Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego aktywny sub gra tak cicho?


ZK-120

Rekomendowane odpowiedzi

Mój amplituner umożliwia podłączenie suba tylko przez wykorzystanie wyjść głośnikowych (brak LFE, pre). Kablem połączyłem zaciski amplitunera dla jednego kanału z zaciskami suba dla jednego kanału. Muszę ustawić wzmocnienie w subie na max, a i tak niewiele słychać. Co może być przyczyną? Amplituner Pioneer SX-777, sub Koda SW-1000. Fronty grają bez zarzutu, siły basu im nie brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig

mam juz te soulowe sesje, kupilem zwykla bo nie chcialem czekac na japonska, stawiam ze kawalek nr 4 jest the best! co o tym myslisz?

aha to nie ma zwiazku z tym ze aktywny sub gra tak cicho

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyluzuj

a o aktywnym subie wykorzystywanym w niecnym celu ogladania filmow to sie nadaje do stereo?:) toz to czysta prowokacja:) nie zauwazyles?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że filmów nie oglądam, a przynajmniej nie z udziałem suba. Zakładka jest prawidłowa: mam niewielkie (ale nieźle grające) monitory i chcę poszerzyć dół o kilkanaście Hz, czy to zbrodnia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem suba Arton w połączeniu z podstawkowymi QBA Elements. Bardzo ładnie brzmiało a do tego daleko tańsze niż porównywalny zestaw ze "starej" Europy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak:) wstydz sie:) sluchasz muzyki na ampli i z subem kody, Ty niedobry audiofilu, niedobry...

ale idz i nie grzesz wiecej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :-)

 

Czwarty to ten z zagrywką fortepianu na początku? Niezły, choć akurat ten fortepian trochę słabowicie brzmi, pewnie to pianino albo elektryczny :-)

 

Mi najbardziej podobają się utwory 1,2,4,5,6,8 i 9. Pozostałe też są w porządku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr

pewnie , Arton to potega, znam jego suby na Alconach, wysmienite do integracji z dobrymi glosnikami standowymi, mialem przyjemnosc sluchac calej oferty Expolineara na podstawke i do tego parka subow, wysmienity za taka kaske dzwiek bez limitow jesli chodzi o niskie tony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez sie nr 3 nie podoba, czekam na w pelni autorska plyte tej dziewczyny ,a nie cover album, naprawde takie nastki rzadza:) az dziw bierze ze Bog jest czasami taki niesprawiedliwy i daje wszystko urode, talent, wdziek:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczalem probnie ten sub do mojego zestawu stereo i nie bylo opisywanych przez ZK zjawisk. Podlaczalem do wysokopradowych, odciecie na ca 75Hz, glosnosc na subie 50% i w 20m2 wzgledna rownowaga (chociaz nie podobalo mi sie :-( Proponuje:

 

1. sprawdzic glosnosc sygnalami testowymi (ton lub rozowy szum) w pasmie suba i nad nim (kto to napisal ze amatorzy ustawiaja sub 3x za glosno, ale profesjonalisci 2x ? ;-)

2. zamanipulowac faza (prosty eksperyment bo w SW1000 binarny); mozna przeprowadzic eksperyment ekstremalny z odwroceniem fazy w jednej z kolumn glownych

3. pojezdzic subem po pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 7 tez zgoda, ale wspolpracuje ze starszymi, nie ma jeszcze wlasnej dobrze wyksztalconej osobowosci scenicznej i nie jest to na pewno wszystko na co ja stac, wydaje mi sie ze bedzie lepiej i ze jak pisze we wkladce bedzie z czasem rich bitch:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszJ->

Zmiana fazy nic nie daje. Jeżdżenie subem też nic nie da. Jestem zaskoczony tym cichym graniem, bo po podłączeniu suba do innego wzmacniacza - też do wyjścia głośnikowego, ale dedykowanego dla suba - żadnych problemów nie ma, a ustawienie na 50% to nawet za dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o ohmowosc. Jedna z przyczyn tego, ze moj eksperyment sie nie powiodl w sensie ze nie bylo uroczo, byl chyba za maly zakres pracy suba wzgledem glownych (moje schodza lekko pod 50Hz, Koda do 35Hz). Przy tym bas z moich monitorow jest duzo precyzyjniejszy i odsluchowo glosniejszy. Pasmo 35-50Hz bylo, jak to przy subach kinowych, buczace i rozlazle, suma pracy wszystkich urzadzen w zakresie niskiego basu zepsula bas Bowersow. Dosyc ladnie (czy lepiej? inaczej, akceptowalnie) udalo mi sie natomiast zestroic Kode z Tannoyami M1 i satelitami mojego KD. I tu dopiero zaczelo go byc slychac.

 

Niestety inne hipotezy nie przychodza mi do glowy, oprocz oczywiscie spisku zydomasonskiego, dzialalnosci istot pozaziemskich lub zle dobranego interkonektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jakiś dziwny przypadek mi się trafił. Co do suba, to odcinam go najniżej - pokrętło na minimum. Wtedy bas jest zwarty i ładnie uzupełnia się z monitorami. Sub schodzi gdzieś do 30 Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.