Skocz do zawartości
IGNORED

[250zł]Słuchawki nauszne


Filo1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Szukam słuchawek głównie do muzyki,(elektroniczna, dubstep etc)

Napędzane będą Wolfsonem z Galaxy SIII

Obecnie mam AKG K512, ale nie grzeszą pięknością :D i szukam czegoś lepszego

Zastanawiałem się nad AKG K518 lub K519

Dzięki z góry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na Creative Aurvana Life. Kosztują 200zł a grają fenomenalnie jak za te pieniądze. Ja kupiłem i jestem bardzo z nich zadowolony. Może nie są to słuchawki analityczne tylko sł. z nastawieniem na bass w muzyce elektronicznej sprawdza sie jak najbardziej. Tutaj w cenie do 250zł trudno wychaczyć coś co wprawi Cię w muzyczną ekstazę.. są jeszcze za 250 zł shure shr240 ale shure słynie z analitycznego dzwięku także raczej nie sprawdzą się u Ciebie w muzyce jakiej słuchasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piniu2906.. ja też mam w domu CAL-e. I na początku też byłam nimi zafascynowana, bo taki mają fajny misiowaty bas. Ale ten miś jest bardzo ociężały. Poza tym ma nieimponujący środek i górę, a do tego brakuje mu detaliczności.

 

Nie CALeczę sobie już uszu :P

 

Moim zdaniem za 250 złotych można znaleźć o wiele lepsze słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Creative Aurvana Life w tej cenie.

Nie wiem czy dalej są tam te same przetworniki, ale pewnie tak...

 

Co do sugerowania podbicia/osłabienia jakiegoś kawałka pasma... radzę iść do laryngologa...

Są bardzo liniowe.

Kto używa wielu typów słuchawek, ten wie...

 

A tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

można sobie szybko określić czy nasza krzywa słyszenia pokrywa się z normą.

Proponuję robić to z różnymi słuchawkami i bez ściemy.

Różnice charakterystyk... uderzające...

 

Creative Aurvana Life są zbliżone do takich legendarnych już za 1500zł...

Testy wykonane na wielu osobach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego Grzegorzu jakie masz doświadczenia zarówno odsłuchowe jak i pomiarowe ze słuchawkami. Moim skromnym zdaniem (a słuchawek różnych mam kilka par a znacząco więcej miałem okazję słuchać) CAL!-e dominują w zakresie niższym, który nie jest zbyt dobrze zróżnicowany a co gorsza wyższy bas zabarwia średnicę co powoduje "pogrubienie" wokali. Stawianie ich na poziomie słuchawek za 1500pln jest nieporozumieniem. Znacznie lepszymi dźwiękowo słuchawkami (w podobnej cenie) są Takstary Pro80, niestety w moim przypadku nie jestem w stanie używać ich ponad godzinę - pocą mi się uszy. Dźwiękowo byłyby zapewne dobre dla autora wątku, nie mniej polecam dłuższy odsłuch ze względu na wspomnianą stwierdzoną przeze mnie niedogodność. Słyszałem o możliwości wymiany padów na welurowe co pewnie załatwiłoby sprawę (szczegóły na forum mp3store). Aktualnie na codzień używam Takstarów TS-662 (otwarte) i te słuchawki pod kątem analityczności deklasują CAL! - ale to chyba nie jest dobry wybór do muzyki wspomnianej przez autora wątku bo tam chyba(?) nie chodzi o analitykę. Z AKG półkę wyżej od CAL! leżą K550, ale to niestety nie ten budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra,

czyli faworytem są CAL-e

PS. co myślicie o tych AKG K518 DJ

proszę o dalsze rady

@ps

pytanie nie na temat:

jak odróżnić utwór w formacie .flac od .flac ale zrobionego z mp3 (co się mija z celem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowolnym programie do obróbki dźwięku trzeba zobaczyć spektrum częstotliwości nagrania.

Jeśli jest równo obcięty (zwykle 16 kHz) to wiadomo, że jest z mp3.

