Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesz,

nie wiem, sam poszukaj ;-) ja nie znam japońskiego ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) może gdzieś jest hentai, a nie tylko manga ;-D ok, koniec off topica ;-)

x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr Ryka, 23 Kwi 2007, 23:48

Koń jaki jest każdy widzi ,nie wierz gębie połż na zębie. Mnie te Shure E500PTH (co Ci się bardziej od E4c bardziej poobały za tą potężną rozpiętość zarówno co do niskich jak i wysokich)dalej mniej mi się podobaja mimo "ubogiego" brzmienia E4c .

U mnie magia ma w sieci 240V jak w pysk strzelił

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

czy ktos to slyszal? w sumie od dawna chcialem miec niezly system do sluchania poza domem, co myslicie o tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

discomaniac71, 23 Kwi 2007, 22:10

 

>Nie no Panowie o czym Ey dyskutujecie - liczy sie tylko Pioneer SE A 1000 i SD 524...

 

 

oj disco ma okres :)

narazie do spokojnego nocnego sluchania nic tak mi nie lezy jak sd524, a ze jednym sie podobaja czy nie to juz inna sprawa, sa transparentne na wskros, wychwycisz glos suwaka potencjometru czy pojedyncze szarpniecie gryfiu gitarzysty na drugim planie, vollenveider to tylko na nich,

sa gusta i gusciki, delikatny bas, moze nie ma mocy i wielobrawnosci jak yamahy ale jest podawany jak to lancaster pisze- ani nie za duzo ani nie za malo, w sam ras nie meczac podczas cichego sluchania, troszke dt150 bylyby alternatywa ale wole otwarte tonsile, pozatym dt150 posiadaja bas ktory na dalsza mete je dyskwalifikuje-za bardzo dominuje jednak i na pirwszy rzut nie czuje sie tego, a to czy kots zaraz zacznie [pisac jakies niedorzecznosci co do nich(sd524) to ja swoje wiem, na tle tego co mam je lubie do nocnych spokojnych odlsuchow najbardziej

w sumie to czekam na odsluchy w wawie,wezme pionki sd524 i yamahy, narazie nikt nic nie zmawia wiec pozostaje czekac

odnosnie ultrasonow edition 9 dystrybutor ma wprowadzic promocyjna cena ktora bedzie wynosic 5650zl z vat (w tej chwili sa za 6900PLN z vat).pozatym jezeki chodzi o lampe do k 701 to cayin ha 1a spokojne daje rade je napedzic...

DEMENTI

 

Informuję że:AKG K701 mają bardzo otwartą konstrukcję i w związku z tym jest w nich technicznie trudno uzyskać bas ale Firma AKG jest mistrzem w tej materii i dla niej to nie przeszkoda- NAWET NAJNIŻSZY BAS JEST ! jest również równowaga tonalna i emocjonalna oraz przestrzeń

 

Grają dużo głośniej niż wiele innych słuchawek n.p. Bayerdunamic DT 990,880

 

Nie wymagają elektrowni i supermocnych wzmacniaczy chodza przyzwoicie nawet na Mp-playerze -sprawdzałem

 

Jedynie co w.g. mnie BYŁO BY IDEALNE to to żeby WZMACNIACZ miał OPORNOŚĆ WYJŚCIOWĄ 58 Ohmów dokładnie jeśli będzie miał mniej nie będzie miał takiej kontroli, jeżeli więcej zaczniemy słyszeć wzmacniacz. Subiektywnie lepiej środek i górę pasma słychać na tranzystorze, lampa te słuchawki niepotrzebnie zamula !

