Skocz do zawartości
IGNORED

+VTA w Danielu


ricon

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze na forum wielu ekspertow ,rzucam rekawice i czekam na tip'sy jak dolozyc tuleje do ramienia aby uzyskac reg VTA w tym zabytku.

Czy T500/600 mial to ustrojstwo.

Na pewno trzeba rozbroic *warstwowe* dzwigíe sterowania rozmiarem 25/30 a kto wie czy nie zrezygnowac z singli.A moze tylko tuleja na ruchoma oprawe lozyska pionowego. Mam nadzieje na forumowy wklad w dzielo.Nie pytac po co.Daniel ma + jak sie go dobrze zna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze na forum wielu ekspertow ,rzucam rekawice i czekam na tip'sy jak dolozyc tuleje do ramienia aby uzyskac reg VTA w tym zabytku.

Czy T500/600 mial to ustrojstwo.

Na pewno trzeba rozbroic *warstwowe* dzwigíe sterowania rozmiarem 25/30 a kto wie czy nie zrezygnowac z singli.A moze tylko tuleja na ruchoma oprawe lozyska pionowego. Mam nadzieje na forumowy wklad w dzielo.Nie pytac po co.Daniel ma + jak sie go dobrze zna.

 

Ja również słyszałem o takim rozwiązaniu. Nawet zasugerował mi to pewien sprzedawca z salonu audio we Wrocławiu podczas naszej rozmowy telefonicznej na temat wkładek Ortofon. Te wkładki są wysokie - mają (wszystkie) 19,1 mm wysokości. Aby rozwiązać ten problem, mówił mi o takim rozwiązaniu. Powiedział tylko, że to trzeba tak przeliczyć taką tulejkę, aby dostosować ją już do wkładek Ortofon (Red, Blue i inne np OM10E). Ta tuleja tak ma być skonstruowana, aby można ja stosować tylko do tych i tylko tych wkłade. Ma to zalety ale i wady. Wadą jest to, że będzie można zastosować innych wkładek bo trzeba rozkręcać ramię. Może na tym forum są eksperci co będą mogli pomóc w tej sprawie. Pozdrawiam Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje na forumowy wklad w dzielo.Nie pytac po co.Daniel ma + jak sie go dobrze zna.

Nie pytam po co? Przy odstępie od szumów napedu rzędu max- 58dB?. Jeśli masz dostęp do odpowiedniego parku maszyn, to żaden problem. Chyba, że pytasz jak najprościej to osiągnać ? Tylko wtedy nasuwa się pytanie "po co?" i tak nie bedzie grał lepiej niż pozwala napęd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym ze i naped ma byc lepiej izolowany od reszty.

 

W takim wypadku to ma sens. Jednak odnoszę wrażenie, że zaczynamy budować nowy gramofon na bazie DANIELa ?:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.