Jump to content
IGNORED

Przejściówka mini jack S/P DIF

mateusz92sc

Recommended Posts

Witam. Na początek napisze, że szukałem dużo w sieci i nie znalazłem interesujących mnie informacji. Chce podłączyć moje głośniki z mini jackiem do S/PDIF w karcie dźwiękowej. Dlaczego? Dlatego, ponieważ Dolby Digital Live mogę uzyskać tylko przez to wejście. Na wejściu do mini jacka Dolby Digital Live nie działa. Czy mogę tak podłączyć głośniki bez amplitunera? Czy istnieje taka przejściówka? Naprawdę się sporo naszukałem i nic nie znalazłem. Za każdą pomoc z góry dziękuje. Pozdrawiam.

Chce podłączyć moje głośniki z mini jackiem do S/PDIF w karcie dźwiękowej. Dlaczego? Dlatego, ponieważ Dolby Digital Live mogę uzyskać tylko przez to wejście. Na wejściu do mini jacka Dolby Digital Live nie działa. Czy mogę tak podłączyć głośniki bez amplitunera? Czy istnieje taka przejściówka? Naprawdę się sporo naszukałem i nic nie znalazłem. Za każdą pomoc z góry dziękuje. Pozdrawiam.

Ja tu chyba czegoś nie rozumiem, chcesz podłączyć do głośników jeden wtyk mini jack i mieć 5.1? Dobrze zrozumiałem? A jak byś chciał to zrobić bez amplitunera? Przecież nawet jakby taka przejściówka była, to mini jack obsługuję tylko 2 kanały czyli lewy i prawy, więc jakim cudem (i to jeszcze bez amplitunera) chcesz osiągnąć dźwięk przestrzenny? Nie wiem, chciałeś poskręcać razem kable od przednich i tylnych głośników?

Po to właśnie wymyślono kabel optyczny TOSLINK i cyfrowy COAXIAL, żeby nie trzeba było podłączać kilku kabli tylko wystarczy jeden, ale trzeba mieć jeszcze takie wejście tam, gdzie taki kabel chcesz podłączyć np. amplituner czy chociażby głośniki komputerowe gdzie w subwooferze masz odpowiednie wejście.

Tak szczerze, to sam nie wiem co chciałem osiągnąć. Próbowałem się oszukać chyba, że można mieć dobry dźwięk za niską kwotę. Ale jestem już zmęczony eksperymentowaniem z low endem i chyba kupie jakiś porządny zestaw z amplitunerem do około 5 tysięcy, bo nie ma sensu się męczyć i udawać, że jest dobrze jak jest nie dobrze :) Słyszałem takie zestawy, a nawet sporo droższe i wiem, że warto, ale zawsze były pilniejsze rzeczy.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.