Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo Integra 8850 - potencjometr.


energy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od pewnego czasu przy cichym słuchaniu lewy kanał gra albo cicho, albo "trzeszczy". Wystarczy "odkręcić" volume na godzinę 10.00 i jest ok. Nie jest to regułą, biorąc jednak pod uwagę wiek wzmacniacza, prawie na bank to potencjometr. Słyszałem, że do tego modelu jest problem z zakupem tej części, a jak jest to kosztuje sporo. Prawda to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, żebyś podłączył głośniki pod gniazda opisane jako B i sprawdził jak gra (zakładam że teraz masz pod A) Przełącznik A, B, A+B nie ma nic do tego, bo on tylko steruje przekaźnikami włączającymi głośniki.....

 

Tak zrobiłem. To samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Masz typowy problem z zuzytym potencjometrem. Nie musisz go wymieniac. Oddaj go fachowcowi i niech zmieni jakis rezystor i przekalibruje potencjometr tak ze ciche sluchanie bedziesz mial np. na godzinie 11.

 

Masz typowy problem z zuzytym potencjometrem. Nie musisz go wymieniac. Oddaj go fachowcowi i niech zmieni jakis rezystor i przekalibruje potencjometr tak ze ciche sluchanie bedziesz mial np. na godzinie 11.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiskaj troche wiecej kontaktem. Poruszaj długo pokretłem aby się wyciszył. Jeśli to nie pomoze. rada jak kolega wyzej. Jeśli zródłem jest PC, problem z głowy scisz nieco dzwiek w windowsie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety źródło to klasyczny CD, bez regulacji "volume". Było by po sprawie.

Naprawiał go nie będę, raczej trzeba zakupić coś innego.

 

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,sam posiadam A-8870.Źródłem problemu jest obrotowy selektor wejść,spróbuj pokręcić nim ,gdy występuje opisany przez Ciebie problem,powinno pomóc.Można go również przeczyścić kontakt sprayem lub środkiem do czyszczenia potencjometrów ,na jakiś czas pomaga.

Wiem,że czasem ta usterka denerwuje,ale dla mnie brzmienie Onkyo jest na tyle fajne,że nawet nie myślę o wymianie.

Pozdrawiam

Perkoz123

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie selektor, w moim przypadku. W momencie wystąpienia usterki, ruszałem wszystkim czym tylko się da, jedynie pomaga kręcenie "volume".

Gra może i dość dobrze (w końcu w latach 90-tych kosztował prawie 4000zł), ale to taka typowa japońska szkoła dźwięku. Za sucho, zbyt sterylnie, zbyt "cyfrowo". Moim zdaniem.

 

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Niestety to nie selektor, w moim przypadku. W momencie wystąpienia usterki, ruszałem wszystkim czym tylko się da, jedynie pomaga kręcenie "volume".

Gra może i dość dobrze (w końcu w latach 90-tych kosztował prawie 4000zł), ale to taka typowa japońska szkoła dźwięku. Za sucho, zbyt sterylnie, zbyt "cyfrowo". Moim zdaniem.

 

pozdrawiam.

 

Witam

Usterka najprawdopodobniej tkwi w przełączniku SOURCE DIRECT. Po latach rzadkiego używania potrafi robić takie numery.

 

www.onkyo-audio.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.