Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  31 członków

Visaton Klub
IGNORED

VISATON klub


kontur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam couplety, petit orgue,topas light,wariację w oparciu na stella light,teraz jestem w trakcie projektu własnego SLS12 na basie,reszta pasma to bg13p visatona oczywiście-pozdrawiam visatonomaniaków!

 

 

p.s.Moonwalker fajne te atlasy-mogę się tylko domyslać jakim basem grają...

Edytowane przez szpotek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam...

Swego czasu posiadalem Visaton Experience V20 zakupione jako kit do samodzielnego zlozenia. Zarowno glosniki, zwrotnice i obudowy zamowilem w tej samej firmie jsk sie nie myle z Nowego Targu zas sama firma to Grelton. Moim zdaniem te kolumny maja swoje mozliwosci bowiem graja wysmienicie. Trzeba tylko uwazac na dobor wzmacniacza lub zaopatrzyc sie w FFL25 ;) bo reszta radzi sobie doskonale.

Mozliwe ze nie mam zbyt wielkiego odniesienia do konkurencji tych kolumn, ale ulokowanie ich w absolute spitzenklase po testach moim zdaniem cos swiadczy o mozliwosciach tego zestawu

No coz sprzedalem je z czasen, ale nie kierowalem sie zakupem czegos doskonalszego. Co lepsza po kilju latach zakupilem spowrotem te same kolumny ale juz jako orginal. Czy trafie kiedys na kolumny jakie mnie zaskocza dzwiekiem w podobnej cenie ?

Tym bardziej iz sa to kolumny ideaknie wspolpracujace ze sprzetem firmy kenwood. Potwierdzaja to nawet obie firmy zarowno Visaton jak i sam Kenwood. Czy potrafia zagrac lepiej z inna marka? Tego rowniez nie wiem bo nie mialem okazji testowac. Mowiac szczerze zdalem sie wlasnie na te opinie, bo uzyskiwany dzwiek zadowolil mnie w zupelnosci.

Nie wypiwiem sie tu na temat sceneri jaka tworza, czy oddaja ja w pelni?

Tego czego pewien jestem sam to bass potrafi zaskoczyc, same srednie tez potrafia sporo zas kopolkowe wysokie oddaja rownie dosko ale wysokie tony

Zaskakuje w nich czystosc brzmienia.

Czy warto szukac wyzej ?

Moja kobfiguracja to:

Kenwood ka-7090r ( tu zaznacze ze modyfikowany nieco)

Kenwood dp-7090

Visaton Experience V20

Zas gdy chodzi o kable to najbardziej do gustu przypadly mi IXSOSy no i kolumnowe tez moga byc zaskoczeniem ale to HiViLux (kupione gdy firma wbijala sie na rynek, obecnie sprzedawane budza troche mieszane odczucia mimo tej samej ceny, roznia sie znacznie i sprzedawane sa z asygnata II)

 

I taka wlasnie konfiguracja gra doskonale jak na moj obszerny gust muzyczny.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez dem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Witam mam pytanie do moonwalker czy byś opisał jak gra vox na głośniku tiw250 starym jakie są plusy i minusy tych kolumn vox w dźwięku i w poszczególnych głośnikach co do tiw starego a nowego oraz jak się spisują w vox al130 i jak to gra.

Napisałeś że TIW daje czasem taki pudełkowy, plastikowy dźwięk (przy wyższych niskich tonach) chodziło ci o nowego xs?

widze że miałeś porównanie z visaton różnymi modelami z visaton co byś polecił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, Tomek z Łodzi. Tez poproszę o akces do klubu. Popełniłem takie kolumienki Visatona, tzn. Alto Line MK II. Stoją w małym pokoju, grając jako wół roboczy z NADem stereo i kinem Yamahy. Niestety brak umiejetności pozwolił na razie tylko na oklejenie kolumn. Teraz mają tez kolce. Trwają prace nad Classic 200GF. Pozdrawiam

 

 

 

post-71679-0-02956600-1532081549_thumb.jpgpost-71679-0-07269700-1532081583_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
  • 8 miesięcy temu...
W dniu 28.12.2020 o 21:25, takero napisał:

Ktoś ma schemat zwrotek (kompletnych) do grand lub petit orgue?

Ciężki temat w necie, a chciałbym popełnić dla testu ?

Z 10 lat temu założyłem temat o Ripolach:

Zainteresowanie nie było wielkie i temat jest w archiwum.

Jakiś czas temu ktoś na Allegro sprzedawał Petit Orgue ze zdjęciami zwrotnicy. Poszukałem do tego zdjęć samej płytki i można wiele z tego wywnioskować, choć jest kilka zagadek 😉

Warstwę miedzianą odwróciłem by było prościej kombinować. W każdym razie nie ma żadnej "czarnej skrzynki" 😉

 

 

Jmoraw_allegro.jpg

petitorgue1_03.jpg

visaton_up70-3a.jpg

visaton_up70-3_lustro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.