Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Audia Flight


BobW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Witajcie koledzy.

Dołączam do klubu jako szczęśliwy posiadacz kompletu FLS1+FLS4. 

Po ponad roku od zakupu FLS4 udało mi się dołożyć FLS1 i teraz już wiem co dotychczas traciłem 😉

Audia gra u mnie z Harbeth'ami SHL 5+, Aurelic G2 i RME ADI2 DAC.

Kolejne kroki (niekoniecznie pospieszne) to będzie dobór okablowania oraz DAC.

Moze ktoś z Was może doradzić coś w obu kwestiach:

1. Czy warto w ogóle rozważać wewnętrzną kartę DAC?

2. Obecnie mój system gra z lekkim ociepleniem, co zapewne jest zasługą Harbeth'ów, rozważając więc okablowanie nie chcę dalszego ocieplenia. Raczej zależy mi na scenie i wyciągnięciu jeszcze odrobiny niuansów, żeby system lepiej oddawał atmosferę nagrania. Nie chodzi o wypychanie detali na pierwszy plan, ale o namacalność/realizm instrumentów.

Pisaliście, że Audia jest czuła na przewody zasilające. Może macie przykłady, co działa na nią dobrze, a na co uważać?

Tak, wiem, że dużo pytań na początek, ale bede wdzięczny za sugestie 😉

PS. Oczywiście wiem, że najlepiej wszystko przetestować u siebie, ale chciałbym trochę zawęzić poszukiwania.

Pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Murasz1 napisał:

Witajcie koledzy.

Dołączam do klubu jako szczęśliwy posiadacz kompletu FLS1+FLS4. 

Po ponad roku od zakupu FLS4 udało mi się dołożyć FLS1 i teraz już wiem co dotychczas traciłem 😉

Audia gra u mnie z Harbeth'ami SHL 5+, Aurelic G2 i RME ADI2 DAC.

Kolejne kroki (niekoniecznie pospieszne) to będzie dobór okablowania oraz DAC.

Moze ktoś z Was może doradzić coś w obu kwestiach:

1. Czy warto w ogóle rozważać wewnętrzną kartę DAC?

2. Obecnie mój system gra z lekkim ociepleniem, co zapewne jest zasługą Harbeth'ów, rozważając więc okablowanie nie chcę dalszego ocieplenia. Raczej zależy mi na scenie i wyciągnięciu jeszcze odrobiny niuansów, żeby system lepiej oddawał atmosferę nagrania. Nie chodzi o wypychanie detali na pierwszy plan, ale o namacalność/realizm instrumentów.

Pisaliście, że Audia jest czuła na przewody zasilające. Może macie przykłady, co działa na nią dobrze, a na co uważać?

Tak, wiem, że dużo pytań na początek, ale bede wdzięczny za sugestie 😉

PS. Oczywiście wiem, że najlepiej wszystko przetestować u siebie, ale chciałbym trochę zawęzić poszukiwania.

Pozdrawiam,

Darek

U mnie Audia fls3 grała z Dynaudio c20 i Harbeth 30.2 Wtedy testowałem Cardasy , synergestic design i tellurium Q. Ostatnie zostały , ponieważ są bardzo przejrzyste i "poważne"dojrzałe, tak mogę nazwać ich brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Murasz1 napisał:

Witajcie koledzy.

Dołączam do klubu jako szczęśliwy posiadacz kompletu FLS1+FLS4. 

Po ponad roku od zakupu FLS4 udało mi się dołożyć FLS1 i teraz już wiem co dotychczas traciłem 😉

Audia gra u mnie z Harbeth'ami SHL 5+, Aurelic G2 i RME ADI2 DAC.

Kolejne kroki (niekoniecznie pospieszne) to będzie dobór okablowania oraz DAC.

