Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory szerokopasmowe do komputera


muria

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad takimi monitorami, temat umieściłem w zakładce DIY ze względu na brak takich projektów w sprzedaży.

 

Byłyby używane głównie do odsłuchu muzyki klasycznej i ścieżek dźwiękowych z filmów po angielsku (na obecnych głośnikach niewiele da się zrozumieć, mają dziurę w paśmie wokalu i podział zwrotnicy gdzieś na 2 khz. Zatem moje wymagania:

 

- obudowa zamknięta (wolę mało basu, a dobrze kontrolowany, poza tym pokój komputerowy ma ogromne podbicie w okolicy 40 hz rzędu 20 db, dlatego starczy mi wysoki bas)

 

- jeden głośnik szerokopasmowy bez zwrotnicy(aby średnie tony były jak najbardziej czytelne, wysokie tony nie mają dla mnie znaczenia w takim projekcie)

 

- brak filtrów lub naprawdę prosty filtr wyrównujący charakterystykę

 

- łatwe obciążenie dla każdego wzmacniacza, czyli 8 ohm lub więcej

 

- przydałoby się, aby osiągały bez problemu 80 db natężenia dźwięku w odległości metra

 

- byłoby miło, jakby schodziły bez spadku do 110-120 hz

 

- membrana 8 cali to nie problem, jest na głośnik tej wielkości miejsce na biurku

 

Jako że nie oczekuję od takich głośników jakości nie wiadomo jakiej i wyłapywania każdego smaczku w muzyce, to chciałbym się zmieścić w cenie 500 zł za dwa takie monitory.

 

Czy znacie takie projekty? Jakie głośniki brać pod uwagę? Czy przedstawione wymagania nie są zbyt wygórowane dla ceny 500 zł?

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/101586-monitory-szerokopasmowe-do-komputera/
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

GŁOŚNIKOWY OPORNIK

Ładny projekt. Nie zgodzi się on niestety z moimi wymaganiami - obudowa zamknięta i łatwe obciążenie dla wzmacniacza (8 ohm) jest wymogiem koniecznym. Stąd moje podejrzenia, że musi to być głośnik 8 cali, który zejdzie w OZ do tych 110 hz i zapewni odpowiednią głośność bez przesterowania.

8" do komputera? można i tak :-), średnio to widze na biurku, no ale skoro masz biurko wielkości pokoju odsłuchowego - dlaczego nie.

 

Do OZ dobrze pasuje Monacor SP-200X i Visaton BG-20

GŁOŚNIKOWY OPORNIK

Dzięki za odpowiedź. Piszę tutaj oczywiście jako laik, nie znam się na projektowaniu głośników. Z tego co wyczytałem to ten Monacor może być ciekawym wyborem, ludzie aplikują go zarówno z jak i bez filtrów. Nie mogę się za to rozeznać w wielkości obudowy - jest tutaj spora rozbieżność w projektach, często widzę robione na nim podłogówki po 70 litrów. Jednak mi nie zależy na zbyt niskim zejściu tego głośnika. Patrząc na stronę:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

zastanawiam się, czy wsadzając ten głośnik to obudowy zamkniętej max 26-27 litrów nie uzyskam dobrego zejścia do 100 hz i "zamilknięcia" głośnika poniżej 50-60 hz? O to by mi chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może ci chodziło o osiem centymetrów. Osiem cali to głośniki 20 centymetrowe a te mają wysokie Vas przez co trzeba je wsadzać do dosyć dużych obudów nawet zamkniętych. Nie mówiąc już o tym że wybór jest raczej dosyć skromny a i szerokopasmówki tej średnicy do tanich nie należą.

 

Obudowę zamkniętą musisz robić na Qtc maksymalnie 0,7. Nie ma cudów jak będzie wyżej to będzie ci dudnić i nie ważne czy to obudowa zamknięta czy z otworem. Dlaczego akurat takie założenie że ma być 8 cali i dlaczego takie założenie że obudowa zamknięta? Jak robisz za małą obudowę zamkniętą to rośnie ci rezonans, dobroć i co najgorsze masz nieliniową podatność powietrza w obudowie. Jak ci będzie membrana szła do przodu to w obudowa ma większość pojemność niż jak się membrana cofa. Ściągnij sobie WinIsd to będziesz wiedział że jaka ma być pojemność obudowy dla danego głośnika.

