Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana na lepiej grający sprzęt bez dopłaty - czy możliwe ?


Włodi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mój aktualny sprzęt, który posiadam od 2006r. to:

 

- Amplituner KD: Yamaha RX-V359

 

- zestaw kolumn Voice Kraft Premiere Series VK7700.

Fronty podłogówki: moc nominalna 160W, moc muzyczna 250W, 8 ohm, pasmo 40 - 25000Hz

Surround małe: moc nominalna 90W, moc muzyczna 150W, 8ohm, pasmo 70 - 22000Hz

Central: moc nominalna 100W, moc muzyczna 160W, 8ohm, pasmo 70 - 22000Hz

 

- Subwoofer: Yamaha YST- SW012 50W

 

To wszystko połączone kablem optycznym z komputerem i kartą X-Fi Titanium HD (SB1270).

 

 

Chciał bym się dowiedzieć co można by ulepszyć w tym zestawie, żeby po sprzedaniu wymienionych części nie trzeba było nic dopłacać. Przykładowo na amplituner miał bym około 400zł. Całość kupowałem dawno temu, nie wiele znając się jeszcze na sprzęcie audio i kina domowego. Na pewno popełniłem błąd dobierając konfiguracje, chociażby decydując się na olbrzymie głośniki do amplitunera przeznaczonego pod plastikowe satelitki wielkości kilku cm. Amp nie jest w stanie wysterować ich w najmniejszym stopniu i nawet na basie podkręconym do +10dB ruch membran ciężko jest zauważyć gołym okiem a jedynie jest wyczuwalne lekkie drganie po przyłożeniu do niej palców. Możecie sobie więc wstępnie wyobrazić jak wygląda sytuacja. Absolutne zero basu przy maksymalnym jego podkręceniu, jedyne co wzmacniacz w miarę dobrze robi to wysokie tony (w kolumnie słychać w zasadzie tylko dźwięki z głośnika wysokotonowego). Sytuacje ratuje oczywiście subwoofer, ale do muzyki to rozwiązane nie jest dobre. Bass wolny, spóźniający się, rozlany i często zbyt mocny. Do filmów jak najbardziej OK, nadaje kinowego klimatu filmom jednak przy głośności powyżej -20dB zaczynają się przestery.Pytanie czy jest to możliwe, żeby zoptymalizować jakoś ten zestaw, dopasować wielkość i moc głosników do amplitunera i żeby grało to trochę lepiej. Denerwuje mnie fakt, że jakieś najtańsze zestawy z hipermarkjetów yamahy na eltax'ach grają wyraźnie słyszalnym basem, a mój zestaw nie potrafi wydusić go ani trochę. Słyszałem, że jakieś tam Yamahy z seri RX-V 4xx grają trochę lepiej ze względu na wzmocnienie prądowe. I na ogół modele z metalowym front panelem i wypukłym logiem Yamaha są uważane za lepsze. A ich koszt jest właśnie w granicach 400zł. Do tego można by dobrać jakieś głośniki trochę lepsze od tych VK (zwłaszcza że jedna z podłogówek kiedyś się przewróciła i pękł sopran przez co teraz wpada w okropne wibracje na niektórych częstotliwościach). Jeśli nie Yamaha to ewentualnie jakiś Denon, jednak trochę szkoda wciskać coś z innej marki pomiędzy resztę sprzętu Yamahy który posiadam (gramofon, przedwzmacniacz, pianino, sub). Co o tym sądzicie ? Bo jeśli takie rzeczy istnieją było by dobrze gdyby udało się coś polepszyć bez wkładu finansowego lub z niewielkim wkładem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo słaby sprzęt. Nie widzę problemu żeby zbudować lepiej grający zestaw jeżeli uda Ci się sprzedać swój obecny zestaw za kilkaset złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli orientujecie się mniej więcej jeżeli chodzi o wartość mojego sprzętu i co mógł bym dostać w zamian bym był bardzo wdzięczny za porady. Chodzi o to aby nie było gorzej ;) Jeśli chodzi o dobór zestawu zdaje się na Wasze propozycje. Bardzo dobrze gdyby ktoś orientował się jak to będzie brzmieć po danej zmianie, co zyskam względem obecnego stanu rzeczy i co stracę. Na początek zaznaczę jedynie, że sprzęt powinien grać pełnym basem, dobrze żeby pojawił się on też w centralu i surroundach. Dekodery mogą zostać takie same tzn zwykły DTS, zwykłe Dolby Digital i Pro Logic II. Oczywiście jeśli można w tej cenie wycisnąć coś więcej np. konfigurację 6.1 jak w tych Yamahach za 400zł to się nie obrażę. Wiem, że z takim budżetem nie ma się co rozpisywać jeśli chodzi o opis dźwięku - jaki on ma być, ale tak najogólniej nie powinien być za suchy, czysty mógł by być jak do tej pory ale żeby trochę tego powietrza jednak było. Całość dobrze żeby grała w miarę wyrównanym pasmem ew. lekko ocieplonym bez rzutowania na resztę częstotliwości. Będzie to taki sprzęt przejściowy, obecnie zbieram kasę na coś lepszego za ok 5-7 koła ale to może jeszcze trochę potrwać. A tego zestawu powiem szczerze mam już zwyczajnie dość :) Powoli zbieram też na jakieś monitory studyjne, gdyż też trochę komponuje, więc dobrze żebym przez jakiś czas mógł się posłużyć tym zestawem nie koniecznie polegając wyłącznie na słuchawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zbierasz kasę to najrozsądniej będzie kupować po kawałku. Albo zmieniasz amplituner, albo kolumny, albo subwoofer. Jak nazbierasz na jeden z tych elementów to wtedy bym wymieniał. Oczywiście kupowałbym docelowej jakości.

