Skocz do zawartości
IGNORED

Fisher - ktokolwiek zna, ktokolwiek wie.


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

Fisher - jeśli ktoś coś wie na temat tej japońskiej firmy i może polecić jej wyroby to poproszę o słów kilka w temacie.

Osobiście nie miałem do czynienia z produktami tej firmy, czasem ktoś napisze o niej w zakładce analog (magnetofon, gramofon) - natomiast ogólnie na forum to tabula rasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wieki temu amplituner stereo Fisher'a . Grał dobrze, dynamicznie i bez jazgotu czy zbytniego piasku z winyli, z taśmy, ale wtedy był inny FM i ktoś po dyletancku wkleił konwerter z masą nie tu, gdzie trzeba i gwizdał po dostrojeniu, więc po kilku dniach oddałem w ramach gwarancji ( trudno w to dziś uwierzyć, co ) zwrócono mi kasę. Okazało się bowiem, że wszystkie tak miały. Gdyby nie to, zostałby pewnie ze mną na dłużej. Firma ma zresztą, jak sobie przypominam zasługi nie tylko sprzętowe, ale jakiś Fisher Hall itp. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam w 1996 byłem w pewnym sklepie ze sprzetem technicsa stały tam z tej marki piękne gramofony bardzo drogie(ceny już niepamiętam)a z boku stał gramofon fishera cały plastikowy nic szczególnego a droższy ...ale po odsłuchu opadły nam kopary!fisher zagrał pięknie!!!ale za chiny ludowe nie moge znaleść tego modelu w sieci...jest dużo podobnych wizualnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę tylko dodać, że posiadany dawno temu samochodowy radioodtwarzacz tej firmy charakteryzował się najlepszym tunerem radiowym (pod względem czystości brzmienia i zasięgu), jaki kiedykolwiek miałem w samochodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci szukaj. Mi gra od lat amplituner Fisher w warsztacie, końcówka lat 70-tych, pięknie łapie stacje, które nie uciekają. Brzmienie zaskakująco wyrównane, europejskie, można by rzec, gładkie i dynamiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei miałem magnetowid tej firmy, był nie do zajechania. Mechanizm działał przez długie lata i to w czasach, gdy oglądało się film za filmem. Bardzo dobrze go wspominam, to były czasy, gdy urządzenia były budowane jak czołg i miały starczyć na lata, nie to co dziś, chińskie gówno na każdym kroku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i deck niezły, ale wzornictwo nie było ich najmocniejszą stroną;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówimy o trupie od kilkunastu lat , obawiam się że to bardzo budżetowa marka takiej sobie jakości jak na przełom lat 80/90

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To marka o pewnych zasługach w sferze audio, jako pierwsza na świecie wprowadziła odrębne segmenty.

Od czasu mariażu z Sanyo nastąpiło inne sformatowanie tzw targetu, postawiono na budżetową masówkę.

 

Katalog wzmacniaczy z 1963 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. szwedzkie katalogi audio z przełomu lat 70' / 80' pozycjonowały Pioneera sporo wyżej, niż Sony. Był wtedy marką niemal ekskluzywną a skończył dziś na masówce dla ludu; los Fishera był jednak gorszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.