Skocz do zawartości
IGNORED

JPLAY+DAC=Taśma matka?


Stasiop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) Nie moge sie powstrzymac i musze napisac cos o najnowszej testowej becie programu Jplay5 beta 19, ktora testuje od dwoch dni i jestem ciagle przez ten program niewyspany. ;)

 

Nie moge uwierzyc ze moj laptopik plus DAC potrafi zagrac na poziomie tasmy matki, no juz widze ten ironiczny usmieszek ktorym z pewnoscia bedzie mnie raczyc wielu czytajacy ;) Ale do rzeczy, to co gra mi z tego programu to jakis absolutny przelom, fortepian chodzi jak z analogu czy tez tasmy matki - jaka barwa, skala i brak tych szalonych podbrzmien, ktore zawsze sa jak slucha sie fortepianu nawet na najdrozszych klockach, czystosc, klarownosc, diament!!! Skrzypce jako drugie w kolejnosci - no te, to graja po mistrzowsku, Stradivariusy placza sa miekkie matowe z tym ostrym metalicznym deliatnym dzwiekiem kalafoni i drutu, paleta barw dokladnie taka sama jak na zywo (chociaz nie slyszalem nigdy 100% stradivariusow tylko ich ponoc wierne kopie) ale to gra naprawde juz wysmienicie. Z analoga ja nie slyszalem takiej barwy. Nie mowiac juz o skladach jazzowych gdzie poprostu wchodzi sie do akustyki pokoju starych nagran z XRCD i jest sie tam i slucha wszystkich oddzielnych instrumentow w pelnej palecie barw od niskiego basu szmeru ludzi az do ostrych metalicznych i dynamicznych instrumentow perkusyjnych. A co ten program robi ze starymi nagraniami ktore ZAWSZE uwazalem za zle ostre realizacje??? No tutaj to juz brakuje mi slow....te nagrania tez graja jak tasma matka dla mnie SZOK!!! To jest jakis absolutny dla mnie przelom, to jest nowa, tak nie boje sie tego napisac - To jest nowa era w sluchaniu z cyfry!!!

 

A Wy co o tym sadzicie?

 

Pozdrawiam StasioP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Witam wszystkich :) Nie moge sie powstrzymac i musze napisac cos o najnowszej testowej becie programu Jplay5 beta 19, ktora testuje od dwoch dni i jestem ciagle przez ten program niewyspany. ;)

.....

A Wy co o tym sadzicie?

 

 

Sądzimy na ten przykład, że nie wiemy skąd tę wersję pobrać. Bo raczej nie z działu download ze strony producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ilu w życiu słuchałeś taśm-matek?

O ile w ogóle jakiejkolwiek słuchałeś, oczywiście.

Tasm matek kilku w studio i jestem z pokolenia gdzie posiadalo sie tysiace tasm kasetowych z roznych nagran z radia i kupowanych tasiemek spod lady jak i na zachodzi kupowalem sporo dobrych nagran, sluchalem tez bardzo dlugo na analogu. I chodzilem czesto na rozne koncerty jak i obecnie dalej duzo chodze I wiem ze wraz z wejsciem CD ktorego jako jeden z pierwszych mialem w Polsce zostal utracone dzwiek bezpowrotnie. Dzwiek z CD na poczatku jak tego sluchalem to bylo to jak objawienie fajnie syczaly wysokie itd... ale z czasem cos zaczelo byc nie tak jakos to wszystko gralo tak samo, no ale sugerowalem sie tym iz to dzwiek na wieki juz doskonaly bo tak lansowali to nowe medium. Za rok dwa to juz bylem pewny ze cos nie tak jest z tym dzwiekiem. pozniej juz bylo tylko gorzej i gorzej... kolejen lata przynosily zmiany bo dzwiek z CD sie poprawial ale dalej do mediow analogowych to byla przepasc. ostatnie lata przyniosly sporo zmian jesli chodzi o media cyfrowe ale bylo to bardzo drogie i nie na moja kieszen ale i tak pomimo skndalicznych pieniedzy ktore trzeba bylo wydac do analogu zawsze bylo daleko. Az tu pojawil sie program Jplay ktorego jestem zagorzalym fanem bo ten program to bylo jak objawienie dla mnie bo sam skladam swoje DAC-e wzmacniacze. No i szybko zauwazylem ze za pomoca programow mozna znacznie podniesc jakos reprodukcji dzwieku juz na poczatku bylo to dla mnie spektakularne i zaczalem porownywac to z drogimi napedami. czesto konczylo sie to tak ze Jplay wygrywal deklasujac calkie drogir napedy CD. A juz ostatnie zmiany w programie powalily mnie na podloge, bo tak, nie boje sie napisac mam dzwiek tasmy matki z CD! a nawet powiem wiecej to jest lepsze niz analog. Zreszta sami musicie sie przekonac, innej rady na to nie ma