 

I radziłbym sprzęt używany bo z elektroniką to jak z samochodami. Po wyjechaniu z salonu tracą jedną trzecią wartości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że lepiej będzie celować w używki. Nie należę do bogaczy, nawet to 5 koła to dla mnie bardzo dużo a myślę, że za tę kwotę będę miał sprzęt za 7 nawet 10 koła a to już z tego co tutaj słyszę zaczyna być coś i zaczyna mieć sens. Na razie jednak jestem w bardzo kiepskiej sytuacji, mam parę kredytów jeszcze do spłaty do tego dosyć kosztowne lekcje gry na pianinie i wiem, że przez dłuższy okres czasu będę piszczał, stał w miejscu i nie wiele uda się odłożyć na kupkę. A wiadomo, że każdy z podzespołów przekroczy te 1000zł. A u mnie sytuacja jest tak śmieszna, że co bym nie wymienił obecnie to nic mi to nie da. Głośniki są po prostu straszne (zwłaszcza te małe), podłączałem do nich wzmacniacz 50W, który normalnie daje dosyć mocno po garach a głośniczki nawet nie drgnęły. To samo amp: kupie jakieś wypas głośniki a ten nawet nimi nie drgnie. Jedyne co wchodziło by w grę przy założeniu, że mam na to kasę to zmiana od razu ampa i głośników bo zwyczajnie wydał bym ponad 1000zł a różnica żadna. Obstawał bym jednak przy optymistycznym zdaniu użytkownika jutas32 - tego na razie chciał bym się trzymać a jeśli nie musiał bym do tego nic dokładać a dźwięk był by lepszy to sami napiszcie czy nie warto ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się na coś zdecydować. Podstawowe pytanie to czy przednie kolumny mają przetwarzać ci bas czy zostawiasz to subwooferowi. Jeżeli ma to robić subwoofer to musisz kupować amplituner z dobrą kalibracją pomieszczenia. Ma słuch nie uda ci się ustawić tak żeby subwoofer zlał ci się z satelitami.

Z tanich i dobrych kolumn mogę polecić STXa. Poza tym codzienna wizyta na Allegro to obowiązek.

Zacząłbym od wklejania wszystkich ciekawych aukcji w ten temat i pytania o opinie forumowiczów.

No i podstawowe pytanie to limit finansowy na poszczególne elementy.

