Skocz do zawartości
IGNORED

gramofon i słuchanie singli


snowmean

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam mały problemik, mam kilka singli na winylach, które mają 'dużą dziurę' zamiast malutkiej, wobec czego nie mogę ich słuchać jak normalnych płyt winylowych, potrzebuję jakiegoś krążka, podobno nazywa się on 'krążek centrujący'

Czy ktoś wie gdzie można coś takiego dostać ?

 

Dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym sklepie, gdzie handlują gramofonami powinni mieć cos takiego. Znajdziesz też na Allegro ale koszt przesyłki przekroczyc może wartość samego krążka. Jakbyś wypełnił "o mnie" pewnie dostałbyś konkretne namiary gdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mieszkam w Sopocie, więc jakiś sklep z trójmiasta by się przydał - niestety żadnego nie znam, pytałem tu i tam, nikt nie wie...

Na allegro nie widzę obecnie, ale może źle szukam?

 

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od faktury talerza można się obyć i bez tego krążka - sam radziłem sobie w ten sposób przez jakiś czas i płycie ani igle nic się nie działo. Pod tym względem niebiezpieczne są tat naprawdę dźwiękowe pocztówki, zwłaszcza gdy podłoży się je na ulubionej płycie (wiem coś o tym... :-( ), ale one akurat mają małe dziurki.

 

Sklepy z gamofonami? To niezmierna rzadkość, więc może się okazać, że krążek oryginalny będzie nie do zdobycia...

 

...ale z drugiej strony czy nie można wykonać go samodzielnie? z jakiejś grubej, sztywnej tektury, pleksiglasu albo... (i to jest najprostsze) z modeliny? (fakt, że modelina jest dosyć drogą zabawką i jeśli nie ma się dzieci, które mogłyby zrobić użytek z jej nadmiaru, chyba niewarto wydawać kilkanaście - przynajmniej - zł., żeby wykorzystać tylko jedną laskę, poza tym modelina to bardzo nieekologiczny materiał i w ogóle nie powinna służyć do zabawy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snowmean: sklep dla winylowych ortodoksów znajduje się w Gdańsku na Rzeczpospolitej 1D chyba. Jak jedziesz Kołobrzeską i przejedziesz skrzyżowanie z Rzeczpospolitą, skręcasz prawym pasem między bloki, jest to drugi wieżowiec od strony ulicy (Rzeczpospolitej). Wejście obok klatki, taka piwniczka.

A ja mam taki krążek Tonpressu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek: dzieki, slyszalem cos o tym sklepie, ale nie mialem konkretnych namiarow, mam nadzieje, ze w soboty urzeduja, bo nie chcialbym roweru zostawiac miedzy blokami ;-) Podobno handluja tam tez winylami, ciekawe..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.