Skocz do zawartości
IGNORED

[600zł] Amplituner 5.1 do Bose Acoustimass 6


mkzord@gmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dostałem w prezencie zestaw głośników 5.1 Bose Acoustimass 6.Nie mam jednak do czego ich podpiąć dlatego szukam amplitunera 5.1 do 600zł, używany.Chcę, aby ten cały zestaw w miarę się zegrał, posiadał wyrazisty dół i średnicę, zastosowanie głównie do filmów(sporadycznie muzyka).

Mam na oku parę amplitunerów, jednak w tym temacie jestem zielony więc proszę was o pomoc:

 

1.Marantz SR 7400/5200

 

2.Denon AVR-3802/1803(Nie znam się na tych oznaczeniach denona, nie wiem który model jest lepszy a który gorszy, proszę o pomoc)

 

3.Yamaha RX-V1200 / RX-V550 / RX-V450(także nie wiem który jest od którego lepszy i jak je wybierać)

 

Może jakieś inne modele?Proszę o pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup taki, jak Ci się podoba wizualnie- Bose i tak z każdym z nich zagrają po swojemu i nie ma co deliberować nad mniej lub bardziej autentycznym dźwiękiem.

Ne z Bose- z tymi głośnikami zapomnij o naturalności, tej firmie chodzi wyłącznie o efektowny dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Temat do przeniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, przeczytałem tamten wątek(kilka ostatnich stron) jednak nie znalazłem odpowiedzi. Użytkownicy mają inne preferencje jak i budżet.

Skoro nie ma większego znaczenia jaki amplituner, to chciałbym aby ten amplituner był najlepszy w cenie około . 500zł.

Amplituner chcę kupić z drugiej ręki, więc jakich modeli szukać(może zmienię głośniki, chociaż zdaję sobie sprawę, że za 500zł cudów nie kupię)?Nie znam się ani na cenach ani na modelach poszczególnych firm, więc proszę o nakreślenie kilku dobrych modeli, najlepiej z wyraźnym basem i stonowaną górą :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum co pisał kolega. Dzwiek ampli nie ma tu nic do znaczenia. Głosniki sa napedzane po podlaczeniu do modułu basowego. On dobiera do nich moc jak i jakość dzwieku. Ani basów ani sopranów nie wyregulujesz amplitunerem. Kup coś w miare nie starego. Może byc najnższy i najsłabszy model. Moc amplitunera także nie gra tutaj roli. Poszukaj coś z Onkyo 508 Denona 1713 czy Yamahy 471

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź, zrozumiałem doskonale to co napisał kolega, jednak chcę kupić jak najlepszy wzmacniacz do 500/600zł, żeby potem w razie czego móc go odsprzedać za podobną cenę - zresztą chyba każdy woli mieć lepszy sprzęt za tą samą cenę niż gorszy, to chyba oczywiste.Sprawdzałem te modele w paru komisach jak i na serwisach aukcyjnych, jednak albo przekracza znacznie budżet albo są niedostępne.

Proszę o nakierowanie mnie na jakąś może "okazję" albo chociaż opłacalny zakup na serwisach aukcyjnych(z tego co kojarzę zabrionone są linki, jednak znajdę po modelu).

W komisach widziałem na przecenie takie modele:

-Yamaha RX-V365 za 440zł

-Yamaha RX-V595 za 350zł

-Marantz SR-5300 za 370zł

-Denon AVR-1706 za 280zł

-Harman Kordon AVR 35 za 400zł

Proszę o wyrozumiałość, chcę kupić jak najlepiej a dla mnie wybór jest baaardzo trudny(o ile np. w telefonach czy komputerach dosyć łatwo jest porównać dane jeżeli ktoś chociaż trochę coś rozumie, o tyle tutaj wiem, że podawana moc nie jest adekwatna tj. w Harmanach a np Kenwoodach, ważne są tranzystory i szereg innych cech o których nie mam większego pojęcia, modele ampltunerów także nie idą w jakiejś kolejności iż np. 550 jest lepszy od 430) a dla specjalisty to rzut okiem :)

Pozdrawiam i bardzo serdecznie dziękuję za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze "wpadły" 2 modele:

