Skocz do zawartości
IGNORED

Wykładzina dywanowa na ścianie za głośnikami


Zombi23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy jest sens klejenia wykładziny dywanowej na całej ścianie za kolumnami u mnie podstawkowe , Czego się mogę spodziewać po zastosowaniu, nie ukrywam że mam dość duży pogłos , chciałbym to jakimś stopniu ukrócić. Na pewno będę budował ustroje na bazie wełny PT-80 .Wymiary pokoju to 4.30m długość i 3.95m szerokość 2.75m wysokość ,kolumny stoją na krótszej ścianie .Poza tym nie mam drzwi do pokoju tylko półkole za którym jest korytarz o szerokości 1.40 m . Bardzo bym prosił kolegów o podpowiedzi , wskazówki co gdzie najlepiej zastosować. Czytam analizuje ale nie mam doświadczenia w tym temacie ,a nie chciałbym popełniać błędów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytniesz sobie sprany takim zbiegiem. Jak bardzo ci pogłos doskwiera to zastosuj na przedniej ścianie w centrum spory element pochłaniający, a z tyłu gdyby była taka możliwość jakieś obiekty rozpraszające. Gaszenie całej ściany (czy to przedniej czy tylnej) jest niekorzystne dla efektów przestrzennych i atmosfery nagrania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, ma ktoś jeszcze jakieś sugestie . Element pochłaniający będzie w centrum ale zastanawiam się czy dać pod telewizor czy nad nim. Telewizora niestety nie dam rady dać w inne miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym problemem jest czesto fakt, ze wiekszosc osob slucha muzyki w polu dalekim, tym samym siedza tak blisko tylnej sciany, ze niestety, ale praktycznie dyskwalifikuje to mozliwosc zastosowania dyfuzorow.

 

Mozliwie maksymalnie absorpcyjna tylna sciana ma zastosowanie w przypadku adaptacji typu non-environment, ale dotyczy ona rezyserni w studiu nagraniowym.

 

W Twoim przypadku zastosowalbym albo dosc plytkie dyfuzory Schroedera (jesli siedzisz w pewnej odleglosci od sciany tylnej) albo grube absorbery.

Na pewno unikalbym wykladziny dywanowej, jest ona zbyt cienkim absorberem, umieszczenie jej na scianie z duzym prawdopodobienstwem zaburzy rownowage czasu poglosu (bedzie zbyt krotki dla czestotliwosci wysokich w porownaniu do czestotliwosci niskich i srednich).

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta wykładziną podejrzewałem że może być to krok w tył ,ale wolałem się upewnić i przy okazji przestrzec innych. Co do ustawienia kolumn i miejsca odsłuchu to kolumny wystawione 1.20m od ściany z tyłu i 1.0m bocznej , za miejscem w którym odsłuchuje jest ponad metr odległości ,mam możliwość ciągłej zmiany fotel .W tej konfiguracji udało się pogodzić wszystkie aspekty muzyczne.Do kolegi Imacman , doceniam twój wkład w forum ,wiem że istnieje zakładka Akustyka ,ale generalnie jest tam dużo sugestii i trudno wybrać niedoświadczonemu w tym temacie propozycji i miejsca ustawienia ustroju.Jak wiadomo każde pomieszczenie jest inne ,dlatego nie chciałbym na samym początku popełniać kardynalnych błędów. Z góry dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Imacman , doceniam twój wkład w forum ,wiem że istnieje zakładka Akustyka ,ale generalnie jest tam dużo sugestii i trudno wybrać niedoświadczonemu w tym temacie propozycji i miejsca ustawienia ustroju.Jak wiadomo każde pomieszczenie jest inne ,dlatego nie chciałbym na samym początku popełniać kardynalnych błędów. Z góry dziekuje

 

Nie chcę wyjść na zrzędę, ale podobnych zapytań jest bardzo dużo, czasami już nie chce się odpowiadać n-ty raz na to samo pytanie lub zagadnienie. Ja też tak zaczynałem, czytając różne Fora. Wiem, że Wam się nie chce, ale dla entuzjasty audio to dość ciekawa lektura, bo można z niej wiele skorzystać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo każde pomieszczenie jest inne ,dlatego nie chciałbym na samym początku popełniać kardynalnych błędów. Z góry dziekuje

 

Jasne, ale są pewne podstawowe zasady, które stosują się do 99% przypadków/pokoi. Dlatego najpierw należy te podstawowe zasady (podstawy adaptacji) u siebie wprowadzić, a potem można dyskutować o konkretnych szczegółach, problemach specyficznych dla danego pokoju. Ale to imho dopiero drugi etap. Pierwszy, niestety to praca domowa którą trzeba odrobić we własnym zakresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.