Skocz do zawartości
IGNORED

Denon PMA 980r, Marantz 1050 czy Denon PMA 260


Brudnypies

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jak zapewne temat sugeruje, szukam wzmacniacza i mam opcję zakupu powyższych. Ceny przystępne, 30-50 eur. Powiedzmy, że nie grają roli. Mam do nagłośnienia małe pomieszczenie (20m2), do tego gram.telefunken s 800, nad kolumnami będę kombinował. Słuchane będzie wszystko - stary rap, free jazz, nu-jazz, klasyka, folk, ecm, rock'n'roll, funk, blues...

 

Na temat Marantza znalazłem niewiele opinii, o Denonach podzielone. O który warto walczyć? Jeśli wiecie cokolwiek o tych wzmakach, to byłbym wdzięczny za jakiekolwiek użyteczne info.

 

pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawianie PMA-980R z PMA-260 to bez sens. Ten pierwszy to drugi model od gory, a ten drugi to podstawowy. Natomiast Marantz1050 to jakis wzmak z lat '70 chyba? Za 50E to chyba nie poszalejesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawianie PMA-980R z PMA-260 to bez sens. Ten pierwszy to drugi model od gory, a ten drugi to podstawowy. Natomiast Marantz1050 to jakis wzmak z lat '70 chyba? Za 50E to chyba nie poszalejesz.

 

Wg. sprzedającego ok.1982, produkcja amerykańska.

 

Co się tyczy zestawienia Denonów, to po prostu o 980r naczytałem się o jego przeciętności(jeśli chodzi o modele z wyższej półki), a pma 260 głównie pozytywy. Wiadomo też, że nie będę inwestował w bardziej zaawansowanego wzmaka o negatywnej opinii, skoro będę miał raczej przeciętne kolumny i pma 260 może wystarczyć.

 

Przyznam, że najbardziej kusi mnie ten marantz: parametry/wygląd/cena/jakość wygrywają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli miałeś, bądź ktokolwiek z forumowiczów wie coś więcej o tej serii, bądź ogólnie o sprzęcie Marantza z tamtych lat, to byłbym wdzięczny za wszelkie informacje/opinie użytkowników itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.