Jump to content
IGNORED

Yamaha M-50

Maciej Bieliński

Recommended Posts

Witam,

Nabyłem niedawno końcówkę mocy, u sprzedającego działała poprawnie, przejechała ze mną 400 parę kilometrów, spędziła noc na dworze ( lekki minusik), przyniosłem ją do domu, odczekałem około godziny i podlączyłem. Niestety nic oprócz głośniej pracy trafo nie usłyszałem ( dzięki jakby pracował na zwarciu) w głośnikach cisza, a wyświetlacz nie działa. Czy macie koledzy jakieś pomysły od czego zacząć sprawdzanie? Dodam, że serwisówkę mam.....

Z góry dziękuje za pomoc.

Jak włączyłeś sprzęt po godzinie od wniesienia z zimnego samochodu to akurat elegancko sie rosa skropliła, trzeba było poczekać dobę dla pewności.Teraz możesz oddać końcówkę do serwisu bo sam raczej nie dasz radę, chyba że posprawdzasz wszystkie tranzystory na początek

No i nie włączaj już tego sprzętu bez naprawy!

haj-fajowo jest;)

Ufff końcówka po całym dniu dochodzenia co się "spsuło" gra już przepięknie:) tylko jakbym dorwał tego co tak cudnie powymieniał w niej elementy i to nie na takie same, to za coś bym powiesił. Teraz wiem dlaczego facet ją chciał sprzedać :)

teraz pozostaje poczekać na zamówione części (oryginalne) typu żarówki, warystor, kondensatory elektrolityczne, za dwa tygodnie będzie jak nowa :)

Spox, dzięki za podpowiedź, po przelutowaniu całego zasilacza, razem z obwodem kontroli napięcia jest dobrze, trafo ciche, tylko nieoryginalny warystor warczy jak wściekły szczeniak ( już zamówiłem odpowiedni)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.