Moze ktoś z Was może doradzić coś w obu kwestiach:

1. Czy warto w ogóle rozważać wewnętrzną kartę DAC?

2. Obecnie mój system gra z lekkim ociepleniem, co zapewne jest zasługą Harbeth'ów, rozważając więc okablowanie nie chcę dalszego ocieplenia. Raczej zależy mi na scenie i wyciągnięciu jeszcze odrobiny niuansów, żeby system lepiej oddawał atmosferę nagrania. Nie chodzi o wypychanie detali na pierwszy plan, ale o namacalność/realizm instrumentów.

Pisaliście, że Audia jest czuła na przewody zasilające. Może macie przykłady, co działa na nią dobrze, a na co uważać?

Tak, wiem, że dużo pytań na początek, ale bede wdzięczny za sugestie 😉

PS. Oczywiście wiem, że najlepiej wszystko przetestować u siebie, ale chciałbym trochę zawęzić poszukiwania.

Pozdrawiam,

Darek

Ad.1. Nie warto moim zdaniem. Gra bardzo przestrzennie i ładnie buduje scenę, ale gra też mało dociążonym dźwiękiem ze słabiutkim basem. Naturalność tego grania też pozostawia spory niedosyt. Porównując do mojego toru gramofonowego i Audio Gd Master7. Może vs RME to podobny poziom, ale nie słuchałem go więc nie wiem.

Ad.2. U mnie bardzo dobrze sprawdził się Furutech Alpha 22xlr i myślę, że warto do kompletu dać mu alpha 25 głośnikowe. Mimo stosunkowo niewysokiej ceny to rewelacyjne się wpisało pomiędzy pre i końcówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Arek80 napisał:

Ad.1. Nie warto moim zdaniem. Gra bardzo przestrzennie i ładnie buduje scenę, ale gra też mało dociążonym dźwiękiem ze słabiutkim basem. Naturalność tego grania też pozostawia spory niedosyt. Porównując do mojego toru gramofonowego i Audio Gd Master7. Może vs RME to podobny poziom, ale nie słuchałem go więc nie wiem.

Ad.2. U mnie bardzo dobrze sprawdził się Furutech Alpha 22xlr i myślę, że warto do kompletu dać mu alpha 25 głośnikowe. Mimo stosunkowo niewysokiej ceny to rewelacyjne się wpisało pomiędzy pre i końcówkę

Dzięki za rady. O Furutechu w ogóle nie myślałem, ale przyjrzę się tym kabelkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, izapat napisał:

U mnie Audia fls3 grała z Dynaudio c20 i Harbeth 30.2 Wtedy testowałem Cardasy , synergestic design i tellurium Q. Ostatnie zostały , ponieważ są bardzo przejrzyste i "poważne"dojrzałe, tak mogę nazwać ich brzmienie.

@izapat jakiego modelu Tellurium-Q używałeś? Oprócz przejrzystości, czy są one neutralne, czy może po ciepłej lub zimnej stronie?

11 godzin temu, MarcinGD napisał:

U mnie audia bardzo dobrze współpracowała z t+a dac8 dsd, ps audio directstream Junior. Możesz też spróbować aqua la scala, la voce.

Z kabli głównie acoustic zen wpasowały się w mój system.

Dzięki za sugestie DAC. Słyszałem o łączeniu Audii kablami AZ. Sam kiedyś miałem do czynienia z wysokim modelem interkonektu AZ i brakowało mu przejrzystości i przestrzeni, ale może warto spróbować jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Murasz1 napisał:

@izapat jakiego modelu Tellurium-Q używałeś? Oprócz przejrzystości, czy są one neutralne, czy może po ciepłej lub zimnej stronie?

Dzięki za sugestie DAC. Słyszałem o łączeniu Audii kablami AZ. Sam kiedyś miałem do czynienia z wysokim modelem interkonektu AZ i brakowało mu przejrzystości i przestrzeni, ale może warto spróbować jeszcze raz.

Telurium Q ultra blue. Te są raczej neutralne , ale lekko po jaśniejszej stronie.

