Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Audia Flight


BobW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

Wg wielu recenzji wyjscie sluchawkowe w FLS10 jest na duzy +. Czy moglby ktos napisac cos wiecej na ten temat, czy jest sens wydawania pieniedzy na zewnetrzny wzmak sluchawkowy do sluchawek za maksymalnie 2000zl, czy nie zawracac sobie glowy i zostac przy fabrycznym rozwiazaniu FLS10…

 

 

Edytowane przez daberoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2022 o 10:13, daberoski napisał:

Witam serdecznie, 

Wg wielu recenzji wyjscie sluchawkowe w FLS10 jest na duzy +. Czy moglby ktos napisac cos wiecej na ten temat, czy jest sens wydawania pieniedzy na zewnetrzny wzmak sluchawkowy do sluchawek za maksymalnie 2000zl, czy nie zawracac sobie glowy i zostac przy fabrycznym rozwiazaniu FLS10…

 

 

Miałem przedwzmacniacza fls1, wątpię, żeby FLS10 miał lepszy wzmacniacz słuchawkowy i z Senheiserami hd600 gra nieciekawie. Bez energi i niewciągająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Arek80 napisał:

Miałem przedwzmacniacza fls1, wątpię, żeby FLS10 miał lepszy wzmacniacz słuchawkowy i z Senheiserami hd600 gra nieciekawie. Bez energi i niewciągająco.

Ja tylko chwilowo podlaczylem swoje B&W PX7 z ciekawosci aby porownac dzwiek z tela Vs FLS10. Jedyne co zapamietalem to ze jakby za przeproszeniem "pierdzaco" to gralo. Czy moze byc to w takim razie uszkodzonie FLS10 czy ten Typ tsk ma???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.05.2022 o 18:18, dameq napisał:

Dołączam do klubu z końcówką FLS4 i od razu mam pytanie czy rzeczywiście firmowy preamp tworzy taką znakomitą synergię, czy też są jakieś inne alternatywy.

Na pewno jest to super połączenie. Może są jeszcze lepsze duety, ale nie słyszałem. Pewnie z Audio Researchem, jakimś wysokim modelem może też być dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Cześć, posiadam firmowy moduł DAC USB w Audii Flight three s, gra on całkiem fajnie, daje obszerna scenę, natomiast brakuje mu trochę ogłady oraz mogło by być ciut lepiej na basie. Pytanie jakim niedrogim chińskim DAC mógłbym przebić ten firmowy. Miałem kiedyś nuprime dac 9 i prawdę mówiąc nie czułem różnicy. Czy jakiś gustard lub smsl jest godny uwagi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
19 godzin temu, LukasM napisał:

Witam, czy ktoś próbował lampowego przedwzmacniacza do integry Audia flight, lub pasywnego Khozmo?? Jestem ciekaw jak to się zgrywa.

Do integry? W jakim celu?

Natomiast końcówki mocy audia mają tak niska impedacje wejściową, że preampy lampowe mogą "nie zgrywać sie" a tym bardziej pasywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, EMiL napisał:

Do integry? W jakim celu?

Natomiast końcówki mocy audia mają tak niska impedacje wejściową, że preampy lampowe mogą "nie zgrywać sie" a tym bardziej pasywki.

Bo jak wiesz ta Integra może działać w trybie końcówki, ma taką funkcję, a zazwyczaj wbudowane preampy są kiepskiej jakości . Swoją drogą ciekawe czy tu też jest taka niska impedancja?

Sprawdziłem 

Niesymetryczna impedancja wejściowa 51kOhm, 150pF

Zrównoważona impedancja wejściowa 30kOhm

Edytowane przez LukasM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancje, które podałeś są dla wejść liniowych gdy korzystasz z wbudowanego preampu. Dla końcówki mocy nie została podana impedancja. Najlepiej będzie zapytać producenta.

Tak czy inaczej najprostszym testem będzie wypożyczenie DAC z regulacją głośności i sprawdzenie czy lepiej brzmi z pominięciem preamp czy też z preampem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2023 o 16:38, EMiL napisał:

Impedancje, które podałeś są dla wejść liniowych gdy korzystasz z wbudowanego preampu. Dla końcówki mocy nie została podana impedancja. Najlepiej będzie zapytać producenta.

