Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór projektora do 3,5k


Jake Balcerzak

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem, że stara konstrukcja, bo 10 kg to chyba dość dużo, ale może dlatego, że to inna klasa, niż amatorka wśród której wybierałem :)

 

Należy zacząć się poważnie zastanawiać nad ekranem.

 

Projektor będzie zamontowany do sufitu nad kanapą przy samej ścianie. Do naprzeciwległej ściany odległość to około 5m (~450 cm od lampy projektora). Wysokość pomieszczenia to 2,9m.

 

Nie jest to dedykowana sala kinowa, pokój dzienny, w którym spędzam większość czasu, na przeciwko kanapy stoi niski stolik kawowy, i dwa fotele, które albo nie będą zasłaniać, albo będzie trzeba przestawiać na czas projekcji.

 

120-130" To już bardziej prawdopodobna wersja. 160 x 285 cm.

 

Co wyjdzie taniej i lepiej ? Ekran kupiony czy zrobiony samemu ?

 

Mieszkania nie zamierzam zmieniać przez najbliższe kilka lat, z projektorem nie będę nigdzie podróżował, i sztywny ekran wydaje mi się lepszą formą.

 

Domyślam się, że w takim przypadku, najlepiej będzie przystosować ścianę samemu ?

 

Ojciec jest mistrzem budowlanki, więc koszty robocizny, i fachowe wykonanie mam gwarantowane.

 

Wydaje nam się, że płyta będzie zbędna, i że możemy pracować bezpośrednio na ścianie.

 

Czy farby screengoo, to jedyna warta uwagi opcja ? Z tego co widzę, to koszt 2 litrów to prawie 2 tys zł :F trochę drogawe.

 

Czemu służy czarna listwa dookoła ekranu ?

 

Jeżeli stwierdzicie, że samoróbka lepsza, to wszelkie wskazówki mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.