Jump to content
IGNORED

Wybór projektora do 3,5k


Jake Balcerzak

Recommended Posts

Witam,

 

Zbieram się do zakupu projektora. Projektor ma służyć głównie do oglądania filmów w godzinach wieczornych (zwykle jest już ciemno).

 

Projektor miałby być podwieszony pod sufitem, i rzucać obraz na przystosowaną? ścianę. Pomieszczenie jest wysokości 280 cm, odległość kanapy od ściany na której rzucany miałby być obraz to jakieś 5m.

 

Podłączenie wejściem HDMI.

 

Filmy które oglądam, rzadko bywają w lepszej jakości niż 720p, czy w tym wypadku powinienem kupić jakiś projektor HD Ready w granicach 2,5k ?

 

Proszę o propozycję i uzasadnienie.

 

Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Nadal nie dostałęm odpowiedzi, czy video w jakości 720p, będzie wyglądało inaczej na projektorze 1080p niż na 720p.

 

W poniedziałek wybieram się do sklepu z showroomem, i tam podejmę ostateczną decyzję, przedtem chciałbym mieć parę typów.

 

BenQ W1070 oczywiście był moim dotychczasowym faworytem.

 

Jeśli chodzi o optome to w tej cenie chyba tylko Optoma HD200X ?

 

Możecie zaproponować coś w technologi 3lcd ? Nie wiem czy moja głowa polubi DLP.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie, zakładając, że nie będę posiadał filmów w lepszej jakości niż 720p, a za 3d nie przepadam, czy jest sens inwestować w "budżetowy" Full HD, czy lepiej zostać przy porządnym 720p ?

 

Proszę o polecenie jakiegoś HD Ready w obu technologiach. I jakiegoś ewentualnego konkurenta Full HD dla benq, tyle, że w technologi LCD.

Link to comment
Share on other sites

Podsumowując

 

Full HD w tym przedziale cenowym, zdecydowanie najlepszy wydaje się BENQ W1070 ~3600 zł DLP lub EPSON EH-TW3200 ~4000 zł LCD.

 

HD Ready to albo ACER H5360Bd Eco ~2500 zł, BenQ W600 ~2300 lub EPSON EH-TW450 ~2400 zł LCD.

 

Na tą chwile, nie pozostaje mi nic, jak porównanie na żywo, zaobserwowanie czy dokucza mi efekt DLP, i czy różnica pomiędzy HD a HDRdy będzie dla mnie aż tak znacząca.

 

Czy mógłbym poprosić o kilka za i przeciw na temat wymienionych projektorów ?

 

Chyba moimi faworytami pozostają wymienione EPSONY, czy to dobry wybór ?

Link to comment
Share on other sites

Epson był jednym z najlepszych w swoim przedziale cenowym, ale to już stara konstrukcja, zajmuje dużo miejsca, brak wsparcia dla 3d. Sprawdził bym tego Benqa bo to naprawdę może być dobry projektor, na zagranicznych forach chwalą go za świetną ostrość i kontrast, ma 3d, może się okazać, że jest lepszy od Epsona.

 

Masz jeszcze do wyboru bezwzględnego Króla Mitsubishi HC 4000, ale jest droższy niestety lub tańszy HC3200, prawdopodobnie też ma lepszy obraz niż Epson.

Link to comment
Share on other sites

Martwię się, że mogę nie polubić technologii DLP (miewam bóle głowy, przy nie typowych barwach nie których gier), a jeśli nie ja to może ktoś z gości kto byłby akurat widzem, w przeciwnym wypadku, zdecydowanie wziąłbym, BENQ W1070.

 

Twoje argumenty zniechęciły mnie do TW3200 i ponownie mam problem, bo prawie bym go kupił.

 

Mtsubishi to już trochę za droga impreza, biorąc pod uwagę, że potrzebuję jeszcze ekran, uchwyt, bezprzewodową klawiaturę itd.

 

Czy jest jakikolwiek projektor HD, do 4k w technologi LCD ? Czy może jednak DLP nie jest takie straszne ?

 

Jeśli odpowiedzi na oba powyższe pytania są przeczące, to czy EPSON EH-TW450 ~2400 zł LCD to dobry wybór w kategorii HD Ready ?