Hej, warunki, jakie musi spełnić taki monitor podałem na początku - membrana 8 cali nie jest warunkiem, ale nie jest też przeszkodą, po prostu chciałbym, aby głośnik był w stanie zejść bez spadku do tych 120-110 hz w obudowie zamkniętej. Jeśli głośnik 4 calowy jest w stanie to zrobić to tym lepiej, tylko, że chyba jest to niewykonalne.

 

Nie chciałbym skończyć z pierdziawkami, które w OZ nie mają w ogóle basu. Może zatem propozycje głośników mniejszych niż 8 cali, które nie mają problemu z osiągnięciem wymaganego pasma?

 

Te Monacory przeliczyłem dla obudowy 35 litrów - qtc wyszło 0.8, -3db dla 69 hz, a rezonans obudowy na 77 hz (nie wiem czy rezonans ma znaczenie w obudowie zamkniętej - nie znam się).

 

Hehe, liczyłem, że uda się znaleźć jakiś gotowy projekt idealnie pod moje wymagania, a kończy się na siedzeniu w parametrach głośników :D

 

pozdrawiam

Rezonans w obudowie ma jak najbardziej znaczenie. Im niższy tym niżej schodzi głośnik. Średnica w zasadzie nie ma znaczenia dla zejścia. Ważniejsze są parametry TS. Czyli rezonans i Qts. Im niższy rezonans i im wyższe Qts tym niżej zejdzie głośnik przy czym nie uda ci się uzyskać zadanego Qtc gdy Qts jest zbyt wysokie ponieważ Qtc jest zawsze wyższe od Qts. Oczywiście jest pewna zależność między średnicą głośnika i rezonansem głośnika ale nie ma żadnej reguły. Czasami z głośnika mniejszego da się uzyskać niżej schodzący bas a czasami nie. Jedyna dobra rada to ściągnij WinIsd i zsymuluj każdy głośnik który cię interesuje. Będziesz wiedział jakie masz Qtc, jak nisko schodzi i w jak dużej obudowie. Oczywiście parametry głośników jakie podają producenci często rozmijają się z rzeczywistością ale to już zupełnie inna bajka.

Qtc=8 a nawet 9 jest często spotykane w OZ i nie jest żadnym błędem, podbicie 1dB w ok 80db nie będzie wnosiło żadnych "dudnień" pod warunkiem solidnej konstrukcji obudowy, a czasami może być wręcz pożądane.

 

klasyczne Qtc=0,71 jest oczywiście tzw "złotym środkiem", ale nikt nie buduje obudów z tylko takim założeniem, ba czy obecnie jakaś firma konstruuje OZ?

 

z mniejszych 16cm stare Philipsy AD7061 AD7062, maja pasmo do ok 17kHz, wysokie Qts, SPL na poziomie 90dB

 

PS. mam wszystkie te głośniki, wszystkie pomierzone, wszystkie wykorzystuje w różnych konstrukcjach więc dokładnie wiem o czym piszę, a trochę się natestowałem, bo na forach zwyczajowo udziela się odpowiedzi w stylu, pomierz, sam wymyśl itp,

 

Pewnie też dlatego, że temat "szerokopasmowców" jest mało spopularyzowany u Nas

GŁOŚNIKOWY OPORNIK

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Większość głośników szerokopasmowych jest w stanie odtwarzać pasmo od 100 do 15000Hz. Jeśli coś takiego ci pasuje, to szukaj głośnika z możliwie liniową charakterystyką. Jeśli wybierzesz ośmiocalowego Monacora to on ma ładną charakterystykę, ale przy małej obudowie zdusisz mu niższe tony, bo jest to głośnik z wysokim QTS. W takim wypadku, czy nie lepiej zrobić obudowy typu odgrody? To mogło by być lepsze. Do obudowy zamkniętej to nadawałby się czterocalowy Tang Band, chyba znacznie bardziej, bo zamykając go w obudowie dałoby się uzyskać trochę pasma poniżej 100Hz.

chciałbym, aby głośnik był w stanie zejść bez spadku do tych 120-110 hz w obudowie zamkniętej.