 

Pozdrawiam StasioP

 

Sądzimy na ten przykład, że nie wiemy skąd tę wersję pobrać. Bo raczej nie z działu download ze strony producenta.

Jesli zakupi sie program to bete kazdy uzytkownik moze otrzymac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

...

Jesli zakupi sie program to bete kazdy uzytkownik moze otrzymac

 

A, chyba że tak. Trzeba było tak od razu, to bym nie musiał wykonywać wysiłku poszukiwań, próbując Ci rzetelnie odpowiedzieć, "co sądzimy".

 

No to w takim razie, nic nie sądzimy, gdyż nie weszliśmy w posiadanie licencji na użytkowanie programu, do którego producent nie ma ochoty dołączyć umowy licencyjnej EULA. :).

 

Ewentualnie sądzimy, że jednak powinieneś się wyspać, bo jeśli Ci góra "przysiadła" i zrobiła się analogowa, to zdrowy sen może zdziałać cuda. Mnie też się zawęża pasmo, jak jestem niewyspany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiejcie się, nigdy tak nie mieliście? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zrobimy kiedys taka zabawe i wezmiemy jakies geste nagranie gdzie jest duzo instrumentow perkusyjnych czy tez innych instrumentow i wyliczymy ile kto slyszy i jakie instrumenty? co? Na Jplay-u slychac wszystko a u Was co 30 skrzypiec gra jak jedna stara rozstrojona altowka i jeszcze skacze po kanalach pewnie ;)? U mnie slychac 20 instrumentow na raz, moge je policzyc prawie.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Ale to kurcze niemarketingowo, skoro wersja 5 doszła do poziomu jakościowego taśmy matki, to co zostanie na wersję 6? Wygląda, że dalej to już tylko lepsza jakość od oryginału nas czeka. Świetlana perspektywa, nic tylko się cieszyć ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to kurcze niemarketingowo, skoro wersja 5 doszła do poziomu jakościowego taśmy matki, to co zostanie na wersję 6? Wygląda, że dalej to już tylko lepsza jakość od oryginału nas czeka. Świetlana perspektywa, nic tylko się cieszyć ;-).

Ja sie ciesze i juz pewnie 3 noc bede mial nie przespana bo jeszcze sporo starych nagran jest na nowo do odkrycia i uslyszenia w tych nagraniach instrumentow ktore dawniej byly zamaskowane :) Nawet nie wiecie jaka to naturalna cocaina :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Ja sie ciesze i juz pewnie 3 noc bede mial nie przespana bo jeszcze sporo starych nagran jest na nowo do odkrycia i uslyszenia w tych nagraniach instrumentow ktore dawniej byly zamaskowane :) Nawet nie wiecie jaka to naturalna cocaina :D

 

A tak poważnie, to skoro osiągnąłeś już jakość taśmy matki, to napisz w jakiej to konfiguracji sprzętowej. Zważywszy na toczące się tutaj dyskusje, dotyczące kondycjonerów masy, kabli ethernetowych, kabli USB, konwerterów USB i całej tej reszty.

 

Skoro osiągnąłeś nirwanę w postaci poziomu taśmy matki i przewyższającego jakość analoga. To, to bardzo ważna informacja, czy jest to wyłączną zasługą Jplaya (warstwy programowej), czy wymagało to całego tego osprzętu opisywanego wcześniej (warstwy sprzętowej).

