Skocz do zawartości
IGNORED

Obudowa zamknieta woofera


Wizzle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. I znow was pomecze planami co do suba domowego :)

Zdecydowalem sie jednak na obodowe zamknieta poniewaz nie stac mnie na dobry glosnik,ktory ladnie zagra w bass-reflexie. Posiadam 2 glosniki STX 25-150-4 SW i Tesla ARN226-07/4 wypadaja calkiem niezle w b-r ale gorzej z charakterystykami impylsowymi, a zalezy mi na czystym dobrze kontrolowanym basie, a nie na tym zeby walilo i powodowalo bol glowy.

Wiec nie wiem juz sam.Dobry wybor obudowa zamknieta?

Czy slyszal ktos juz kiedys jak gra taka obiudowa? (ja sie nie spotkalem z taka obudowa)

Jesli juz obudowa zamknieta to jak umiejscowic glosnik, na przedniej sciance czy od dolu obudowy i wstawic kolce?

 

 

Dzieki za info

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii posiadanych przez Waćpana głośników, to:

 

- STX wygląda (według parametrów ze strony producenta) na w ogóle nie nadający się do ob. zamkniętej, jego Fs/Qts jest powyżej 100Hz, z kolei Qts=0.33 wskazuje na możliwość osiągnięcia przyzwoitego impulsu w B-R, ja bym spróbował go w obudowie 40dm3 strojonej gdzieś między 30 a 35Hz, 48mm średnicy cewka wygląda obiecująco, a jej niewielka długość (13mm, niestety producent nie podaje wysokości szczeliny) powoduje, że B-R z filtrem subsonicznym jest chyba jedyną sensowną opcją.

 

- Ten ARN moim zdaniem nie nadaje się do niczego, 25mm średnica cewki i 4mm Xmax to wartości dobre w 13cm midwooferze, choć i w tej kategorii spotykamy większe wartości Xmax. W obudowie zamkniętej się przesteruje, a w B-R będzie mu się przegrzewać cewka (te badziewne 25mm), naprawdę nie wiem skąd oni wytrzasnęli ten jmenovity sumovy prikon równy 70W, wentylacji cewki pewnie te wynalazek nie ma.

 

Jeżeli chcesz jednak obudowę zamkniętą, to niestety albo wyjdzie wielka skrzynia (STX 38-300-8) albo trzeba stosować głośnik z dużym Mms i bardzo silnym magnesem (coś w rodzaju Dayton Titanic mk3 12" z partsexpress.com), a to niestety kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.