Jump to content

Musical Fidelity - MX-STREAM

Musical Fidleity wprowadza do swojej oferty streamer MX-STREAM. Firma zawsze tworzyła produkty, które są w stanie utrzymać najwyższy standard odtwarzania przez długi, długi czas. Wiele klasyków MF wciąż znajduje się w rękach swoich dumnych właścicieli i jest dowodem na sukces jej filozofii projektowania.

 Share


MX-STREAM został opracowany w zgodnie z tradycją firmy. Ma doskonałe parametry techniczne, ale także świetnie brzmi. By stać się całkowicie wiernym duchowi Musical Fidelity urządzenie musi mieć ciepłe przejrzyste i niewiarygodnie szczegółowe brzmienie. Takie właśnie oferuje nowy streamer.

Przegląd i konstrukcja sprzętu

MX-Stream jest uniwersalnym urządzeniem sieciowym, umożliwiającym przesyłanie strumienia danych z dowolnego serwisu internetowego lub sieciowego do zintegrowane wzmacniacza  lub przetwornika cyfrowo-analogowego. Wszystko czego potrzebujesz to wejście USB Class 2.0 Audio.

Cyfrowe obwody audio w MX-Stream zostały zaprojektowane od podstaw. Zastosowano w nich zaawansowany system zegara taktującego, w którym nawet 

główny procesor jest obsługiwany przez zegar zoptymalizowany pod kątem audio, co jest niespotykane w typowych rozwiązaniach streamingowych, gdyż działają one ze standardowymi zegarami CPU, takimi jak w zwykłych komputerach. Każdy przychodzący sygnał cyfrowy jest oczyszczany. We wszystkich plikach audio, wchodzących i wychodzących z urządzenia wyeliminowano niepożądane szumy, które można znaleźć w standardowych urządzeniach streamingowych. Dzięki zoptymalizowanemu oprogramowaniu udało się doprowadzić wydajność konstrukcji do granic możliwości. Wszystko to zaowocowało powstaniem pierwszego streamera o niemal zerowym jitterze.

Konstrukcja o otwartej architekturze

Nowy MX-STREAM zbudowany jest tak że nawet za 10 lat będzie tak samo przydatny jak dzisiaj, ponieważ może obsługiwać dowolne oprogramowanie typu open source. Wykorzysta ten sam rewelacyjny projekt sprzętu i nadal będzie idealnym transportem strumieniowym. Oczywiście na razie możesz je po prostu rozpakować i podłączyć, a będzie gotowe do odtwarzania strumieniowego. Wbudowany system operacyjny i oprogramowanie są skonfigurowane tak, aby od samego początku umożliwiać przesyłanie cyfrowego dźwięku 1:1 do wybranego przetwornika DAC USB. Nie musisz się o nic martwić, wykonaliśmy dla Ciebie całą konfigurację. Możesz cieszyć się charakterystycznym dźwiękiem Musical Fidelity bez dogłębnej znajomości technologii dźwięku cyfrowego. Jednak wszyscy doświadczeni użytkownicy znajdą dostępne zaawansowane opcje, które pozwolą dostosować działanie do swoich dokładnych specyfikacji i uzyskać pełną kontrolę nad tym, co robi ich system. To high-end dostępny na wyciągnięcie ręki.

Elastyczność i możliwości sterowania

MX-Stream może być sterowany za pomocą aplikacji mobilnej, dowolnej przeglądarki internetowej i można do niego podłączyć ekrany HDMI lub dotykowe. Pełen certyfikat Roon-Ready, obsługa wszystkich dostępnych obecnie bezstratnych serwisów strumieniowych wysokiej rozdzielczości i formatów hi-res (do 32bit/384kHz i DSD256) oraz standardowe funkcje sieciowe, takie jak obsługa NAS, obsługa dysków twardych USB, UPNP/DLNA, Bluetooth, Shareport (dla urządzeń z systemem iOS), web-radio, zgrywanie płyt CD z automatycznym tagowaniem i automatycznym indeksowaniem biblioteki muzycznej, zapewniają niezrównaną wszechstronność.

Idealny towarzysz

Jako samodzielne urządzenie, MX-STREAM jest doskonałym dodatkiem do każdego wzmacniacza zintegrowanego lub przetwornika cyfrowo-analogowego z wejściem USB B. Technologia zastosowana w MX-Stream jest nie tylko najwyższej klasy, ale każdy obwód analogowy we wzmacniaczach zintegrowanych wykazuje zwiększoną wydajność, gdy obwody cyfrowe i zasilacze są odseparowane od obwodów analogowych. Oddzielając od siebie streamer i wzmacniacz, możemy osiągnąć łatwiej wspaniały dźwięk high-end i to po przystępnej cenie.

MX-STREAM-f-Silver.jpgMX-STREAM-b-Silver.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

52 minuty temu, il Dottore napisał:

Jak to działa? Można podłączyć bezpośrednio dysk USB? Jaką aplikacją to się obsługuje z Androida?

 

Ich aplikacją. Ten sprzęt nie ma Tidal Connect ! Uważam, że to go dyskwalifikuje w obecnych czasach.

Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, Piopio napisał:

Ich aplikacją. Ten sprzęt nie ma Tidal Connect ! Uważam, że to go dyskwalifikuje w obecnych czasach.

A mi on się podoba. MF projektuje cyfrowe elementy toru bardzo starannie. Ja mam V-linki (zwykły i 192) i to są fantastyczne zabawki. Naprawdę tak jak napisali na pudełku: Hi-End Myślącego Człowieka. 🙂

Nie używam Tidala i tak sobie myślę czy sobie tego streamera nie kupić, bo mam już dość PC jako źródła. Nie chodzi o jakość dźwięku - tu nie mam żadnych zastrzeżeń, ale chciałbym by system startował momentalnie. Czekanie aż PC się uruchomi doprowadza mnie do szału.

Rozumiem, że wystarczy do tego streamera podłączyć dysk twardy przez USB?

Link to comment
Share on other sites

Pod jabłuszkiem nie mogę znajść aplikacji Musical Fidelity Mx Stream

 

Jakoś ona się inaczej nazywa czy na razie jest tylko hardware

Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.