 

 

taką częstotliwość osiągnie większość 8-10cm głośników, Fostexy w tych rozmiarach maja nawet niezłą skuteczność na poziomie 86-89dB

 

Jeżeli możesz to napisz dlaczego takie a nie inne założenia.

 

PS. StaryM, miło Ciebie "widzieć" a co ty się tak "kolorujesz" i to jeszcze na taki denaturowaty kolor :-)))))

GŁOŚNIKOWY OPORNIK

StaryM - odgrody na biurko? Mam jakieś 25 cm od membrany głośnika do tylnej ściany, nie zrobiłaby się z tego dziwna "dźwiękowa sieczka"? Jakie wymiary musiałaby mieć odgroda dla zejścia 110-120 hz? Sam pomysł odgrody z ośmiocalowcem mi się bardzo podoba, mógłbym to sam wykonać a przylutowanie kabli do głośników (czy co się tam robi)zlecić elektrykowi w pobliskim serwisie RTV.

 

Ape - założenie takie powstało na podstawie korekcji equalizerem moich aktualnych głośników podłączonych do komputera. One mają nędzny bas, który po prostu obciąłem bez większej szkody dla muzyki, ale jak obcinam pasmo powyżej 100 hz to już zaczyna być nieciekawie, np. stopa perkusyjna przestaje być odpowiednio słyszalna.

 

Widzę jeszcze Monacora SPH 60X, ale z tego co ludzie piszą nie nadaje się on za bardzo do OZ.

założenie takie powstało na podstawie korekcji equalizerem moich aktualnych głośników podłączonych do komputera. One mają nędzny bas, który po prostu obciąłem bez większej szkody dla muzyki, ale jak obcinam pasmo powyżej 100 hz to już zaczyna być nieciekawie, np. stopa perkusyjna przestaje być odpowiednio słyszalna

może tamte kolumny maja mocno podbite to pasmo, a stąd takie wnioski? Co to za kolumny/głośniki?

 

tak dopytuje, bo jest to raczej niespotykane :-)

GŁOŚNIKOWY OPORNIK

To jest mój komputerowy odsłuch:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Naprawdę nie dziwiłbym się dziwnej charakterystyce tego zestawu :) Obudowy wydają się za duże jak na 11 cm midwoofer siedzący w środku. A w pomieszczeniu o praktycznie kwadratowych wymiarach mody są na tyle nieprzyjemne, że bez equalizacji potrafią drżeć klawisze od klawiatury, kiedy leci muzyka.

 

Stąd projekt pod preferencje, z akceptowalnymi ograniczeniami. Do poważniejszego słuchania muzyki mam i słuchawki i przyzwoite monitory studyjne w 2x większym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gość StaryM

(Konto usunięte)

PS. StaryM, miło Ciebie "widzieć" a co ty się tak "kolorujesz" i to jeszcze na taki denaturowaty kolor :-)))))

To symbol mojej złości na to, że wywalili mój klub ateistów audio-voodoo ;)

 

StaryM - odgrody na biurko?

No fakt. Pomyślałem sobie, ze masz trochę miejsca obok. Odległość od tylnej ściany to niekoniecznie musiałby być problem, aczkolwiek często tak. Ja miałem fajne odgrody na monacorach starszych i grało to bardzo ładnie nawet blisko ściany, ale ja jestem basolubny. A poza tym miałem jeszcze inne pomysły. Odgrody miały 30 cm szerokości.

Tak jak Ape pisze, mniejsze głośniki też dadzą zejść niżej. I mogą mieć mniejszą obudowę.

<br />Ja miałem fajne odgrody na monacorach starszych i grało to bardzo ładnie nawet blisko ściany, ale ja jestem basolubny.<br />
<br />Ja miałem fajne odgrody na monacorach starszych i grało to bardzo ładnie nawet blisko ściany, ale ja jestem basolubny.<br />

A jeśli chodzi o samą równomierność pasma to w przypadku odgród nie będzie to wielka niewiadoma, która zmienia się za każdym przesunięciem głośników? Jak wygląda sprawa szybkości basu w przypadku odgród odsuniętych 25 cm od ściany - nie jest zmulony?