 

Pozdrawiam

Rafaell

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Z moich doświadczeń:

 

- AKG K701 grają ciszej niż Bayerdynamic DT880 i Sennheiser HD650 (porównywałem bezpośrednio)

- AKG grają (wydają dźwięk) ze wszystkim, ale gdy dostaną NAPRAWDĘ dużo prądu, to bas może zabić (porównywałem Paradoxa z nowym wzmacniaczem Darka Kuleszy - SS oczywiście)

- lampa nic nie zamula; sprawdziłem na Paradoxie i TH Piotra Ryki. Moim zdaniem, jeśli subiektywnie słyszy się więcej góry na tranzystorze, to zapewne z powodu zniekształceń wnoszonych przez układy SS, szczególnie gdy mają trochę za małą wydajność.

inżynier, 24 Kwi 2007, 11:08

Proszę wepnij sobie wszystko równolegle, AKG zabierają pozostałym prąd i grają głośniej więc które w takim razie potrzebują więcej mocy-który sposób jest tym właściwym ? może masz rację a może nie

Jakbyś miał możliwość to posłuchaj sobie barokowych trąbek i innych instrumętów dętych ,lub jazzowej dużej orkiestry .Mnie się ostatnio udało przewietrzyć uszy 4 osobowym zespołem cygańskim -przechodzili obok okna i grali na instrumentach dętych fałszowali ale dżwięk instrumentów mieli piekny, były wszystkie mikro,mikro detale,przestrzeń i to mam na robionym tranzystorze.Tak według moich prób to mój wzmacniacz ma oporność wyjściowa między 40 a 60 Ohm

Pozdrawiam

Rafaell

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Nie wiem, czy jestem dewiantem, ale ta manga ze słuchawkami jest ekstrrremalnie zmysłowa. Gdyby dawali taką laskę w komplecie, kupuję bez względu na cenę.

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

intuos

o mnie | ignoruj | PW

stat: 133 / 218 / 1

 

24 Kwi 2007, 03:27

 

narazie do spokojnego nocnego sluchania nic tak mi nie lezy jak sd524, a ze jednym sie podobaja czy nie to juz inna sprawa, sa transparentne na wskros, wychwycisz glos suwaka potencjometru czy pojedyncze szarpniecie gryfiu gitarzysty na drugim planie, vollenveider to tylko na nich,

 

 

Nie no intuos przechodzisz samego siebie LOL

To, że w połączeniu równoległym słuchawki o niższej impedancji zabiorą prąd pozostałym jest oczywiste, gdyż wynika z praw fizyki (pawa Kirchofa, dokładnie). Można oczywiście rozważać przypadki szczególne, np. połączony równolegle słuchawek o bardzo dużej impedancji, sterowanych napięciowo, gdzie ten efekt (cichszego grania) może byc niezauważalny.

 

Ja porównywałemm tak, że podłączałem słuchawki na zmianę. Osiągnięcie tej samej głośności na AKG wymagało podkręcenia gałki potencjometru o jedną..dwie godziny.

 

Nie neguję, że AKG są z lekka wycofane u góry pasma, pisałem o tym wielokrotnie. Lampa nie ma tu nic do rzeczy.

Rolandsinger, sprawdź wcześniej, czy rzeczona narysowana laska ma na swoim miejscu wszystko, czego byś oczekiwał :D

Tu kłania się piosenka Starszych Panów, o akcie który ożył, ale nie było przedtem zrobionego spisu inwentarza i brakło paru ważnych części :)

Po wczorajszym odsłuchu, podczas którego po raz pierwszy (po trzech dniach słuchania) dał o sobie znać S-Logic na zwykłym stereo (to cholerstwo naprawdę działa), wniosek jest jeden - jak GS-1000 nie grają na takim poziomie, to z uwagi na brak wolnych 6 tysięcy, trzeba będzie sprzedać nerkę.

Japończycy potrafią po prostu ująć w kobiecie to, co najpiękniejsze. Choć niektórzy zarzucają ich kulturze, że jest pedofilska, to jednak lepsze to niż wulgarny niemiecki gust, co widać zresztą też na innych płaszczyznach. Np. design Pioneer SE-A1000 jest - jak dla mnie - w dechę, zaś AKG K701, to delikatnie mówiąc quasi-ipodowy kicz.

Owszem, także jestem fanem japońskiej sztuki, smaku, wysublimowania.

 

AKG są odpustowe, to prawda. A wystarczyło dać jednak jakiś stonowany kolor i zrezygnować z chromu i już byłyby bardziej 'wyględne'.

Kirchofa nikt jeszcze nie przeskoczył szeregowo wpięte do Grace Design Grado Piotra Ryki grało głośniej od AKG

 

>Nie neguję, że AKG są z lekka wycofane u góry pasma, pisałem o tym wielokrotnie. Lampa nie ma tu nic

>do rzeczy.