-Onkyo DS575 za 360zł

-Yamaha RX-V592 za 270zł

Proszę o pomoc w wyborze :)Zależy mi na tym, aby kupić jak najszybciej i móc cieszyć się dźwiękiem(ten z telewizora mnie przeraża po tylu latach odsłuchu z kolumn i dłużej nie wytrzymam :D)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok niech będzie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tylko nie ma HDMI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ciekawe za ile go puszcza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) bez hdmi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych wyżej, polecam Onkyo DS575. Jak na ten przedział cenowy amplituner ma naprawdę bogate, czyste i precyzyjne brzmienie. Do 450zł można zapłacić.Będziesz w 100% zadowolony. Zdecydowanie polecam odsłuchać sprzęt przed zakupem. Nie radzę kupować "wysyłkowo" ponieważ podczas transportu paczki są rzucane i istnieje duże ryzyko uszkodzenia amplitunera mimo pozornie dobrego zabezpieczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dostał poniżej średniej z poniższych cen:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bez płacenia kosztów przesyłki oraz z możliwości spokojnego odsłuchania to by była rewelacyjna okazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)

Akurat wczoraj udało mi się wygrać aukcję na allegro za 300zł + KW.Jedynym mankamentem jest brak pilota ale dam radę :)

Przed chwilą poszedł ONKYO TX-SR578 za 500zł(sam podbijałem do 500zł, myślę że jakbym wpisał 600zł to też bym nie wygrał).

Jak już przyjdzie ten amplituner to zdam relację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem, jednak pewnie zapłaciłbym 2x tyle ile zapłaciłem za ds575.

Nie wiem czy zakładać nowy temat, jeżeli tak to założę.Na razie napiszę tutaj, otóż:

Niestety 2 satelitki do Bose są niesprawne, o czym dowiedziałem się dzisiaj...Mam parę dylematów w głowie, ciężko dostać te satelitki...Te 3 co są sprawne wykorzystałbym chyba w ten sposób, iż jedna byłaby centralna i dwie jako tylnie. Teraz co zrobić z przednimi?czy można je zastąpić jakimiś innymi?Podłączyć je pod moduł w kolumnie basowej czy bezpośrednio do amplitunera?

Posiadam też wzmacniacz Sony TA-F 530ES(grał wcześniej z Wharfedale 8.3).

Nie wiem kompletnie co zrobić...Kupić jakieś kolumny co by pasowały i do kina domowego i zostawić ten wzmacniacz do stereo?Czy sprzedać ten wzmacniacz?Co jeśli chodzi o jakość dźwięku?Macie jakieś rady?Jeżeli nie sprzedam wzmacniacza to budżet na kolumny w tej chwili mam około 400zł, po sprzedaży pewnie coś około 900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawne sa głośniki czy złącze w module basowym. Ja dokupił bym 2 małe głosniczki Tannoy, Magnat, Canton etc. i podłączył bezpośrednio pod amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesprawne są głośniki.Mam możliwość zakupy z Acoustimass 3 za 300zł dwóch głośników.Za 350zł może bym kupił z modelu acoustimass 7 podwójne.Czy te głośniki znacznie się różnią?

Mam wielką chrapkę na Dali 106 do mojego wzmacniacza Sony TA-F 530ES, jednak czy dało by się te głośniki wykorzystać razem z Bose w kinie domowym jako fronty?Jak z mocą, ustawieniami i całym efektem?Bo myślę że w stereo Soniak+Dali pobiłby na głowę ten zestaw Bose(nie zresztą co porównywać kina domowego do stereo).Nie chcę specjalnie się wykosztować kupując te dali + jeszcze głośniki Bose, jednak jeżeli to nie prawa razem zagrać to będę chyba zmuszony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jesli za!3 stówy maja byc same satelity to lepiej xa te kase sie upic. Same saty od Bose nie sa NIC warte bo ich charakterystyka jest do dupy i wyrównuje ja dopiero elektronika w firmowym wzmacniaczu lub w subie.

 

Jesli za!3 stówy maja byc same satelity to lepiej xa te kase sie upic. Same saty od Bose nie sa NIC warte bo ich charakterystyka jest do dupy i wyrównuje ja dopiero elektronika w firmowym wzmacniaczu lub w subie. Podobnie ma sie sprawa suba wiec albo caly i sprawny zestaw albo nic. Oczywiscie mowa mowa o zakupie w okazyjnej cenie bo zeby kupowac Bose w sklepie trzeba byc cory na glowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.