Skocz do zawartości
IGNORED

"Ulepszacze"?


piskle smoka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie.Co sadzicie o takich rzeczach jak w/w Dynamic EQ i Dynamic Vlume.

Z pierwszej wymienionej funkcji krzystalem, ale z mieszanymi uczuciami.Jak gram np:w Battlefielda 3, troche mi przeszkadzja wyzsze poziomy glosnosci z tylnych glosnikow.Natomiast calkiem odmienne sa wrazenia jak dzieci graja w WII.Tam dynamic eq naprawde zdaje swoj egzamin.

 

A jakie jest wasze zdanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w temacie.Co sadzicie o takich rzeczach jak w/w Dynamic EQ i Dynamic Vlume.

Z pierwszej wymienionej funkcji krzystalem, ale z mieszanymi uczuciami.Jak gram np:w Battlefielda 3, troche mi przeszkadzja wyzsze poziomy glosnosci z tylnych glosnikow.Natomiast calkiem odmienne sa wrazenia jak dzieci graja w WII.Tam dynamic eq naprawde zdaje swoj egzamin.

 

A jakie jest wasze zdanie?

u mnie też jest różnie z Dynamic Eq , ale to tylko zależy od efektów jakie chce uzyskać w filmach ( nie gram na kompie - u mnie amplituner tylko do kina , czasami muzyka ) , jak oglądam wieczorem jakiś filmik z żoną to bez "ulepszacza" , samemu lubię poczuć gęsią skórkę kiedy to bas jest intensywniejszy jak i z kolumn efektowych ( tylnych ) słychać głośniej dźwięki z filmu

 

szczególnie mocne podbicie uzyskuje się przy mniejszych głośnościach

 

ja czasami też podbijam reference level na +15 i wtedy mam załączony Dynamic Eq , jednak bas jest mniejszy

o dziwo im jest więcej db , tym bas jest mniejszy ( a ni na odwrót ) w porównaniu do +5db czy też +10db

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( nie gram na kompie - u mnie amplituner tylko do kina

 

Jesli chodzi o gry to mialem na mysli PS3.Pdczas gry w FPS-y, strzelanie i wiekszosc akcji slychac z tylnych glosnikow.To mnie troche irytuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby moje Onkyo 609 nie miało tego "cuda" to bym je chyba wyrzucił przez okno.Bez tego gra jak stary "jamnik"- chodzi mi o Dynamic EQ.Słucham wszystko na tym "ulepszaczu" ,a Audyssey wyłączam.Lubię dynamiczny dźwięk i wtedy to Onkyo to ma.

Wiadomo, jedni lubią blondynki a inni brunetki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby moje Onkyo 609 nie miało tego "cuda" to bym je chyba wyrzucił przez okno.Bez tego gra jak stary "jamnik"- chodzi mi o Dynamic EQ.Słucham wszystko na tym "ulepszaczu" ,a Audyssey wyłączam.Lubię dynamiczny dźwięk i wtedy to Onkyo to ma.

Wiadomo, jedni lubią blondynki a inni brunetki...

wszystko zależy też od kolumn , osobiście lubię te ulepszacze ale kiedy wieczorami słucham muzyki to w 90% jest to w trybie pure direct

 

u mnie regulacji basu i wysokich nawet nie dotykam ( zawsze na "0" ) i jak już pisałem czasami załączam dynamic eq ( bez audyssey ) jak lubię mieć to kopnięcie nawet w muzyce ( kiedyś to się louda załączało w wzmacniaczach dla podbicia dźwięku , dziś w amplitunerach - lepszych mamy dymanic eq , czego mi bardzo brakowało w poprzednim Panasonicu SA-HE75 )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy też od kolumn , osobiście lubię te ulepszacze ale kiedy wieczorami słucham muzyki to w 90% jest to w trybie pure direct

 

u mnie regulacji basu i wysokich nawet nie dotykam ( zawsze na "0" ) i jak już pisałem czasami załączam dynamic eq ( bez audyssey ) jak lubię mieć to kopnięcie nawet w muzyce ( kiedyś to się louda załączało w wzmacniaczach dla podbicia dźwięku , dziś w amplitunerach - lepszych mamy dymanic eq , czego mi bardzo brakowało w poprzednim Panasonicu SA-HE75 )

 

Też miałem tego Panasonica,jakąś Yamahę serii 5xx już nie pamiętam dokładnie modelu,Harmana 3550 -ten był nawet dobry,Onkyo 606,Onkyo 509 - przez kilka godzin,po czym pobiegłem szybko do sklepu wymienić ten szajs na 609 i teraz dzięki Dynamic EQ jestem wreszcie zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem tego Panasonica,jakąś Yamahę serii 5xx już nie pamiętam dokładnie modelu,Harmana 3550 -ten był nawet dobry,Onkyo 606,Onkyo 509 - przez kilka godzin,po czym pobiegłem szybko do sklepu wymienić ten szajs na 609 i teraz dzięki Dynamic EQ jestem wreszcie zadowolony.

czy w Onkyo 509 udało się tobie odpalić dynamic eq , czy z pośpiechu go zamieniłeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w Onkyo 509 udało się tobie odpalić dynamic eq , czy z pośpiechu go zamieniłeś ?

 

Przebrnąłem przez wszystkie opcję z Dynamic EQ i bez,zrobiłem kalibrację,strasznie cienko,myślałem że mi łeb rozsadzi od tego jazgotu-dosłownie.A gdy potem puściłem swoje ulubione kawałki filmowe i koncerty w 5.1 to przelało czarę goryczy.Zero średnicy,rozlazły basik i przeszywające na wylot wysokie.Najlepiej było słuchać w pure audio.Miałem wcześniej 606 więc wszystko miałem obcykane z ustawieniami więc nie miałem z tym żadnego problemu.Więc myślę że spróbuję to zmienić korektorem, a tu kolejne rozczarowanie,w 509 go nie ma,a starszy model 506 u znajomego go ma!!! Następna sprawa,gdy wyjąłem go z pudła to od razu zapaliło mi się "lampka"-strasznie lekki.Zajrzałem do środka z góry, a tam prawie pusto. W sklepie nie mogłem go odsłuchać gdyż musiałbym się umawiać na termin i to nie prędko,ale powiedzieli mi że jak bym był niezadowolony to mogę go wymienić.I tak też zrobiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.