Link to comment
Share on other sites

To zrób tak, wypożycz projektor dlp i wypróbuj. Epsonem Tw-450 nie zaprzątaj sobie głowy bo to padaczka była jeśli coś już to 3200 bierz, myślę, że można go kupić za 3800 (przynajmniej niedawno). Mnie też boli czasem głowa na grach ale podczas oglądania na projektorach dlp nie. Najnowsze dziecko Epsona to : EH-TW5910 myślę, ze jest fajny i wart ceny. Projektory Lcd robi Sanyo kiepskie niestety i nie tanie, i Panasonic niezłe ale drogie wiec zostaje Epson.

Link to comment
Share on other sites

Miałem LCD Panasonica PT-AE500, teraz użytkuję Mitsubishi HC 4000 i też miałem obawy o efekt tęczy itp. Miałem na testach Optome HD20, wtedy polecany model ze względu na cenę przy full hd. Nie stwierdziłem żadnych problemów związanych z samą technologią. Z Mitsu jestem bardzo zadowolony. Nikt też z oglądającyh u mnie filmy nie stwierdził żadnego dyskonfortu, a są tacy co na Hobbicie w 3D IMAX mieli zawroty głowy.

Epsona TW3200 oglądałem w akcji na którymś Audio Show i jego rozmiary mnie zdecydowani zniechęciły

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Jutro wybieram się do salonu z showroomem, o ile pozwolą pooglądam DLP przez godzinkę, i jeżeli nieprzyjemności nie będzie to biorę BENQ W1070, chyba najlepszy wybór względem jakości do ceny.

 

Natomiast jeżeli nie przyjemności będą, to pozostaje mi dozbierać na EH-TW5910, albo się załamać XD

 

Jak już trochę pożytkuję nabytek, to wracam po pomoc z doborem ekranu :p

Link to comment
Share on other sites

A jak w kwestii używanych projektorów, czy jest to sensowna opcja ?

 

Zaproponowano mi Sony HW20, "profesjonalnie kalibrowany", używany od lutego 2011, z deklarowanym przebiegiem 450h, roczną gwarancją na sam projektor, w cenie nie przekraczającej mój budżet.

 

Dość stara, toporna konstrukcja, 1300 lm (choć w kwestii tego parametru już nie wiadomo w co wierzyć). Mimo to projektor świetnie wypadał na testach i swojego czasu był królem, i jest w technologii nie mającej mankamentu "efektu tęczy".

 

Czy w mojej sytuacji, byłby to lepszy wybór, niż nowy Benq w1070 lub mitsu hc 3200 ?

Link to comment
Share on other sites

Co do Epsona TW3200 to u mnie świeci już ponad 2 lata i wg licznika 2000h i sprawuje się bardzo dobrze. Różnica pomiędzy np. telewizją "HD" (C+,HBO itp.) a najwyższej jakości nowymi filmami w blu-ray jest na tym projektorze wyraźna - widać więcej detali i ostrość jest taka, że trudno sobie wyobrazić lepszą - obraz wygląda jak żywy (zapewne technologia 4K da jeszcze dostrzegalną poprawę). Kolory są też naturalne i nasycone, ale musiałem na początku je odpowiednio skonfigurować. Dla mnie ważne jest, że projektor nadal jest bardzo cichy - trzeba stanąć blisko i się wsłuchać by go usłyszeć (dynamiczną przysłonę mam wyłączoną, bo jak dla mnie za głośno pracuje). Jeśli więc chodzi o jakość obrazu, kulturę pracy i trwałość to polecam. Ciekawe jest, że ten model dość mocno trzyma cenę. W listopadzie 2010r. kupowałem go w Saturnie jako nowość za coś około 4200 zł i był to jeden z lepszych moich zakupów - wcześniej miałem 4 lata projektor SVGA (też Epsona), który kosztował 3x tyle (inne czasy to były) i miał sto razy ;) gorszy obraz.

Link to comment
Share on other sites

Decyzja zapadła biorę SONY HW20.

 

Po przeanalizowaniu, stwierdziłem, że skoro i tak wydaję już parę zł, to 30% więcej mnie nie zbawi, a kto wie, czy nie będę miał ochoty zagrać w BF 3 na 1920x1080p i poczuć dreszczyk emocji Co raz więcej materiału jest faktycznie w lepszej jakości, a szybkości łącz stale rośną.