 

Przejrzę jeszcze mniejsze szerokopasmówki pod obudowę zamkniętą. Jeśli dla Qtc=0.717 teoretycznie wyjdzie mi spadek -3db dla 110 hz oraz rezonans na 110 hz to czego mam się spodziewać? Zmulenia tej częstotliwości? Lekkiego podbicia przez rezonans? Garba?

odgrody muszą/powinny mieć min 100cm z tyłu, ale gdzie odgrody na biurko do kompa :-)

po zdjęciu widać w czym problem, tak jak napisałeś Twoje głośniki są "marne"

 

skoro masz przyzwoite monitory studyjne, to może postaw je sobie w miejscu odsłuchu i wtedy będzie wiadomo coś więcej, tzn Ty będziesz wiedział.

Bo w/g mnie twój argument 100Hz nijak się ma do rzeczywistości. Potestuj sobie, i wtedy podpytaj.

I myśle że monitorki z 1-wszego mojego posta z szerokopasmowcem 3" (10cm) sprawdziły by się tobie idealnie, a uwierz mi, "wymiatają" :-)))

 

__________

Do StaryM, a co się dzieje z Sabami? dawno wpisów nie było a tak się miło czytało

GŁOŚNIKOWY OPORNIK

Gość StaryM

(Konto usunięte)

odgrody muszą/powinny mieć min 100cm z tyłu, ale gdzie odgrody na biurko do kompa :-)

Dlatego ja raczej myślałem o jakiejś wolnej przestrzeni obok biurka. I tutaj ten pomysł jest raczej nie do zrealizowania.

 

Poza tym myślę, że chyba wymagania kolegi mogłyby spełnić jakieś gotowe zestawy. Wystarczy dobrze się przyjrzeć.

>Ape

No dobra, to pominę odgrody jako generujące sporo niewiadomych. Jeśli chodzi o problem basu to już to wszystko przetestowane mam. Po prostu chcę ten problem zamieść pod dywan, to jest pokój głównie do pracy, nie do relaksacyjnych odsłuchów. Gdyby było inaczej, to po prostu oszczędzałbym na ATC SCM 7 albo jakieś Quested S6R.

 

Powiedz mi zatem czy te Daytony wymagają jakiś filtrów w torze? Zauważyłem, że są do kupienia również 8 ohmowe, oszczędziłoby mi to szukania wzmacniacza po allegro. Na ile sprawdzą się w obudowie zamkniętej? Twój projekt jest na bass reflex widzę.

 

>StaryM

Za 500 zł można znaleźć na allegro klasyczne dwudrożne monitorki, które wypadły już z obiegu i które niedostatki basu za wszelką cenę nadrabiają dziurą w obudowie. To nie dla mnie. 500 zł wolę wydać na jakiś ciekawy, oryginalny projekt, licząc się z jego wadami. A szerokopasmowce lubię za ich "niewysilone" średnie tony.

8 Ohmowe zapewne wymagały by większej obudowy,

a w czym jest problem z tymi 4 ohmami? obecnie 99,999% wzmacniaczy, w tym tych na kostkach TDA, która zapewne siedzi w Twojej wieży nie ma z tym problemu, pewnie te Twoje głośniki tez mają z 5 Ohm, podłącz jakiś omomierz i zmierz

a jak nie, to zakup Tripatha TA2022 lub 20204 i wszystko gra i buczy :-) jest nawet na alledrogo taki śliczny i od razu z niezłym DAC-iem

GŁOŚNIKOWY OPORNIK

Tripath - niezły bajer! Jakoś cyfrowe wzmiacniacze przechodzą przez forum bez echa, zapomniałem, że takie coś jest do kupienia.

