Skocz do zawartości
IGNORED

[Problem tech.] Essence ST chciał pozbawić mnie słuchu.


david11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po standardowo pięknym seansie dźwiękowym rozległ się trzask, połączony z szumem o głośności trudnej dla mnie do odgadnięcia (bardzo głośno). Działo się to podczas przełączania oversamplingu z 96KHz na 44.1.

Po ściszeniu dźwięku do 0 ucichły wszystkie częstotliwości oprócz pisku o nadal wysokiej głośności.

Będę musiał się chyba wybrać do laryngologa, jestem wręcz przerażony całą tą sytuacją. Moje pytanie do was, jak takie coś mogło zaistnieć i jakie jest ryzyko że to się powtórzy? Sądzicie że kartę należy zmienić?

 

Nie mam już gwarancji i wolałbym jednak rozwiązać problem inaczej niż kupno nowej karty :P.

 

Konfiguracja:

Firefox, flash (youtube) - Essence ST (wbudowany wzmacniacz słuchawkowy) - Digital Hi Fi (przedłużacz jack) - CAL @ KloTZ TP414

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj wywołać ten sam efekt, ale dla bezpieczeństwa nie zakładałem słuchawek. Karta działa jakby nigdy nic. Przełączanie częstotliwości, wejść, nic złego nie powoduje. Przyznam że ciężko mi się słucha przez wyjście słuchawkowe, bo psychika po tym ostatnim wydarzeniu zapala mi czerwoną lampkę..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie sytuacje w Xonarze. Tylko to były przypadkowe zdarzenia, zarówno podczas słuchania muzyki jak w zupełnej ciszy. U mnie pisk poprzedzony był nagłym trzaskiem. Po wyłączeniu sterownika i ponownym włączeniu pisk zniknął. Ale była też taka sytuacja, że nie zniknął i pomogło zrestartowanie komputera. Teraz od miesięcy spokój. Dziwna przypadłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Miałem takie sytuacje w Xonarze....

 

W którym modelu konkretnie? Pytam, bo rodzi się w mojej głowie pewne podejrzenie. Spotkałem się już z raportowaniem tego typu problemów, a co ciekawe dotyczyło to tylko jednego modelu Xonarów, a który ma jeden odmienny element z całej grupy tych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym modelu konkretnie? Pytam, bo rodzi się w mojej głowie pewne podejrzenie. Spotkałem się już z raportowaniem tego typu problemów, a co ciekawe dotyczyło to tylko jednego modelu Xonarów, a który ma jeden odmienny element z całej grupy tych produktów.

Miałem podobny problem dwa lata temu z Xonarem DX. Ostry trzask w głośnikach pojawiał się zupełnie niespodziewanie jak to opisał Lumperator. Czasami spokój był przez kilka dni. Również zdarzały się zaniki dźwięku na jednym kanale.

Wszystko wracało do normy po restarcie kompa lub wyłączeniu sterownika. Ten trzask był niesamowity mimo, że słuchałem tylko przez głośniki. Efekt w słuchawkach mógł rzeczywiście porazić słuch.

Kartę reklamowałem na gwarancji. Zwrócono mi pieniądze ze względu na brak możliwości naprawy. Używam od tego czasu Xonara DG i z muzyką na komputerze mam święty spokój. Wystarcza mi taka karta bo swoją ulubioną muzykę słucham przez Squeezeboxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Miałem podobny problem dwa lata temu z Xonarem DX...

 

Z opisu wynika, że Twój problem jednak był tylko "podobny". Tu raczej była kwestia faktycznego fizycznego uszkodzenia karty. A w mojej wcześniejszej wypowiedzi zmierzałem do czegoś innego, W kartach z serii ST, jest dodatkowa magiczna kość, tzw. regenerator zegara. Jest więc cień szansy, że w pewnych sytuacjach, jak pojawia się na moment stan nieustalony, związany z przełączaniem zegara, to układ ten głupieje, dając taki efekt jak opisywany. Oczywiście to tylko podejrzenie, ale nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, aby ktoś doświadczył tego zjawiska w przypadku STXa. A on tego układu nie ma, więc na logikę patrząc, coś może być na rzeczy.

 

Inny przypadłość tych kart, Xonarów ogólnie, to fakt, że czasem nagle znikają bezpowrotnie z systemu. Ale to zjawisko zostało już zbadane i winowajcą okazywał się uszkodzony firmware.Na szczęście na to jest lekarstwo w postaci softu do ponownego jego zaprogramowania. Wspominam o tym przy okazji, jeśli kogoś dopadnie ten problem, to w necie są dostępne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobny problem dwa lata temu, na samym poczatku mojej przygody z xonarem dx. Trzask o takiej sile glosu, ze umarlego mogl na nogi postawic pojawial sie nawet na cicho ustawionych glosnikach. Mam wrazenie, ze problem ten zostal rozwiazany w ktorejs z kolei aktualizacji sterownika, nawet w opisie zmian bylo cos na temat eliminacji tego efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Ja mialem podobny problem dwa lata temu, na samym poczatku mojej przygody z xonarem dx. Trzask o takiej sile glosu, ze umarlego mogl na nogi postawic pojawial sie nawet na cicho ustawionych glosnikach. Mam wrazenie, ze problem ten zostal rozwiazany w ktorejs z kolei aktualizacji sterownika, nawet w opisie zmian bylo cos na temat eliminacji tego efektu.

 

Xonary na PCI-E miały też pewien problem z niektórymi chipsetami. Konwertery PCI do PCI-E alergicznie na nie reagowały, dotyczyło to zdaje się chipsetów na nForce. Ale problem został faktycznie rozwiązany w nowych sterownikach. Ale to oczywiście nie dotyczy ST, bo on natywnie jest na PCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.