 

Jak się tak dobrze zastanowiłem to doszedłem do wniosku że bez dopłaty twojego celu osiągnąć się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrzysiekA Bass powinny przetwarzać przednie kolumny jako, że dużo będę na tym zestawie słuchał muzyki. Filmy oczywiście też i są również ważnym elementem. Mam jednak dosyć muzyki z subwoofer'a, gdzie frontowe głośniki grają jak satelitki kilku centymetrowe. Dobrze by było gdyby nie koniecznym stawało się podkręcanie gałki basowej do max, żeby basu było "na styk" bo tanie Yamahy z własnego doświadczenia wiem, że tak mają. Jeśli jednak będzie taka konieczność no to trudno. Oczywiście jakiekolwiek ulepszacze, equalizery od strony karty dźwiękowej nie wchodzą w grę. Do amplitunera będzie puszczony czysty sygnał cyfrowy i to on powinien zająć się całą resztą.

 

Z grubsza i na szybko przepatrzyłem allegro pod kątem sprzedaży starych komponentów (włacznie z subem) i wyszło około 700zł w takiej powiedzmy średnio-optymistycznej wersji.

 

Tak myślę, że lepiej będzie sprzedawać i kupować klocki po kolei zaczynając od amplitunera. Zacznę może od takiej propozycji znalezionej teraz szybko na allegro:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Aha i gdyby amplituner miał możliwość podłączenia gramofonu, który nie posiada wbudowanego wzmacniacza to mógł bym się jeszcze pozbyć jednego klocka Yamaha AX-300, który służył mi jako przedwzmacniacz gramofonowy i wziął bym za to jakąś dodatkową stówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrzysiekA Bass powinny przetwarzać przednie kolumny jako, że dużo będę na tym zestawie słuchał muzyki. Filmy oczywiście też i są również ważnym elementem. Mam jednak dosyć muzyki z subwoofer'a, gdzie frontowe głośniki grają jak satelitki kilku centymetrowe. Dobrze by było gdyby nie koniecznym stawało się podkręcanie gałki basowej do max, żeby basu było "na styk" bo tanie Yamahy z własnego doświadczenia wiem, że tak mają. Jeśli jednak będzie taka konieczność no to trudno. Oczywiście jakiekolwiek ulepszacze, equalizery od strony karty dźwiękowej nie wchodzą w grę. Do amplitunera będzie puszczony czysty sygnał cyfrowy i to on powinien zająć się całą resztą.

 

Z grubsza i na szybko przepatrzyłem allegro pod kątem sprzedaży starych komponentów (włacznie z subem) i wyszło około 700zł w takiej powiedzmy średnio-optymistycznej wersji.

 

