Skocz do zawartości
IGNORED

Jamo D590


iambr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam ochotę na zmianę w swoim stereo w tej chwili wygląda to tak:

 

Nad C355bee

Rotel Rcd 06 se

B&W 602

Nordost flatline

 

Moim skromnym zdaniem najsłabszym ogniwem są kolumny

 

... No i trafiła się okazja, wspomniane w tytule postu JAMO D590 za myślę 1500zł (2000 cena na dziś ale sądzę że pan właściciel zmięknie)

 

Cena nowych około roku 2000 to 6000pln

 

Czy to dobry pomysł?

 

Zaznaczam, że nie szukam kolumn na siłę, ale mam ochotę na zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D-590 za 1.500zł to dobry pomysł (zwykle D-570 po tyle chodzą) o ile masz je gdzie postawić.

Bassreflex z tyłu i głośnik niskotonowy przy samej podłodze, to nie jest dobry pomysł,

jeżeli nie masz warunków, aby zapewnić przynajmniej jeden metr wolnej przestrzeni wokół kolumn.

No chyba że lubisz subwooferowe dudnienie dominujące nad całą resztą, to nie ma sprawy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie rozczarował. Fabryczne jamo to delikatnie mówiąc słabe kolumny. Ja w swoje żeby zaczęły grać władowałem 5kzł, tylko dlatego, że zacząłem od drogich kondów to chciałem je skoczyć. Generalnie bardzo słabe głośniki wysokotonowe, strasznie dudnią i grają jak subwoofer, faktycznie potrzeba im miejsca, ale moi zdaniem szkoda kasy na coś tak grającego. No chyba, że chcesz modyfikować, wymiana wysokotonówek i przerobienie zwrotnicy to w pierwszej kolejności, następnie wygłuszenie w środku i wzmocnienie konstrukcji, oryginalna ma zbyt duże pola nie wzmocnione i najzwyczajniej drga. Swoje wykleiłem ołowiem i matą bitumiczną wzmocniłem porządnie kołkami do szczotki na klej. Ale i tak umiejscowienie głośnika wymaga większej przestrzeni wokół kolumny.

Znajomy słyszał jamo i B&W CDM7 i mówił, że szkoda nawet porównywać. B&W wymiotło fabryczne jamo 570 i 590.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.