 

I jak ewnetualnie oceniasz wagę wpływu obu warstw, na sukces ostateczny? Poważnie pytam, bo w kontekście tutejszych dyskusji, to będzie dość istotna informacja. Czy potrzeba tego całego "bajzlu" sprzętowego, aby osiągnąć upragniony cel. Czy może należy skupić się na sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja jest w opisie, mozna sie zapoznac. A jesli pytasz na powaznie to uwazam ze Jplay daje 70% jakosci. Tak ja to oceniam. Zrodlo zawsze jest najwazniejsze a ten program robi cos nie do opisania i to ze zwyklego taniego laptopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal prądem razi czy opanowałeś w końcu te niebezpieczne dla życia zakłócenia wcz ?

To nie dotyczy tego watku...

Ale odpowiem...;) tak, to sa zaklócenia, podpialem tam analizator widma i to mam pomierzone ;) nie sa niebezpieczne dla zycia, to sa wysokie napiecia w.cz. ale niskopradowe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Teraz po latach, jakie minęły od czasu gdy zacząłem pisać o tym, że z peceta da się wycisnąć ludzki dźwięk, gorzko żałuję tego.

Nie przypuszczałem, że doprowadzi to do przypadków klinicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop

Ja też nie mogę wytrzymać i Ci powiem tak-

-kOŃCZ WAŚĆ OSZCZĘDŻ NAM CZASU A SOBIE ZDROWIA NA TE BZDETY

 

To wynika w Twoim przypadku z braku wiedzy teoretycznej jak i empirycznej. Najpierw wez demowke JPLAY-a i zagraj z niej sobie w domu i sie przekonaj. Demowka to jeszcze nie jest to ale i tak przeskoczy wiekszosc napedow. Jestem pewny ze za rok lub dwa sam bedziesz jechal z laptopa i Jplaya ;) tylko Ty jeszcze o tym nie wiesz a ja juz wiem :)

 

A wogole fajnie byloby Cie zobaczyc jak przyniesiesz ze soba te swoje super kable oraz laptop pod pacha ;) Nie doszukuj sie tu ironii ale przyjacielskiego audiofilskiego gestu z mojej strony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sa niebezpieczne dla zycia, to sa wysokie napiecia w.cz. ale niskopradowe ;)

 

Może dla życia nie są niebezpieczne ale spać po nich nie możesz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

To nie jest na temat...prosze moderatora o wyczyszczenie watku.

Cały ten wątek powinien być zamknięty, a Ty, jako jego autor, powinieneś

dostać ostrzeźenie za tak nachalny marketing.

To już któryś raz z rzędu pojawia się taki temat o JPlayu.

Dział marketingu widać nie śpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten wątek powinien być zamknięty, a Ty, jako jego autor, powinieneś

dostać ostrzeźenie za tak nachalny marketing.

To już któryś raz z rzędu pojawia się taki temat o JPlayu.

Dział marketingu widać nie śpi

No to chyba wszystkie watki w takim razie z tego co proponujesz powinne byc pozamykane bo wszyscy jakos pisza o urzadzeniu X i modelu Y i nikt lamentu nie podnosi. Ale ja wiem co Was boli? boli to ze w koncu polska mysl techniczna przebija sie, malo tego wychodzi na prowadzenie deklasujac powoli konkurencje. Bo w Polsce jest tak ze Polacy musza sobie zazdroscic zamiast dzialac wspolnie jak robia to np Japonczycy czy Niemcy przykladowo.

Nie jestem z dzialu marketingowego Jplay-a - ale jestem jego zagorzalym fanem, bo to co robi Jplay to cos co za chwile wszyscy bedziecie miec w domach tylko jeszcze tego nie wiecie ;)

 

Pozdrawiam StasioP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

No to chyba wszystkie watki w takim razie z tego co proponujesz powinne byc pozamykane bo wszyscy jakos pisza o urzadzeniu X i modelu Y i nikt lamentu nie podnosi.

 

Myślę, że wiem co Koledzy wcześniej mieli na myśli. Sam zobacz jak to wygląda.