 

Ale jest wrecz przeciwnie górę na tranzystorze jest idealna wszystko słychać więc po co podbijać,jest bardzo naturalna tak jak i dół. Pod koniec tygodnia wygrzane Bayerdynamiki pójdą do testów (wstępnie DT 990 mają górkę na górze jak i dole)to coś więcej napiszę może nawet fota bedzie

Pozdrawiam

Rafaell

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mam pytanie do Piotrka Ryki. Twoj system sluchawkowy jest znany na forum. Jestes (przynajmniej dla mnie) autorytetem w tej dziedzinie. Zreszta przekonalem sie ze potrafisz takze bardzo interesujaco o nim opowiadac. Nie probowales wpinac do swojego systemu Pioneerow SE A 1000 albo Tonsili SD 524? Jak pisze jeden z przedmowcow zreszta konsekwentnie spierajac sie z innymi (sa tacy ktorzy mu wtoruja) Pioneery to sluchawki bardzo wysokiego lotu - taki swoisty hi-end killer a Tonsile bija na glowe nawet HD 650. Mysle ze ktos taki jak Ty powinien miec je w swojej kolekcji albo przynajmniej ich posluchac (tak jak slawnych Sony z Gelo29 - szkoda ze nie moglem byc na tym odsluchu). Jakie sa Twoje wrazenia?

 

Zwracam sie tez do sluchawkowych auorytetow w tym do graffa i do inzyniera - Panowie moze Wy jestescie po odsluchu SD 524 lub Pioneerow SE A 1000 i mozecie cos wiecej powiedziec?

 

 

 

Zaczynam sie czuc nieswojo na tym forum bo jak dla mnie SD 524 maja wycofana srednice i spiaszczone soprany. Bas ktory nie zachwyca - slowiem low-end cala geba choc przy SN 62 i tak sa lepsze. Nie znam tych Pioneerow ale z kolei ogromna sympatia darze firme i nie odnotowuje w historii znaczacych sukcesow w dziedzinie sluichawkowej. Prawde mowiac zaczynaja mnie irytowac wpisy typu ze wystarczy dobrze skonfigurowac tania budzetowke zeby miec cudowne mega brzmienie a takie firmy jak Krell czy Accuphase istnieja tylko po to zeby nas nabijac w butelke. Zauwazylem ze niektorzy forumowicze przestali przebierac w slowach nazywajac np Krella marketingowym bajerem made in USA. To samo dotyczy sluchawek. Tonsile stawia sie powyzej znienawidzonych HD 650 czy HD 600 Beyery i AKG w ogole nie graja a Grado no moze - w ostatecznosci. Zastanawiam sie czy to jest jakies lobby czy ci ludzie nie maja zadnego osluchania i zwyczajnie probuja sie dowartosciowac ze to co maja jest super hiper itp.

Re: discomaniac71, 24 Kwi 2007, 12:17

 

>Zwracam sie tez do sluchawkowych auorytetow w tym do graffa i do inzyniera - Panowie moze Wy

>jestescie po odsluchu SD 524 lub Pioneerow SE A 1000 i mozecie cos wiecej powiedziec?

 

niestety nie

intuos miał podesłać do mnie, ale nie podesłał, najwyraźniej zamiast do mnie poleciały do Rolandsingera

 

pozdrawiam!

graaf

zaraz zaraz kto mowi o znienawidzonych senkach, spokojnie disco, zato nie popieramn tekstu w ktorym mowi sie ze takie akg czy hd650 potrzebuja mocnego sprzetu zeby pokazac co potrafia, dla mnie to swegorodzaju brednia, znaczy zgadzam sie ze sprzet powinien byc przedni, ale czemu w takim razie producenci nie zrobia referencyjnego wzmaka do senkow czy akg, tak by bylo firmowo itp itd, to ze sluchawki owe chulaja na innych nie firmowych konstrukcjach to inna bajka, oczywiscie ze np z slinika w mojej mesi mozna jeszcze wycisnac dodatkowo od 70 do 200KM, ale co z tego jak to nie to co fabryka dala,

co do tonsili nie odczuwam braku basu, bo w takim wypadku akg501 maja taki sam, nie wiem jaki model sd524 ci sie trafil, w moic hjest zmieniony kabelek i wszystko gra i chula jak potrzeba bez piaszczenia, nie osladzaja jak senki hd600, sa bardziej suche w przekazie i dla mnie przez to bardziej realne

 

tak jak mowilem czekam na odsluchy w warszawie

Pionierów SE A1000 nie słuchałem, ale chętnie to zrobię, jeśli ktoś je ma i zechce na - powiedzmy - tydzień pożyczyć.