Ta metoda sprawdza się w tak 90%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego Grzegorzu jakie masz doświadczenia zarówno odsłuchowe jak i pomiarowe ze słuchawkami. ...

Ano takie, że dobierałem sobie spośród kilkunastu słuchawek.

A robiłem to w ten sposób aby krzywa słyszenia pokrywała się z typową dla człowieka.

Wówczas oznacza to, iż układ przetwornik-ucho jest liniowy.

Oczywiście na przestrzeni lat nabiera się doświadczenia aby sobie nie wmawiać zbyt wiele oraz aby eksperymenty robić w warunkach relaksu.

 

I spośród tych tanich, CAL`e są znakomite. Oczywiście, że za ich wadę uważa się małą objętość muszli... Ale używam ich w pracy i muszę stwierdzić, że są nad wyraz wygodne wbrew wyglądowi.

W domu słucham na takich ze wspomnianej półki droższych i... albo one również mają podbity bas jak mówisz, a ja mam ubytek słuchu w tym miejscu (z takiej logiki tak samo liniowe słuchawki będą miały identyczne charakterystyki) albo po prostu są one liniowe. Wspomniane z wyższej półki są powszechnie uznawane za liniowe.

 

PS: Liniowość to nie wszystko. Nic nie mówimy tu o zniekształceniach nieliniowych, fazowych (najbardziej odpowiedzialnych za analityczność dźwięku), itp...

 

Dlatego rada aby samemu poeksperymentować.

A zresztą, ludziom wcale nie odpowiada najlepsza liniowość. Powszechnie taki dźwięk określa się jako płaski i pozbawiony melodyjności. Ja oczywiście nie zgadzam się z taką tezą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sądzić?

Rozumiem że wybrałem odpowiednią funkcję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

@co do słuchawek to zdecyduję się chyba na CAL-e

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że moich gości urzekają dźwiękiem, takie słuchawki z założenia przeznaczone dla kina domowego (kiedy nie słucha się go z zespołów głośnikowych - są takie sytuacje).

Są niezwykle detaliczne, ale to duże klamoty o dużej mocy, no i budżet wyższy.

 

Co o tym sądzić?

Nie sugeruj się.

FLAC to doskonały standard.

Natomiast co jest źródłem dla FLAC`a, tego nie zawsze wiemy...

 

Wychodzenie pasma za 20kHz i to na takim wysokim poziomie sygnału (-45dB) to pic na wodę fotomontaż. Nie ma źródeł naturalnych tak wysoko sięgających!... chyba, ze to jakieś syntezatory lub coś innego sztucznego... albo zwyczajnie jakieś produkty np. intermodulacji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zresztą, ludziom wcale nie odpowiada najlepsza liniowość. Powszechnie taki dźwięk określa się jako płaski i pozbawiony melodyjności. Ja oczywiście nie zgadzam się z taką tezą.

 

To CAL! zatem liniowe być nie mogą. Bo ich dźwięk taki nie jest.

 

A co do value for money to były one królami zanim pojawiły się oferty od chińczyków - Superlux, Takstar.

 

Generalnie - słuchać, słuchać i wybierać. No, ale do tego trzeba pofatygować się do sklepu. Bo na forumach przeważają opinie o "jedynych takich" "zjadających konkurencję na śniadanie" i "grających jak sprzęt za X razy więcej". A mamy przecież zupełnie różne gusta, zupełnie inne doświadczenia i słuchamy zupełnie innej muzyki. A słuchawek uniwarsalnych nie ma. Bardzo lubię np. moje DT990Pro, ale mam świadomość, że nie są to słuchawki idealne, mają swoje podkolorowania i braki mimo wysokiej klasy którą reprezentują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz okazję zobacz także i posłuchaj "Philips SHP5401, są łatwe do napędzenia i basu może trochę mniej jak w Cal-ach ale nie rozlewa sie tak poza tym można je lekko zmodyfikować, są to słuchawki typu otwartego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.