 

Rozpoczynasz wątek dotyczący dyskusji na temat bety aplikacji firmy X. Rozpływasz się nad nią w zachwytach. A dopiero po tym jak osobnik Y wyraża zdziwienie, gdzie jest ta beta? Dodajesz "drobny szczegół", że i owszem, jest dostępna, ale dla tych co zapłacą wcześniej 100 Euro :)

A co w samo w sobie jest dziwne, bo przecież beta to półprodukt. W związku z tym bety dostępne są bezpłatnie, a już szczególnie, jeśli nad ich zaletami i wadami, ma się później odbyć dyskusja.

 

 

Ale ja wiem co Was boli? boli to ze w koncu polska mysl techniczna przebija sie, malo tego wychodzi na prowadzenie deklasujac powoli konkurencje. Bo w Polsce jest tak ze Polacy musza sobie zazdroscic zamiast dzialac wspolnie jak robia to np Japonczycy czy Niemcy przykladowo.

 

Jaka polska myśl techniczna, że pozwolę sobie zapytać? Znaczy, uważasz, że z kodem programu ma coś wspólnego polska myśl techniczna?

 

Polska myśl techniczna to wytworzyła Splasha Pro, który zresztą jest rewelacyjnym programem w kwestiach odtwarzania video. Ale Jplay? Chyba Ci się coś popierwiastkowało.

 

 

Nie jestem z dzialu marketingowego Jplay-a - ale jestem jego zagorzalym fanem, bo to co robi Jplay to cos co za chwile wszyscy bedziecie miec w domach tylko jeszcze tego nie wiecie ;)

 

Pozdrawiam StasioP

 

-Pod warunkiem że będzie pełnowartościowym produktem, to znaczy że będzie posiadać umowę licencyjną EULA, która jest niezbędnym elementem przy sprzedaży licencji na użytkowanie jakiejkolwiek aplikacji.

 

- Pod warunkiem, że będzie kosztować tyle ile jest realnie warta aplikacja podobnej firmy, o podobnej funkcjonalności i stopniu zaangażowania i rozwoju aplikacji. Patrz cena Splasha, patrz cena DVB Viewera. To są realne ceny, ile powinien kosztować kawałek kodu, o określonym wymaganym nakładzie pracy, określonego zespołu ludzi. Akurat nie widzę najmniejszego powodu, aby Jplay miał kosztować więcej niż DVB Viewer, albo więcej niż Splash Pro. To bardzo równorzędne przykłady, jeśli chodzi o uwarunkowania aplikacji.

 

Jak zostaną spełnione te podstawowe warunki, to wtedy być może zaczniemy dyskusję, o tym co "wszyscy" będziemy mieć w domach. Bo na razie to się nie kwalifikuje do takiej kategorii. Na razie to jest totalna partyzantka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek sorki ja mam to wszystko w glebokim powazaniu ja mam licencje i dzwiek jak z tasmy matki a reszta to nie moja brocha :D

 

A produkt jest MADE IN POLAND i to dodatkowo cieszy bo jestem pomimo tego calego syfu ktory sie teraz dzieje w naszej "polityce" patriotą! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Slawek sorki ja mam to wszystko w glebokim powazaniu ja mam licencje i dzwiek jak z tasmy matki a reszta to nie moja brocha :D

 

Jesteś pewien że "masz" licencję? Skoro nie masz umowy na licencję, na użytkowanie aplikacji, to nie możesz być tego nijak pewien, czego jesteś właścicielem i co kupiłeś. I mówi Ci to specjalista licencjonowania Microsoft, z aktualnym certyfikatem ;-). Pamiętaj, że w przypadku oprogramowania, nie kupujesz programu, a nabywasz prawo do jego użytkowania. I to użytkowania w ściśle określonych warunkach i zakresie. No właśnie "ściśle określonych"....

 

Wiesz, można mieć "w głębokim poważaniu" różne rzeczy. Ale to pod warunkiem, że nie pociągają one za sobą konsekwencji finansowych. A tutaj nie ma o tym mowy. Finanse stanowią dość istotny element całej "imprezy".

