Skocz do zawartości
IGNORED

subwoofer, wejście RCA --> na wejście głośnikowe


don111

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa subwoofery do stereo, z wejściem niskopoziomowym RCA. Chciałbym dorobić do nich wejście głośnikowe, aby sygnał z końcówki mocy szedł ten sam co do kolumn. Po RCA działa poprawnie, ale muszę rozdzielać kable.

Subwoofery to Oli Roth KH2. Co ciekawe były 2 wersje tego suba - właśnie z dwoma typami wejść (nisko i wysokopoziomowym) oraz druga wersja, jedynie z wejściem RCA.

Proszę o pomoc, na czym dokładniej polegałaby przeróbka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Musisz dodać jakieś gniazdka wejściowe na kable i rezystorowe dzielniki napięcia, żeby obniżyć sygnał. Przydałby się też knefel wybierający wejście. Nie wiem, czy nie wpakujesz się na problem pętli masy, jeśli masz uziemioną masę wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dodać jakieś gniazdka wejściowe na kable i rezystorowe dzielniki napięcia, żeby obniżyć sygnał. Przydałby się też knefel wybierający wejście. Nie wiem, czy nie wpakujesz się na problem pętli masy, jeśli masz uziemioną masę wzmacniacza.

Dzięki za informacje. Właśnie dzielnik napięcia - takie rozwiązanie podrzucił mi na priv jeden z użytkowników.

Co do pętli masy, to na razie nie mam z tym problemu, chyba że to częsty przypadek, przy tym konkretnym połączeniu. A o co chodzi z tym "kneflem" wybierającym wejście ? ;)

 

Konkretniej napiszę - to rozwiązanie z dzielnikiem napięcia - podłączane zewnętrznie do RCA subwoofera, bez przeróbki wzmacniacza. Czyli z jednej strony wtyk RCA z dzielnikiem i z drugiej lutujemy kabel głośnikowy do wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Co do pętli masy, to na razie nie mam z tym problemu, chyba że to częsty przypadek, przy tym konkretnym połączeniu.

 

Nie że przy tym konkretnym, tak ogólnie może wystąpić pętla poprzez kable zasilające. Jeżeli masz uziemioną masę głównego wzmaka i masę wzmaka subwoofera (masy wzmacniaczy dość często się uziemia) i dodasz połączenie pomiędzy tymi dwoma wzmakami, zawierające masę, to zrobisz "trójkąt mas" - pętlę. W przypadku połączenia CD ze wzmakiem występuje to rzadko, bo z reguły masy odtwarzaczy nie są uziemiane i pętla się nie zamyka.

 

A o co chodzi z tym "kneflem" wybierającym wejście ?

 

Myślałem, że nie chcesz robić "partyzantki" na kablu, tylko dorobić dodatkowe wejście sygnału, a wtedy przydałoby się mieć przełącznik wybierający wejście nisko- lub wysokopoziomowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Dam znać czy nie ma problemu z masą, jak przyjadą kabelki z takim dzielnikiem :)

Co do tej partyzantki - w sumie to chyba jednak łatwiejsze rozwiązanie, napisałem o przeróbce wzmacniacza, a nie pomyślałem o takim prostszym rozwiązaniu właśnie.

Mam nadzieję tylko, że będzie bez problemu z ustawieniem odpowiedniego wzmocnienia subwoofera niezależnie od mocy wzmacniacza. Dzielnik jest ok 6-7:1 a końcówkę mocy mam w tej chwili 200W/8ohm (>300 przy 4ohm) ale to może się zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.