Tak czy inaczej najprostszym testem będzie wypożyczenie DAC z regulacją głośności i sprawdzenie czy lepiej brzmi z pominięciem preamp czy też z preampem.

Mam już teraz doświadczenie z dac eversolo dmp6 sterowanie głośnością jest lepsze niż przy użyciu wbudowanego pre audii, natomiast jest to regulacja cyfrowa co nie do końca jest dobre i podejrzewam że może być lepiej z innym pre czy to lampowym czy DAC typu gustard, audio gd etc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LukasM napisał:

Mam już teraz doświadczenie z dac eversolo dmp6 sterowanie głośnością jest lepsze niż przy użyciu wbudowanego pre audii, natomiast jest to regulacja cyfrowa co nie do końca jest dobre i podejrzewam że może być lepiej z innym pre czy to lampowym czy DAC typu gustard, audio gd etc... 

Wypozycz w takim razie khozmo o impedancji 10k i sprawdź czy będzie lepiej od 32 bitowej cyfrowej regulacji.

Jako druga opcja postaraj sie wypozycz poniższe pre, będziesz miał wybór pomiędzy pasywka a pre lampowym:

https://www.schiit.com/products/saga-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, a więc kupiłem Khozmo 10kohm, podpiąłem do audii flight w trybie direct i co mogę powiedzieć to to że dźwięk zdecydowanie lepszy, pojawiła się taka fajna analogowość, wszystko jakoś tak pięknie podane, jednym słowem gra warta świeczki, aż się chce słuchać. Jedynym minusem jest to że głośnośc na Khozmo muszę kręcić bardzo wysoko czyli ok 50 w skali do 64 , to jedyna wada tego mezaliansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Audia Flight One.Jedyny problem to uszkodzony potencjometr głośności, regulacja z pilota działa.Potrzebuję  schemat elektryczny.Czy ktoś jest w stanie pomóc w tej kwestii??

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

witam,

 

Gratuluje dobrego zakupu, wzmacniacz jest bardzo dobrze wykonany. Dźwiękowo również dobrze sobie radzi. Kótrą masz wersję??

co do Twojego problemu, on nie ma potencjometru tylko jest tam impulsator. Prawdopodobie to będziesz miał do wymiany, chyba, że jest jakis problem na płytce sterującej. Schematu nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 11.12.2023 o 09:26, fader_audio napisał:

witam,

 

Gratuluje dobrego zakupu, wzmacniacz jest bardzo dobrze wykonany. Dźwiękowo również dobrze sobie radzi. Kótrą masz wersję??

co do Twojego problemu, on nie ma potencjometru tylko jest tam impulsator. Prawdopodobie to będziesz miał do wymiany, chyba, że jest jakis problem na płytce sterującej. Schematu nie posiadam.

No właśnie ciężko to stwierdzić jaka wersja.Nie wiem gdzie to znaleźć.Wzmacniacz aktualnie w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2024 o 15:53, Łukasz1303 napisał:

No właśnie ciężko to stwierdzić jaka wersja.Nie wiem gdzie to znaleźć.Wzmacniacz aktualnie w serwisie

Napisz do Audia Flight e-mail podając nr seryjny i odpowiedzą Tobie. Kupiłem Audie od Kolegi z tego forum i odpowiedzieli mi na pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Leszek_52381 napisał:

Napisz do Audia Flight e-mail podając nr seryjny i odpowiedzą Tobie. Kupiłem Audie od Kolegi z tego forum i odpowiedzieli mi na pytania. 

Napisałem, oni po dwóch tygodniach zazwyczaj odpisują, a z ciekawości jaki masz nr seryjny i jaki to Mk wypada? Może na tej podstawie oszacuje swój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.03.2024 o 09:53, fader_audio napisał:

Hej  a co to się stało ze w serwisie,  czy tylko jakas konserwacja?

Do którego serwisu dałeś? 

Z serwisem miałem problem, najpierw trafiłem na oszusta potem nie mogłem nikogo godnego zaufania znaleźć.Ostatecznie sprzęt trafił do Łodzi kilka dni temu.Tym razem jestem dobrej mysli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.