Tak myślę, że lepiej będzie sprzedawać i kupować klocki po kolei zaczynając od amplitunera. Zacznę może od takiej propozycji znalezionej teraz szybko na allegro:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tak na szybko to kiepski amplituner,teraz te wszystkie 10 letnie sprzęty kupi kolega za grosze,jak już to lepiej iść we flagowce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz wielkie dzięki za linki. Propozycje bardzo ciekawe, może poza ta Yamahą która gdyby miała Pro Logic II zapewne bym ją wziął. Niestety dla mnie to minimum co musi mieć amplituner, uzależnilem się od słuchania muzyki w tym systemie a wiadomo ze DPL jedynka do muzyki i właściwie do niczego się już dzisiaj nie nadaje. Sprzęty wyglądają zacnie (waga, gabaryty, pobór prądu), już po samych wrażeniach wizualnych słyszę jak grają :D W każdym razie na żaden z nich mnie obecnie nie stać. Fakt mogę dopłacić jakieś małe kwoty ewentualnie, jak np. do tego amplitunera za 400zł. Swoja drogą patrząc na te sprzęty które zamieściłeś (rozumiem że są to jakieś flagowe modele) zastanawiam się czy warto jest pakować od razu 5-7 koła w nowy sprzęt jak podejrzewam że coś takiego by mi wystarczyło (są nowe dekodery itd..) i kto wie czy po prostu nie dozbieram do jednego z tych propozycji kiedyś i przy tym zostanę już na lata. Ale wracając do szarej rzeczywistości nadal poszukuję sposobu na optymalizację mojego aktualnego zestawu bez lub z bardzo nie wielka dopłatą. Myślę, że da się to zrobić bo u mnie po prostu są źle dobrane głośniki do ampa i na odwrót. Chodzi o najlepszą opcję w danej cenie (cena całego zestawu nie powinna przekroczyć powiedzmy 800zł). Można zacząć od sprzedania amplitunera (ok 320zł) i dołożyć do jakiegoś za 400zł. Nie musi być od razu flagowiec. Pośrednie modele, które grają w miarę dobrze jak na swoją cenę/klasę/model. Bardzo bym prosił o jakieś propozycje. Tak jak pisałem najlepiej Yamahy i minimum dekoder DPL II. Może być 6.1 lub więcej. Jeśli ktoś poda od razu cały zestaw z konkretnymi głośnikami to będę tym bardziej wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dpl to lipa najważniejsze aby miał min dd,i dts,a 400 plnto za mało,po co kupować coś bardzo słabego,jak za 300 więcej już coś upolujesz,może warto dozbierać,popracować,bo to nie majątek,a twój zestaw to straszna lipa,gorsze chyba kolumny,nie ma nic gorszego o v-k,to już nawet altusy są lepsze,a to zabytki papierowe z efekciarskim graniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej powinno się dać dobrać coś trochę lepszego za tę samą cenę - skoro sprzęt wybitnie źle dobrany. Chodzi mi jedynie o to, żeby głośniki były dobrze dopasowane do ampa (by je wysterował w miarę) bo to na pewno jest ważne. Głośniki myślę, że też na pewno znalazły by się jakieś lepsze za tę samą cenę niż te VK (np. mniejsza moc/mniejsza średnica/mniej głośników w kolumnie ale trochę lepsze jakościowo). Amplituner chociaż taki, żeby wygenerował nieco basu na fronty. Nie wymagam cudów, nadal to będzie totalny low-end, byle nie było gorzej niż jest teraz. Rozumiem, że założyłem ten temat na forum Hi-End, jest tutaj dużo audiofilów i nie koniecznie każdy orientuje się w tak egzotycznych sprzętach niskiej klasy ale uważam że lepiej jest cokolwiek usłyszeć od znawców tematów niż byle co na jakimś forum dla casuali. Zdaję sobie sprawę że będzie to brzmieć podobnie (nic za darmo) ale żeby kombinować w ten sposób jak wyżej napisałem. Może np. dobrać jakieś kolumny 4ohm-owe do którejś Yamahy która nie grzeszy mocą i w ten sposób uzyskać jej więcej. Gdzieś słyszałem że Yamahy lubią mały opór. Bardziej bym oczekiwał właśnie tego typu kombinacji i porad. Na sprzęt z wyższej półki przyjdzie czas. P.S. Co do DPL II na pewno nie jest to system w którym koneserzy muzyki lubią słuchać np. swoich kolekcji płyt winylowych ale ma też swoje grono zwolenników i ja do niego należę. Od czasów wczesno młodzieżowych zawsze posiadałem jakiś zestaw wielokanałowy na którym słuchałem muzyki i tak się po prostu do tego przyzwyczaiłem i bardzo sobie chwalę akurat DPL II. Plusem jest to, że Dolby nie dodaje żadnych dodatkowych efektów/pogłosów do sygnału, prosty algorytm który bazuje na oryginalnym materiale zakodowanym w dźwięku stereo w przeciwieństwie np. do DTS:Neo nie wspominając o jakichś badziewiach uprzestrzenniania dźwięku w kartach dźwiękowych creative'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

DPL ma wszystko co ma DD i DTS. (plus nero i inne wynalazki)

 

Dostałeś już kilka propozycji, jak chcesz mieć rozsądny bas z frontów to raczej nie w tym budżecie. Sprzedaj kolumny, ogarnij głośniki a potem kup elektronikę która ciągle tanieje. Ja bym na Twoim miejscu szedł w DIY (np TL 2x AWX + usher). Kupne kolumny w niższych cenach to marnowanie pieniędzy.