 

A produkt jest MADE IN POLAND i to dodatkowo cieszy bo jestem pomimo tego calego syfu ktory sie teraz dzieje w naszej "polityce" patriotą! :)

 

A skąd takowa informacja, że aplikacja została napisana w Polsce i jest to polski produkt? Gdybyś się z nami tą wiedzą podzielił, to by nie było źle. Co prawda, można się tego zazwyczaj dowiedzieć z umowy licencyjnej, bardzo szczegółowo jest to zawsze opisane, kto jest producentem aplikacji. Ale w tym przypadku, ze względów oczywistych, może to być dość trudne..... Więc każde alternatywne źródło sprawdzonych informacji, może być przydatne. "Wieść gminna" to trochę za mało, na okrzyki patriotyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek zareczam Cie nie potrzeba mi zadnych naklejek certyfikatow badan UE jaka jest przykladowo koszerna dlugosc cyckow krowy zatwierdzana przez jakiegos urzedasa ktory dal czerwona pieczatke z chopinowskim pospisem ( nie obrazajac Chopina) i nakleil jeszcze kod kreskowy na nie zdrowym zreszta mleku ;) w imieniu niby to mojego zdrowia i nowoczesnosci, ja mam program ktory gra lepiej niz DCS-y MSB-eki czy Linny i kosztuje tylko 100Euro i tu jest sedno sprawy!!!

 

A program jest produkcji polskiej i holenderskiej, przynajmniej tak tutaj pisza

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

p.s.

 

A odnosnie mleka i przetworow to bylem ostatnio na Ukrainie i zdziwilibyscie sie jak smakuje prawdziwe mleko ser i smietana toz to porownac mozna tylko do tasmy matki ;) a nasze rodzime produkty do nagran na CD. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie spróbuję i wymienię się doświadczeniami z Tobą, poproszę o kod do programu, może być na PW.

No program jest przeciez platny trzeba go sobie kupic, zreszta chyba nie pojdzie nawet na dwa komputery.

Jest na stronie do pobrania demowka ktora ma przerwy co kilka minut, ale prawdziwa jakosc jest dopiero z tej nowej bety. Mozna ja dostac po wykupieniu licencji na program. Ja tak dostalem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

 

Jesteś pewien że "masz" licencję? Skoro nie masz umowy na licencję, na użytkowanie aplikacji, to nie możesz być tego nijak pewien, czego jesteś właścicielem i co kupiłeś. I mówi Ci to specjalista licencjonowania Microsoft, z aktualnym certyfikatem ;-). Pamiętaj, że w przypadku oprogramowania, nie kupujesz programu, a nabywasz prawo do jego użytkowania. I to użytkowania w ściśle określonych warunkach i zakresie. No właśnie "ściśle określonych"....

 

Wiesz, można mieć "w głębokim poważaniu" różne rzeczy. Ale to pod warunkiem, że nie pociągają one za sobą konsekwencji finansowych. A tutaj nie ma o tym mowy. Finanse stanowią dość istotny element całej "imprezy".

 

 

 

A skąd takowa informacja, że aplikacja została napisana w Polsce i jest to polski produkt? Gdybyś się z nami tą wiedzą podzielił, to by nie było źle. Co prawda, można się tego zazwyczaj dowiedzieć z umowy licencyjnej, bardzo szczegółowo jest to zawsze opisane, kto jest producentem aplikacji. Ale w tym przypadku, ze względów oczywistych, może to być dość trudne..... Więc każde alternatywne źródło sprawdzonych informacji, może być przydatne. "Wieść gminna" to trochę za mało, na okrzyki patriotyczne.

Hehehe - tzw. "polska myśl techniczna” to wykorzystanie kilku bibliotek umozliwiających odczyt określonych formatów.

Tu jest więcej "polskiej myśli handlowej" (szczególnie w tym wątku).

A także w poprzednich dwóch, bodajźe, jakie sobie przypominam,

a które tyczyły się tego toola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No program jest przeciez platny trzeba go sobie kupic, zreszta chyba nie pojdzie nawet na dwa komputery.

Jest na stronie do pobrania demowka ktora ma przerwy co kilka minut, ale prawdziwa jakosc jest dopiero z tej nowej bety. Mozna ja dostac po wykupieniu licencji na program. Ja tak dostalem

 

To możesz zrobić nam prezent Mikołajkowy i udostępnić swoją wersję programu dla celów poznawczych. Wtedy będziemy mogli z Tobą podyskutować na temat jak "gra" ten soft.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.