Jump to content
IGNORED

Sposób malowania forniru


nokash

Recommended Posts

Witam wszystkich. Chciałem zapytać się fachowców jak pomalować fornir na dwa kolory które będą obok siebie. Mam taki pomysł aby kolumna była w dwóch kolorach ale nie wiem jak to zrobić bo jakieś mam przeczucie że bejca może wsiąknąć w fornir i przeniknąć trochę dalej nić granica malowania a chciałbym uzyskać idealne odcięcie między kolorami. Czy jest jakoś sposób aby uzyskać idealny efekt malowania w dwóch kolorach jednego liścia forniru? Jak to zrobić. Z góry dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

Idealnie dopasuj liście i przed klejeniem nasącz wybrane bejcą rozpuszczalnikową następnie pozostaw do wyschnięcia.

Możesz jeszcze oklejać taśmą i pistoletem delikatnie nanieść barwnik - tej metody nie polecam i pozwolę sobie nie rozpisywać się dlaczego (po mimo że przy niektórych gatunkach jest jedynym sposobem na uniknięcie plam).

 

Dodam jeszcze że szlifowanie może być trudne by pył odmiennego koloru nie przechodził na sąsiedni, szlifierka tylko taśmowa z dobrym wyciągiem - o tym że powinieneś przeprowadzić próbę nie wspomnę.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za poradę. Problem polega na tym że ja chce pomalować jeden liść na dwa kolory, nie dwa różne, bo taki pomysł już do głowy mi przyszedł. Chcę na front położyć jeden liść który ma mieć dwa kolory. I nei wiem jak to zrobić. Czy w ogóle jest taki sposób. Nie chcę ciąć liścia by malować każdą jego część na inny kolor i potem kleić bo może mi nie wyjść.

Link to comment
Share on other sites

Można się pokusić o barwienie przed klejeniem jak pisałem wcześniej (sam jednak tego nie próbowałem) ale w tym wypadku liść trzeba przeciąć specjalną maszyną do cięcia forniru. Z powodu zachowania układu słoju odpada fugowanie na wyrówniarce.

 

- A nie lepiej dwa gatunki połączyć? efekt czasami bywa wyśmienity.

Zerknij jeszcze tu

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) całkiem ciekawie to wygląda.

W antykach często łączono dąb czy orzech z np. czeczot brzozy oczywiście całość bejcowano.

Link to comment
Share on other sites

A tak przy temacie forniru zapytam , mam płyty i są oklejone fornirem ( który jest brzydki , lecz dobrze przyklejony) i chce z tego zrobić paczki , i tu moje pytanie , Czy owy fornir może zostać i czy mogę na niego przykleić kolejną warstwę forniru ,

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz na dwa kolory to najlepiej zagruntuj wcześniej porządnie część która ma być nie malowana, wtedy nie będzie tak wsiąkać i przenikać linii podziału, bo surowego materiału nie da rady tak pomalować wyłącznie do granicy, możesz też użyć lakier barwiony a nie bejcę na podkład nie będzie się tak rozlewał po powierzchni.

 

jak się dobrze trzyma to klej na wierzch nową warstwę, tylko trzeba zmatowić papierem żeby klej przystał.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.