Skocz do zawartości
IGNORED

pierwszy zestaw do salonu 40 metrow


kolopeter

Rekomendowane odpowiedzi

Sam chętnie bym wrócił do Klipsch Rf62II , dość długo się wygrzewają , ale potem tylko jest lepiej :)

Pamiętaj , że mają BR z tyłu i wymagają minimum 50-60 cm od tylniej ściany i nie lubią wciskania w rogi pokoju .

Jest teraz aukcja na te Klipsche 62 II , ostatnio 2 pary zeszły po 2780 -2880 (?) .

 

Różnica między 62 , a 62II jest w podziale na zwrotnicy i ładniejsze wykonanie .

 

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie. do tego bdt 30. pewnie nie jest to rewelacja , ale kobita sie uparla na jakis naped.

tylko mi nie mow ,ze to kiszka :), bo se w torbe strzele z luku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś kupł 10 , sam byś się postrzelił . Strasznie mułowaty , głośny napęd .

Popytaj kolegów w zakładce Kino Domowe , co wiedzą o tym modelu .

Napewno będzie pasować do amplitunera .

Sprawdź , czy nie będzie wchodził jakiś nowy model niebawem . Wchodzą nowe produkty HK .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Pewien kolega poprosił o jakis opis jak to się sprawuje.

A że jestem głuchy, to opisze odczucia jakie mi towarzyszą i troszke sprawe funkcjonalności.

Wykonanie:

pilot do HK 3490 to jakaś porażka, wielki i fortepianowy. Pilot do bdt30 to normalnej wielkości pilocik, Ciekawostka: pilot od amplitunera nie obsluguje Bdt30. Pisałem do HK w Polsce i otrzymałem odpowiedż,żę moge przecież kupić sobie uniwersalnego ..... nie rozumię tego, bo to tylko dopisanie częstotliwości do BDT30 w sofcie.

Bdt 30 - szkoda, że nie możemy grać plików z własnej sieci.

Wielki amplituner z brzydko wykonanymi zaślepkami na przodzie. zbyt miękki w górnej części obudowy-wielkie przestrzenie do wentylacji, może sie baaardzo kurzyć wewnątrz.

Dzwięk:

Jeśli lubimy podmuch dzwięku jak w samochodzie , to przy mojej kubaturze jest to niemożliwe. sprzęt gra poprawnie. Nie dudni, nie drażni i potrafi zagrac głośno, w miare czysto, ale bez podmuchu . W zależności od zródła potrafi sie troszkę dusic przy pełnej mocy i jest jakis taki strach,że zaraz coś padnie :)

a bassotronics_bass_i_love_you chce rozerwać membrany. Podobno dobre do wygrzewania głośników.

Głośniczki RX6 malutkie w sumie i w sumie ładnie wykonane. Fajnie pracują membrany na bass i love you.

Troszke bałem się zbyt małego basu, ale nie jest tak żle, przynajmniej głowa nie boli po godzinie sluchania. Mam gipsową ścianę do sypialni. Bas z małęgo suba podłączonego do telewizora bardziej "ruszał" ścianę niż RX6. Ale może tylko dlatego, że głośniki nie są ustawione w tym samym kierunku. Troszeczke głosniej puszczona muzyka jest przyjemnie slyszalna na całym poziomie domu( ok 120 metrów) żona nie podchodzi i nie ścisza ( w aucie zawsze to robi ) więc chyba jest ok. Kot także leży pod głośnikiem, więc sam nie slucham :).

Może rx8 było by bardziej odpowiednie do wielkości salonu, ale jak często sluchamy głośno,że szyby chodzą?

Ciche słuchanie: da radę. nie są to słuchawki, ale przy fajnej muzie można wyłapać dzwięki. Przypominam: jestem głuchy:)

Reasumując:

Jeśli nie miało się dobrego sprzętu, to człowiek będzie zadowolony, bo jest to sprzęt uniwersalny , jak i chyba głośniki.

Myślę,że przez następne 5 lat raczej nie zmienie komponentów, chyba,że się coś spali. Mam to co chciałem: power, bas i coś co może grać cały dzień i nie męczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszam jeszcze bardziej. Stary jestes, a Klipch i MA to mlodziezowe, efekciarskie granie. W zlym akustycznie pomieszczeniu zaproponowalbym raczej kolumny grajace srodkiem niz skrajami, np kreujace fantastczna przestrzen Tannoye. Zamiast nudnych pioneerow, harmanow zas wzmacniacz lampowy Ming da. Bedzie zestaw na dlugie godziny bez zmeczenia. Jesli oczywiscie taki sposob prezentacji lubisz. W 40 m2 i tak male podlogowki trza bedzie uzupelnic subem.

 

4 tys to bardzo malo na twoja przestrzen, mingda musialaby byc chyba uzywana, moze Yaqin? Z kolumn przyjrzyj sie polskim Pylon, Indiana Line chyba wloskim. Daj sobie spokoj przy takim budzecie z nowym sprzetem popularnych marek. Szukaj uzywek, okazji, przecen sprzetu ktorych nazwy nic ci nie mowia :-) moze nawet DIY

 

Bys musial zbic w kupe kolumny-patrze na uklad pokoju-ale i tak prawa pod skosem bedzie glosniejsza, chyba czeka obrot na sciane ze skosem, skrocenie odleglosci miedzy kolumnami na 3-4m i 1,5m od tylnej sciany...

 

Kwestia priorytetow. Czy sprzet to dodatek do pokoju, czy rzeczywiscie jestes gotow poniesc jakis wysilek by zagralo?

Poki co krazysz wokol slabego sprzetu komercyjnego i chcesz wstawic go w slabym miejscu

A ja tam kocham Klipscha tylko tego pełnoletniego od LaScali prze Cornwall i Hersey. To brzmienie jest pełnowymiarowe potrafi oczarować, jednak nie każdy akceptuje siermiężny wygląd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.