 

Epsona odrzuciłem, ze względu na starą technologie, duże gabaryty i w sumie kompromisową jakość obrazu.

 

Benq faktycznie wydawał się najlepszym wyborem, ale jest w technologi DLP, której trochę się obawiałem.

 

Mimo wszystko Sony HW 20, to już sprzęt wyższej klasy, co prawda bez 3d, ale nigdy nie byłem zwolennikiem tego typu rozrywki. Wydaje mi się, że za taką kasę mało używany Soniak, z potwierdzonego źródła, to najlepszy wybór jaki mogłem dokonać, jakość którą mogę z nim wyciągnąć jest o niebo lepsza niż z którymkolwiek z projektorów wymienionych w temacie. Jest w technologii nie cierpiącej na efekt tęczy, a swojego czasu był to zdecydowany król

 

Teraz kwestia ekranu, wg. kalkulacji powinienem móc wyciągnąć blisko 180", farby ScreenGoo wydają się atrakcyjną opcją.

Link to comment
Share on other sites

Mimo wszystko Sony HW 20, to już sprzęt wyższej klasy, co prawda bez 3d, ale nigdy nie byłem zwolennikiem tego typu rozrywki. Wydaje mi się, że za taką kasę mało używany Soniak, z potwierdzonego źródła, to najlepszy wybór jaki mogłem dokonać, jakość którą mogę z nim wyciągnąć jest o niebo lepsza niż z którymkolwiek z projektorów wymienionych w temacie. Jest w technologii nie cierpiącej na efekt tęczy, a swojego czasu był to zdecydowany król

 

Decyzja bardzo dobra, mam ten model nie wiem tylko czemu piszesz że konstrukcja stara, przestarzała :) Poza tym bardzo dobra czerń, ostrość to żyletka, bardzo dobra głębia. No i cichutki:) Wybierając porównywałem z JVC , poza czernią która była oczywiście słabsza, reszta bardziej odpowiadała mi z Soniaka. W kwestii parametru jasności o który masz wątpliwość to sprawa wygląda tak że na papierze to nie jakość wiele, ale projek jest super jasny , na 136 calach ostro kombinowałem w ustawieniach żeby ograniczyć jasność, ale 180?

Link to comment
Share on other sites

Kręcenie głową to akurat najmniejszy problem (zawsze można dalej usiąść jeśli jest miejsce), ale spadek jasności obrazu będzie mało że widoczny, ale dramatyczny!

 

Jake,

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) podaje jasność obrazu na podstawie zmierzonych w testach jasności projektorów. Jeśli dobrze pamiętam, to gain jasnoszarej powierzchni malowanej Screen Goo wynosi 1,3. Jasność obrazu powinna wynosić jakieś 12...16 fL, niektórzy rozszerzają ten zakres od 10 do 18 (zapewne zależnie od tego co kto lubi).

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Link to comment
Share on other sites

Wiatrak, z wielkością się zgodzę, ale kalkulator nie zawsze zawiera dokładne dane. W przypadku HW20 po prostu nie można wogóle brać pod uwagę jasności jaką podaje. Miałem spory dylemat z doborem ekranów na podstawie tego kalkulatora bo zawsze wychodziło za ciemno, po zakupie wyszło że miałem problem z za dużą jasnością. W testach na projectorreview jest dokładnie taka sama uwaga.

Link to comment
Share on other sites

Mam dwa , jeden 16:9 ma podstawę 251cm, a drugi 2,39:1 ma 301cm, oba białe gain 1 , powierzchnie reference white Adeo. Na próbkach z gainem 1,2 czyli powierzchniach vision white było już lekko oślepiająco.

Co ciekawe ten większy ma jeśli pamiętam 136 cali /czarne pasy poza ekranem/ i nadal projek chodzi w trybie low lamp i dodatkowo obniżałem jasność od nastaw fabrycznych. Ale za to uzyskałem to czego nie udało się na szarej tkaninie. Mimo to kalkulator podpowiada max 114 cali ?

Link to comment
Share on other sites

Wydaje się, że dla tego modelu wartości jasności projektora są nieprawidłowe, z testów na Projector Central wynika 575 lumenów dla Low Lamp / Cinema Mode.

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.