Black ii też słuchałem i moim zdaniem są nie co ciemniejsze i bliżej im do neutralności.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za sugestie DAC. Słyszałem o łączeniu Audii kablami AZ. Sam kiedyś miałem do czynienia z wysokim modelem interkonektu AZ i brakowało mu przejrzystości i przestrzeni, ale może warto spróbować jeszcze raz.
Na absolucie nie miałem takich wrażeń jak opisałeś. Natomiast unikał bym wersji srebrnych do audii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
12 godzin temu, Oskierp napisał:

Darku z czystym sumieniem polecam spróbować zasilania Hijiri SM2R, efekt jest naprawdę potężny!

Szczerze mówiąc mam ten kabel na oku. Na razie jednak cena zabija (nie dowiadywałem się, czy są tam możliwe jakieś rabaty). Wstępnie spróbuję landrynkę od "Furutecha", a może za jakiś czas uda się zdobyć SM2R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2022 o 09:49, Murasz1 napisał:

Szczerze mówiąc mam ten kabel na oku. Na razie jednak cena zabija (nie dowiadywałem się, czy są tam możliwe jakieś rabaty). Wstępnie spróbuję landrynkę od "Furutecha", a może za jakiś czas uda się zdobyć SM2R.

Skąd jesteś, jeśli można oczywiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Murasz1 napisał:

Jasne, znam Pana Krzysztofa. Muszę jednak dojrzeć do wydania 9-10k za przewód zasilający 😉

Niestety, temat $$$ jest bolesny, natomiast w moim przypadku hijiri zmieniło całkowicie dźwięk na plus. Natomiast lepiej nie sprawdzać u siebie, dopóki nie ma się wolnych środków 🙈😉

W każdym razie polecam spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam kłopot z Audia FL 3S. Na wejściu nr 1 gdzie jest moduł gramofonowy pokazuje mi się napis IOSUT!

Pan google niczego nie podpowiada, instrukcja też milczy na ten temat a CD nie mam. Jestem 3-cim właścicielem. drugi zapewnia, że pierwszy puszczał mu płytę z gramofonu a on nie używał tego wejścia.

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, payong napisał:

Mam kłopot z Audia FL 3S. Na wejściu nr 1 gdzie jest moduł gramofonowy pokazuje mi się napis IOSUT!

Pan google niczego nie podpowiada, instrukcja też milczy na ten temat a CD nie mam. Jestem 3-cim właścicielem. drugi zapewnia, że pierwszy puszczał mu płytę z gramofonu a on nie używał tego wejścia.

Jakieś sugestie?

A tam z tyłu nie ma klapki, a pod nią przełączniki, żeby dopasować sygnał z gramofonu/wybrać typ wkładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W tym tygodniu nabyłem Audia Flight three fl CD do wzmacniacza tej samej serii i moje pytanie,oba klocki mają wyjścia XLR . Nie mam z tymi łączeniami żądnego doświadczenia, a więc czy warto /chodzi oczywiście o brzmienie/ szukać jakiegoś XLRa czy pozostać przy RCA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szeekin napisał:

Witam. W tym tygodniu nabyłem Audia Flight three fl CD do wzmacniacza tej samej serii i moje pytanie,oba klocki mają wyjścia XLR . Nie mam z tymi łączeniami żądnego doświadczenia, a więc czy warto /chodzi oczywiście o brzmienie/ szukać jakiegoś XLRa czy pozostać przy RCA ?

Miałem 3s z CD w pełni zbalansowanym. Audia ma zrobioną sztucznie symetryzacja, dźwięk jakoś chudo wypadał po XLR. Zostałem przy RCA. Kabelki poszły do szuflady, a  na XLR przeszedłem dopiero jak wzmak miałem w pełni zbalansowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, payong napisał:

Ja mam kartę DAC w FL 3S. Moim zdaniem nie jest najgorszy jak za tę kwotę (używka) ale gorszy od mojego DIY na AK4497 dźwiękowo i funkcjonalnie (zakres obsługiwanych plików).

Generalnie pytałem jedynie o odczucia czysto dźwiękowe ;), dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.