Jump to content
IGNORED

SPACE 86 pora na zmianę


conri

Recommended Posts

Czy jest sensowna zmiana glosników w tych "kolumnach".Jakie typy dadzą słyszalną zmianę brzmienia. Zakladam pozostawienie zwrotnic.choć zmiana glosników moze spowodować koniecznosć zmiany podziału frekfencji.

Link to comment
Share on other sites

W SPACE86 i innych tonsilach, ludzie zazwyczaj zmieniają głośniki ( niskotonowe, nisko-średniotonowe, średnotonowe ), kiedy zawieszenia górne sypać się zaczynają. Tylko po kiego alphardy i inny złom tam pchają, to ja zupełnie nie wiem. To ma być podmiana sprawnych czy sypiących się? Bo jak sypią się, to może warto je regenerować (

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Ja jakieś 2lata temu tak zrobiłem ze starymi zg15. O ile robotę wykona się starannie to mogą lepiej zagrać niż gdy były nowe ( jednak najczęściej ludzie marnują głośniki przez swoją niestaranność...)

Link to comment
Share on other sites

  • Moderatorzy

Z pewnością można wykorzystać obudowę jeśli głośniki są niesprawne, ale pociągnie to za sobą konieczność modyfikacji zwrotnic jeśli będą zastosowane głośniki innego typu niż oryginalne. Z niezmienioną zwrotnicą oczywiście grać będzie, ale z pewnością gorzej niż mogłoby, czasem nawet gra bardzo źle, a w niektórych (bardzo rzadkich)wypadkach grozi uszkodzeniem głośników wysokotonowych. Niedawno "remontowałem SPACE dla kolegi, wymieniłem woofery na inne, zastosowałem lepsze tweetery, zamiast średniotonówek zamontowałem otwory bassreflex (ok. 6cm. średnicy i ok. 12 długości ), i po opracowaniu nowych zwrotnic gra to o niebo lepiej niż oryginał. Jest całkiem czytelna stereofonia, zniknęła męcząca krzykliwość i szorstkość średnicy, a wysokie są gładkie, bez szeleszczenia i zapiaszczeń.

Kontakt na maila w moim profilu.

 

Link to comment
Share on other sites

Jeden znajomy po zakatowaniu swoich SPACE86, podstawke pod B&W601S2 se z nich zrobił ( troche UHU tack tylko potrzebował ) :) . A tak już na serio, to pytanie ile tak naprawdę czasu i pieniędzy opłaca się na to wyrzucić.

Bo tak na przykład 1 membrana ( z już doklejonym zawieszeniem ) to 4 do 6 zł, nakładka przeciwpyłowa 1 do 2 zł ( zdaje się że w space86 takie srebrne były :) ). Ile cewka i zawieszenie dolne kosztuje, to nie wiem ( nigdy tak zakatowanych nie robiłem ). Gdyby tam GDN20/30 siedziały ( ale chyba GDN20/40 są ), to na TL warto by było przerobić ( ot tak dla zabawy ). A.Witort coś takiego na przełomie lat osiemdziesiątych/dziewiędziesiątych w RA opisywał ( siedziały tonsile w zastępstwie isophonów, dwudrożne to było, ale to akurat bez znaczenia bo i tak w tunelu niskośrednitonowy siedział ).

Link to comment
Share on other sites

  • Moderatorzy

Wszystko zależy od kasy... ile planujesz wydać? Bo może się będzie opłaciło zaprojektować i wykonać jakieś kolumny z dobrymi głośnikami? Służę swoim doświadczeniem. Przykład: Dali Grand Diva cena sklepowa ok. 15000PLN, sumaryczna cena komponentów do ich wykonania z obudowami włącznie ok.3000PLN. Albo można kupić niedrogie a bardzo dobre głośniki niskośredniotonowe z włókna szklanego Mission, tekstylne wysokotonówki Inter-Technik, i mamy znakomite duże podstawkowce za mniej niż 600 PLN, a grają nie gorzej niż B&W DM602 za powyżej 2500 PLN. Sam na takich grałem przez dwa lata zanim sobie zmontowałem coś klasy hi-end, na Vifach Premium Line i Dynaudio Esotec... bajeczny dżwięk, a części kosztowały czterokrotnie mniej niż gotowe kolumny o zbliżonej klasy dźwięku.

Kontakt na maila w moim profilu.

 

Link to comment
Share on other sites

Słuchałem Dali podstawkowych ok 2 lat temu .2-drożne . Niestety nie zapisalem modelu. Zachwyciły mnie dynamika i klarownoscią .Po domowych dyskusjach syn kupił sobie Tannoye M2,5 (irlandzkie nie węgierskie) dla mnie jednak za spokojne.Te Dali to było to choć [rzedzial cenowy wówczas podobny.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderatorzy

Różnica między Tannoyami M2 a M2.5 nie jest duża, to te same przetworniki, tylko zwrotnica zmodyfikowana. Ale istotnie, w tej klasie cenowej jest to okazja. Poza tym starsze M2 są wyraźnie lepsze niż nowsze MX2 które grają zimnym niewciągającym dźwiękiem, zakup M2 za dobrą cenę z drugiej ręki będzie opłacalny, a zwrotnice można za grosze tak zmodyfikować, że zagrają lepiej niż M2.5 (jak chcesz modyfikować to nieważne czy kupisz irlandzkie czy węgierskie, różnią się tylko jakością zwrotnic, a głośniki i tak produkuje Tajwan, bardzo przyzwoicie zresztą).

Kontakt na maila w moim profilu.

 

Link to comment
Share on other sites

2,5 od 2 róznią sie rozstawem osi syczka i basu. Sa zblizone do siebie ,przez co fatalnie ta wcinka wyglada. Nie chcieli powiekszać obudowy to tak wykombinowali.Mlody w domu jest zadowolony ale mnie brzmienie nieodpowiada.Jest angielsko-szlafrokowe, z obłokiem cygara.Przy spokojnym volumie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.