Jump to content
IGNORED

Pytanie w sprawie przedwzmacniacza do wkładek mm i mc

Cawe

Recommended Posts

Witam. Mam krótki pytanie które mnie nurtuje, a mianowicie przy budowie przedwzmacniacza do wkładek gramofonowych mm i mc, w przypadku przełączania z mm na mc zmieniam tylko wzmocnienie ? ? Z 30db dla mm do 60 dla mc ? zmieniając jeden rezystor w pętli sprzężenia zwrotnego ? Oczywiście pomijam dobór pojemności i oporu wejściowego.

Zadaje pytanie, ponieważ książkowo riaa jest takie sam dla mm i mc, tylko zmienia się wzmocnienie, lecz przełączając w moim wzmacniaczu rodzaj wkładki z mm na mc, słuchając z wkładki mm, to nie rośnie głośność dźwięku, czego można by się spodziewać po większym wzmocnieniu sygnału, a bardzo mocno zaczynają być tłumione wyższe częstotliwości.

Pozdrawiam

Jeśli piszesz o wzmacniaczu firmowym to nie ma nic dziwnego.

Przełączasz MM >> MC i zwiększasz wzmocnienie ... jednocześnie następuje zmiana impedancji dla wkładek MC z reguły 100-1000 om.

To zmiana impedancji ma na to wpływ - jest zbyt niska dla MM. Gdybyś miał może jakiegoś Gradulca MI to może byłoby trochę lepiej.

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.