Skocz do zawartości
IGNORED

Malowanie wzmaka L-210 jakie farby?


mlody2

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos mial juz doczynienia z malowanie plasticu i metalu. Chce odnowic mojego Luxmana ktorego niedawno kupilem. Zastanawiam sie jakich facb uzyc do metalu ( chce pomalowac na nowo gorna pokrywe ). Zastanawiam sie tez jakiej farby uzyc do pomalowania pokrywy na czarno?:). Moze ktos podpowie mi jakich farb uzyc zeby to ladnie wygladalo. Chodzi mi o producenta. Kolor sobie dobiore juz sam:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezlitosni.....

======jak tworzywo to sprubowac mozesz pociagnac Humbrolkiem.....

A jak anodowane to .:". bez jaj "..pasta do butow... ciepla wtedy wejdzie w mikropory...

A jak zielaz ...prubuj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anodyzować aluminium ( warunek dość czyste musi być, inaczej moga być plamy ) łatwo w domu wykonać, później barwisz je na dowolny kolor ( pamiętacie różowe autosyfony :) ) i "zamykasz".

 

Jak plastik humbrolem traktować to dobrze go 3 do 1 z benzyną lakową rozrobić ( przy malowaniu pędzlem ) ew. 1 do 3 ( farbka / benzyna ) przu malowaniu małym aerografem. Jak część chcesz pomalować na błyszczaco a część na matowo ( a nie chce Ci się marnować kasy na dwie puszki ) to tą częśc farby która ma być matowa rozrób z terpentyną balsamiczną ( te same proporcje co benzyna ). Odradzam używanie tanich produktów ( ja ja się takimi rzeczami zajmowałem to nazywało się to to Aster emalia bodajże :). 50ml puszka Humbrola kiedyś 3.5zł - 5zł kosztowała. Jak coś opis utleniania i barwienia aluminium, wykonania rozpylacza etc. mogę znaleźć i tu wklepać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinować z jakąś ręczną robótką? ;)

Płyte górna - zapewne stalową - dasz do lakierowania proszkowego, po 20zł. za metr kwadratowy - w dowolnym kolorze i blicie, a nawet strukturze (jeśli farba nie jest proszkowa to trzeba ją zetrzeć przed ponownym malowaniem).

Do malowania plastiku -np. elementów obudów komp. podobno doskonale nadają się takie spreye do odnawiania zderzaków samochodowych (zwykle czarne lub szare). Do plexi nailepiej podobny wynalazek - lakier w speyu do przyciemniania kloszy lamp samochodowych (dla tuningowców;). Aluminium takze zabezpieczysz lakierem bezbarwnym - moze być proszkowy, ale jak odnowic przebarwione to nie wiem.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.