 

Jeśli chodzi o wielkość obudowy, to tak jak mówiłem - i 25 litrów może być, grunt aby znaleźć dobre wymiary. Z kalkulacji wyszło mi, że dla Qtc = 0.707 budka będzie miała 1,710litra oraz -3db i rezonans dla 118 hz. A co się stanie złego/dobrego jak tą obudowę zrobi się np. czterokrotnie większą?

ten Dayton i chyba żaden 3" czy 4" w OZ nie będzie miał basu poniżej 150Hz

w odnośniku z 1 wszego wpisu sa tez pomiary i wyniki symulacji, zapoznaj się.

 

BR w tym przypadku sprawdza się bdb, nie ma typowych przypadłości "buczenia", jest czysto, żywo i barwnie.

Nie twierdze że to doskonałe głośniki i cała ta moja konstrukcja, ale do komputera, wieży itp są wręcz znakomite, a i w dużych systemach tez pokazują przestrzeń, spójność i bardzo ładną barwę. i wbrew pozorom te marne 4.6L netto przy komputerze wygląda już przysadziście.

Poszukaj w google Ancient Audio Studio Oslo, jest test w highfidelity.pl, coś się może rozjaśni i zakiełkuje.

GŁOŚNIKOWY OPORNIK

Angular spiral.Jest obecnie dostępna ostatecznie dopracowana przez autora wersja..Zrobiłem kiedys na fostexie 126. Grało fantastycznie. Polecam też Fonken.Umnie z kompem gra teraz tuba na Sonido.

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Za 500 zł można znaleźć na allegro klasyczne dwudrożne monitorki, które wypadły już z obiegu i które niedostatki basu za wszelką cenę nadrabiają dziurą w obudowie.

Nie zgodzę się z tak jednoznaczną oceną.

http://stx.pl/stx-f-110-n-kolor-czarny.html

Jakiś czas temu miałem okazję testować te kolumienki z linku. Pożyczyłem je, bo zastanawiałem się nad czymś małym dla córki, w końcu się nie zdecydowałem, ale nie z powodu głośników.

Mają dobry dość równy dźwięk w całym paśmie, otwory stratne są z przodu i - nie rozbierałem ich co prawda - chyba to nie jest typowy bass-reflex. Nie schodzą bardzo nisko, ale jako monitorki na biurko moim zdaniem byłyby rewelacyjne.

Za 500 zł można znaleźć na allegro klasyczne dwudrożne monitorki, które wypadły już z obiegu i które niedostatki basu za wszelką cenę nadrabiają dziurą w obudowie. To nie dla mnie. 500 zł wolę wydać na jakiś ciekawy, oryginalny projekt, licząc się z jego wadami. A szerokopasmowce lubię za ich "niewysilone" średnie tony.

Nie wiem skąd ta awersja do BR. Nie bez powodu 90% kolumn na rynku to BR. Bo jest to najlepszy kompromis jeżeli chodzi o jakość i ilość basu. Osobiście nie słyszałem jeszcze kolumn w obudowie zamkniętej które by mnie zadowoliły co do jakości basu i nie piszę tu o zejściu. Przy BR mi się to już zdarzało.

Awersja do BR wzięła mi się z różnych odsłuchów. Rozumiem w pełni, że dobrze zrobiony BR powinien zapewnić perfekcyjny bas, problem w tym, że w pełni satysfakcjonujący BR słyszałem RAZ w życiu - a było to w JBL Everest na ostatnim Audio Show. W przypadku małych monitorków wydaje mi się, że bas reflex włącza się za wysoko, aby wyrównać pasmo, tak jest np. w przypadku aktywnych KRK VXT6 - średnie tony są w nich bardzo fajne, ale wszystko siedzi na basowej poduszce.

 

Czyli awersja poprzez odsłuch. Z wykresu Twoich monitorów Ape też wynika mi, że bass reflex pracuje mocno powyżej 100 hz aby utrzymać zejście. Inne parametry też wydają się lepsze w OZ. Ale bez odsłuchu nie stwierdzę, czy taki bas mnie usatysfakcjonuje (to, co dla Ciebie może być żywym basem, dla mnie może być wciąż mułem, ale oczywiście nie wykluczam, że może być fajnie pod tym względem.

