Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe: 5.1, rozsądnie i z głową


szejk

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega szejk chciał zakupić "jakiś zestaw" z MediaMarktu za ok 3 tys z właśnie jak proponujesz z tańszym amplitunerem , całkiem tanim więc myślę , że ten (Yamaha773 i Taga 806+jakiś odtwarzacz BD) wcale nie jest taki zły i co do jakości i do brzmienia .

 

dziękuję , do widzenia , don111 rzuciłes propozycje a nie podałeś żadnych konkretnych modeli , tak to każdy potrafi tłumaczyc się brakiem czasu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś podstawkowe , tak , a myślisz , że podstawkowe z dobrym brzmieniem odpowiednio mocnym do takiego metrażu będą mało kosztowały to raz , dwa , to ja wiem , że ten sub jest za słaby i nie ciekawy o czym pisałem do Kolegi szejka ale nie zaoszczędzisz na tyle kasy , żeby zakupić dobrej jakości suba do tych monitorów na marnej jakości amplitunerze i monitorach ,a i tak wątpię , żeby został zakupiony razem z zestawem czego teraz odradzam Koledze szejk-owi

do widzenia , pozdrów krewnych :)

 

Zanim to znajdziesz jesli wogóle zabierzesz się za to to temat dawno zostanie zapomniany ( acha , o to chodzi , fajnie ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podając [m2] - się upraszcza sytuację. Zakładając, że pokój to mniej więcej prostokąt + wersalka pod ścianą ( standard u Kowalskiego )

Tak na prawdę autor ma 30m2 pokój + szerokie przejście do kuchni = razem 40m2. Ja tak licząc mam 100m2 do nagłośnienia ;-)

 

Monitorów można spokojnie słuchać na 200m2 jeśli się jest w odpowiednim polu odsłuchowym. Słuchane z 2mb dają dość dobry efekt, gorzej gdy słuchamy z 10mb. On nie musi nagłośnić całego pokoju. Tylko pole odsłuchu.

 

30m2 po prostu zakładamy, że pokój ma 6x5m i słucha z około 4,5 - 4,0m od frontu kolumn. Potrzebne jest inne ciśnienie i siedząc pod przeciwległą ścianą musi nagłośnić cały salon.

 

Równie dobrze może mieć wydzielony kąt i siedzieć 3mb albo nawet 2mb od kolumn - spotkałem takie salony. Monitory się wówczas lepiej sprawdzą mimo, że jest razem 40m2.

 

Do 4000zł - Ja mogę polecić Klipsch F20 Set ( ''promocja'' 2700zł na Allegro ) + Onkyo TX-NR515 ( trwa licytacja nowego na Allegro ) - dadzą radę. Amplituner ma 2xHDMI out ( co jest właściwie ewenementem w swojej klasie ). Taki salon, aż się prosi o projektor w przyszłości ( jeśli jest miejsce na ścianie i odpowiednia odległość ).

 

W kinie wydajność amplitunera siada na dupsko - a te kolumny mają wysoką skuteczność i mimo wszystko nie zdechną. Onkyo ma pobór 480W czyli odpowiednik Denon X2000 (2000zł) 2xHDMI out ma dopiero model X3000 (3000zł). Yamaha jest dobra bo za 2000zł daje ''Pre-out'' - Jeżeli autor rozważa w przyszłości dokupienie końcówki mocy lub Wzmacniacza stereo dla muzyki to warto ją kupić.

 

Subwoofer - Lepiej najpierw kupić dobre kino i przeglądać na spokojnie allegro - aż się trafi torpeda z drugiej ręki lub promocja / licytacja - bo te podstawowe to są ''Subufery''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś podstawkowe , tak , a myślisz , że podstawkowe z dobrym brzmieniem odpowiednio mocnym do takiego metrażu będą mało kosztowały

Rusz trochę głową. A od kiedy podstawkowe grają cicho ? Co to, w podłogowych za średnicę odpowiadają głośniki basowe ??

Wszystkie podstawkowe zagrają tak samo głośno a może i głośniej, jak te Tagi 806. A basem zajmie się subwoofer. Same duże kolumny, bez suba nie nadają się do kina domowego, z kolei z lipnym subwooferem jest... lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na projekcie salonu, który wrzuciłem (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), nie ma przejścia do kuchni. To jest całość jako jedno pomieszczenie, po prostu są takie przejścia, jednak nie wydaje mi się, żeby miało to duże znaczenie.

 

Dyskusja się ciekawa wywiązała.

 

 

Żeby trochę wprowadzić ładu do dyskusji, wymienię, co już ustaliliśmy:

 

- nie mam już zamiaru kupić w MM, kartę sprzedałem

- nie wykluczam kupić czegoś używanego (np. sub czy odtwarzacz)

- salon zostanie praktycznie przeznaczony do oglądania filmów (czasem posłuchania muzyki), czyli ze ściany uciekną wszelkie meble, TV na ściane

- budżet ok. 4 tysięcy, tylko nie wiem, czy liczyć z subem czy nie, bo jak patrzę na ceny tych lepszych, to trochę masakra

- ciekawy pomysł, żeby kupić osobno frontowe kolumny z wyższej półki, a tylne dobrać z czegoś innego. Jakieś propozycje?

 

Rok temu podłączałem bratu zestaw kina, dał chyba za niego 2.5 tysiąca + suba dokupił za 300 zł. Dla mnie (jako amatora), grało dość fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowano mi taki zestaw kolumn z subem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na dniach jadę na odsłuchy. Czytałem opinie na ich temat i są dość mocno chwalone. Miał ktoś z nimi styczność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.