 

moim zdaniem kolejność:

- fronty

- amplituner

- central / sorr

- sub

- wymiana ampli na coś lepszego.

 

i może się nie znam ale zestaw nawet za 10k z hipermarketu umie tylko zamulać i dudnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Odkopuję swój temat jako, że chyba nie powinienem zakładać nowego wątku (mimo, że bym chciał ;))

 

Zapomniałem napisać, że oprócz amplitunera mam też do sprzedania wzmacniacz Yamaha AX-300, za którego wezmę może dodatkową stówkę. Do tej pory służył mi jako przedwzmacniacz gramofonowy, a jeśli kupie jakiś amp z wejściem phono (którego mój obecny nie posiada) to pozbędę się zbędnego klocka. Czyli miałbym do dyspozycji tak około 420zł + ew. mógłbym dołożyć tą powiedzmy stówkę gdyby było warto.

 

Upierałbym się przy Yamahach, jako że wszystko inne w domu mam tej marki (instrumenty, gramofon). Nie mam jakichś wielkich zastrzeżeń brzmieniowych, myślę że jakby doszło trochę pary to było by idealnie. Może nie będzie to pierdzielnięcie jak w Denonach ale to nawet może i dobrze. Jeśli miało by to grać bardziej neutralnie to w porządku - przyda się do produkcji muzyki, choć nie jestem może jakimś fanem neutralnego brzmienia w odsłuchu muzyki. Zdaję sobie sprawę, że w porównaniu z tym co mam teraz słowo "neutralne" nabierze nieco innego znaczenia ;)

 

Samemu wygrzebałem sobie coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zwracałem głównie uwagę na pobór prądu z sieci. Żadnego z tych amplitunerów nie słyszałem dlatego tez nie pozostało mi chyba nic innego. Inne modele np. z serii rx-v5xx miały około 360W.

 

Patrzyłem na odsłuchy na youtube tych ampów z poborem 360W i jesli chodzi o ruch membran to niebo a ziemia. U mnie membrany jak zastygnięte, drgną może z milimetr czasem, a na filmikach było widać prawdziwe odchylenia i bas.

 

Wyżej wymieniony ma 500W poboru, myślę że to już trochę jest.

 

Z tym, że ta aukcja bez pilota i bez nóżek. A pilota pewnie ciężko dokupić bo nie znalazłem na Allegro, sprawdzałem tak na szybko.

 

Tutaj już droższa aukcja tego samego modelu z nieoryginalnym pilotem (nie działa włączanie i wyłączanie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No i tutaj ze wszystkim ale zdecydowanie za drogo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na ebay'u znalazłem jeszcze coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakaś niska cena.

 

Z pozostałych na Allegro wybrałem jeszcze te (na szybko):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (ten chyba nawet 7.1 - bardzo by się przydało)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pomoglibyście mi coś wybrać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Jest w ogóle jakiś ranking tych modelów Yamaha, ze względu na klasę ? Bo szczerze mówiąc średnio się orientuję na jakie modele zwracać uwagę na jakie nie po tych numerkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Taki model zdecyduję się kupić.

 

Czy to możliwe, że pilot tak winduje cenę ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - bez pilota

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - z pilotem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - sam pilot (chyba jedyna sztuka na Allegro)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Zadałem pytanie sprzedawcy na tej aukcji bez pilota, odpowiedzieli, że tutaj mają nawet z dwoma:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Więc odpisałem im, że to nie ten sam model. W odpowiedzi napisali "Inny ale z tej samej polki."

 

Nie wiem, czym się różnią te modele i czy ta rx-v 657 jest warta uwagi ? W sumie fajny komplet ze wszystkim (piloty, mikrofon do kalibracji). Czy to nie jest czasem odpowiednik tego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Obliczyłęm, że muszę się zmieścić w kwocie 650zł (bez wysyłki). Dobrze, żeby był w zestawie już pilot i mikrofon do kalibracji. Macie jakieś propozycje ? Bo trochę mnie to zbiło z tropu, a sprawę chciałbym załatwić jak najszybciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.