 

Jeszcze pytania do Twojego proj. Ape, pomijając na razie kwestię BR:

 

1. W końcu są tam jakieś filtry czy nie?

2. Czy głośniki te dadzą radę stworzyć ciśnienie 70 db bez problemów w odległości metra od nich? Jakbyś miał możliwość pomiaru to byłbym wdzięczny. Według recenzji Ancient Audio te głośniki mają problem z głośnym graniem (zależy co rozumieć przez głośne)

3. Czy w OZ głośniki nie byłyby w stanie grać głośniej bez ryzyka uszkodzenia?

Pytanie nie do mnie kierowane ale odpowiem ci na nie zagadką.

Jeżeli głośnik ma efektywność 85dB/1m/1W to czy potrafi on uzyskać natężenie dźwięku 70 dB/1m?

Jaka moc musi być dostarczona do tego głośnika żeby uzyskać 70 dB i jakie natężenie dźwięku uzyskasz podłączając pod ten głośnik sygnał o mocy n.p.10W?

Ech.. jako laik odpowiem:

1. Czy obudowa, jej wielkość i rodzaj nie ma tutaj znaczenia?

2. Czy natężenie dźwięku w szerokiej skali częstotliwości zamiast na testowym sinusie nie ma tu znaczenia?

3. Czy wahania oporności dla różnych częstotliwości nie mają tu znaczenia?

Widzę że nie zobaczyłeś oczywistości które były schowane w tych pytaniach.

Otóż efektywność w dB /1m/1W to nic innego jak natężenie dźwięku uzyskane po podłączeniu sygnału 1W i mierzone z odległości 1m czyli że praktycznie rzecz biorąc 70 dB przy odległości 1 metra uzyskuje każdy głośnik bez wyjątku bo 70 dB to dosyć cicho.

Po drugie każdy głośnik bez wyjątku jest wystarczająco głośny jeżeli słucha się go z odległości jednego metra.

Co do pytań.

Obudowa ma znaczenie jeżeli efektywność głosnika określamy w funkcji częstotliwości co nazywa się potocznie charakterystyką częstotliwościową głośnika. Od rodzaju obudowy zależy efektywność głośnika w zakresie basu.

Wahania impedancji nie mają tu znaczenia. Wzmacniacze mocy są tak naprawdę idealnymi wzmacniaczami napięcia czyli wzmacniaczami z prawie zerową impedancją wyjściową. Oznacza to tyle że możesz równolegle do głośnika podłączyć rezystor( oczywiście w granicach rozsądku coby nie zewrzeć wyjścia) i głośniki powinny grać tak samo głośno. Czyli nic nie powinno się zmienić. W praktyce jest to jednak bardziej skomplikowane bo n.p. wzmacniacze lampowe mają dosyć wysokie impedancję wyjściowe rzędu impedancji głośnika, albo n.p. charakterystyki wyjściowe wzmacniaczy klasy D są mocno uzależnione od impedancji podłączonej pod ten wzmacniacz.

KrzysiekA - ależ Ty czepliwy jesteś. Oczywistości zobaczyłem. 85db/1m/1W nie jest wartością skomplikowaną do zinterpretowania, widać wszystko jak byk. Ale nie znając się na konstruowaniu głośników nie wiem, czy taka efektywność po wsadzeniu głośnika do obudowy zamkniętej nie spada np. o 20 db w dół (bo się nie znam), sam zresztą przyznałeś, że wzmacniacz klasy D może być podatny na filtry przed głośnikiem - a więc kolejna niewiadoma, której nie potrafię zinterpretować, dlatego pytam Ape o szczegóły jego projektu. Bo nie wiem czy te dodatkowe obciążenia jak obudowa i filtry są do zniwelowania po prostu przekręceniem mocniej gałki głośności na wzmacniaczu, czy też pociągają za sobą jakieś inne konsekwencje.

 

Taka ciekawostka - przypomniałem sobie, że na strychu mam "grot boxy" ze starego magnetofonu Sony CFS-710L. To jest dźwięk, jakiego szukam, tylko w lepszym wydaniu. One schodzą tak na ucho do jakiś 120 hz bez spadku, potem natężenie leci w dół i poniżej 80 hz jest cisza. Co ciekawe 40 hz nadal słychać, nawet na takich pierdziawkach (pokój). Głośnik ma wielkość 5 cali.

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.