi aktualizacjami softu ( po instalacji 2 nowe aktualizacje były do pobrania ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, carlos med napisał:

Oczywiście można dopracować tor LAN, switche, zasilacze liniowe itd

Trzeba dopracować, a nie można. 

Ja lata stracilem na zwykłej skrętce i z zasilaniem impulsowym, kiedy wziąłem się za tor LAN i zobaczyłem/usłyszałem ile można poprawić. 

Na testach swojego czasu miałem Hegla Mohikana i różnice już nie były tak oczywiste, chociaż kilka zmiennych było i nie można tego równać jak 1:1.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.