Raczej nie będę kolekcjonował słuchawek, więc nie myślałem o i ch kupieniu. No, chyba że sie okaże, że są tak świetne, że się jednak złamię.

Myślałem, pod kontem zakupu, ew. o słuchawkach zamkniętych, jeśli byłyby znakomite. Na codzień wolę otwarte i wokółuszne, ale czasem mógłbym chcieć się coś wsłuchać albo odizolować... Kto wie. Może Ultrasone. Tylko one takie ciężkie i gniotą uszy. Zobaczymy, co Piotr napisze.

grafie

zaraz zaraz nic nikomu nie podeslalem , roland sobie je kupil

ja nie lamie slowa, ostatnio nie mam czasu nawet podrapac sie po tylku, wydzial i oddanie projektow skutecznie uniemozliwiaja mi pojscie na poczte, wiec spokojnie, i prosze o cierpliwosc

ale rowniez przerpaszam ze nie wyslalem ci ich tak jak pisalem pierwszego, takze jeszcze raz serdecznie przerpaszam cie graafie

discomaniac71

 

Wspomnianych przez Ciebie słuchawek nie znam i na ich poznaniu niespecjalnie mi zależy, chociaż przy jakiejś okazji - bardzo chętnie.

Kiedy będę oddawał Ultrasony Patrykowi spróbuję zrobić u niego odsłuch mojego systemu. Zostawię T-H na parę godzin, to sobie uświadomicie jaka jest różnica pomiędzy klasą średnią a arystokracją. Chciałbym jednak by ktoś dostarczył mi następnie T-H spowrotem do Wieliczki, bo zupełnie nie mam czasu na dwukrotną jazdę do Krakowa.

Zastrzegam, że to jedynie wizja i niczego nie mogę obiecać.

Jeszcze jedno. Napisał do mnie wczoraj p. Wojtek Pacuła. Też jest pod wielkim wrażeniem Ultrasonów, których słuchał na swoim Lebenie i które porównywał ze Staxem Omegą. Jest zdania, że to absolutnie ten sam poziom przy odpowiednio dobrym wzmacniaczu. Jego recenzja Ultrasonów ukaże się niedługo w AUDIO. Natomiast moim zdaniem Ultrasony pod wieloma względami są od Omegi lepsze.

Stax też coś nowego ma wypuścić także będzie wesoło bo ceny się unormują dla nas chyba dobrze. Niestety pierwsi użytkownicy muszą zapłacić za prestiz i za to im dziękujemy-kupujcie,kupujcie

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Piotrze świetnie, ze masz okazję przetestować Ultrasony 9. Ja swgo czasu przymierzałem się do ich seryjnych modeli 2500 i 700. Porównywałem je wtedy z HD600 i wypadły średnio. Czyli ani lepiej ani gorzej. Mam nadzieje że juz niedługo będzie ci dane przetestowac tez Grado GS 1000. Byłoby to w Twoim wykonaniu bardzo wartosciowe porownanie. Nie wiem czy pomocne w wyborze bo cena 1500 euro za Ultrasony odstrasza i to skutecznie. Gdyby to było tak jak za oceanem 1500 ale $ to przy cenie 3900 za GS można by już obliczać różnicę w spłacie miesięcznej raty. Nic czekam z niecierpliwoscia na Twoje spostrzeżenia od nosnie Ultrasone E9. Ostatnio jeden z naszych forumowych kolegow podzielil sie swoimi wstępnymi wrazeniami z odsłuchow GS 1000 i zamilkl. Ciekawe dlaczego?

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.