Skocz do zawartości
IGNORED

HIFIMAN HM-901 jakie słuchawki?


ginoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałbym prosić o pomoc w doborze słuchawek w.w do max 1500zł

Czy ktoś może testował słuchawki pokroju AKG K701, Sennheiser HD-650,Beyerdynamic dt 990 z tym wlaśnie playerem?

Czy może stacjonarne nie nadają się do tego DAP-a?

Mogą też to być słuchawki mobilne nauszne (może Sennheiser Momentum?)bądź jakieś ciekawe dokanałówki,

Każda propozycja mile widziana :)

Z góry dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór słuchawek zależy od wielu czynników, HM-901 jest urządzeniem, które bezproblemowo zasili prawie każde nauszniki, dlatego wybór musi być zdeterminowany Twoimi preferencjami muzycznymi, wymaganiami w kwesti konstrukcji itp.

Napisz proszę więcej szczegółów.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poczytaj testy. Jest ta, też o użytych słuchawkach. Na pewno da radę z Momentum. Ale jesli jeszcze nie masz 901 to radziłbym poczekać na ukazanie się AK 100 II i AK120 II. I wtedy wybrać player i słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słuchawek to w zasadzie 3 rzeczy mają dla mnie największe znaczenie: brzmienie,wygoda i cena. Zapewne kazdy kto to przeczyta pomyśli sobie "chłopie, szukasz 3 różnych słuchawek!"

I pewnie tak jest aczkolwiek to jest moj pierwszy konkretny DAP, i bladego pojęcia nie mam co było by fajna opcją dla tego grajka.

Sądze,że najlepszą jakość i komfort dadza mi słuchawki stacjonarne,jesli sie mylę prosze mnie poprawić. Pomimo, ze to urzadzenie mobilne pewnie wiecej będę słuchał tego playera w domu, wiec i stąd moje dociekanie o tego typu słuchawki.

Kolega ma Beyerdynamic DT 990 (chyba 250 omowe)wiec moze uda mi sie odsłuchać w ten albo następny weekend. Ale poza tym mam troche ciężko z odsluchem gdyż mieszkam w UK.

Co do muzyki to Słucham naprawdę baardzo dużo rożnych gatunków, choć najwiecej wydaje mi sie że chill out i trance. Słucham też deep soul, reagge i sporo muzyki elektronicznej.

Posiadam tez sporą kolekcje z lat 90 na płytach.

Co do formatu plików będą to w większości flac-i i wav-y. Rzadziej mp3.

A moze pochwalcie sie z czym u Was gra ten player?

Dziekuje za każdy odzew:-)

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest player "hotelowy". Długo na baterii nie pociągnie. To nie AK120...

 

U Kolegi grał (901) z CIEMami Lime Ears .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, linki już przeglądnąłem i w zasadzie dzięki tym testom i opiniom zdecydowałem się na zakup tego DAPa.

Słuchawki HE-400... hmm, myślałem i ciągle myśle nad nimi.. trochę przekraczają mój budżet w tym momencie stąd zapytania o akg albo bayerny..

Wiem,że Hifiman RE-600 też podobne świetnie się spisują z tym DAPem, ale chyba jeszcze nie dojrzałem by wydać 350 funtów za dokanałówki,

Może zajedzie teraz wiochą hehe ale czy ktoś podłączał tego playera w samochodzie?

Czy jest coś takiego jak ładowarka samochodowa do tego modelu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to Twój pierwszy konkretny DAP to dziwię się wyborowi. Nie będzie uniwersalny. Nie lepiej byłoby nabyć Astella AK120 albo nowy AK120 II ? Ewentualnie AK240 - ale tu może być to samo co z 901 - krótki czas pracy na bateriach. No ale Twój wybór...

 

Dokanałówki - poczytaj na forum MP3store. Ludzie do 901, 240 czy 120 kupują specjalnie robione dla nich CIEMy (Custom IEM) czyli słuchawki dokanałowe indywidualne - na przykład Lime Ears. Koszt w PL 2200 zł. Albo wysokie modele Westone czy Astell & Kern (AKR 03). Jak już płacisz za DAPa sporo lasy to nie ma co oszczędzać na słuchawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rayden, nie zależy mi aż tak bardzo na nie wiadomo jak długim słuchaniu poza domem, a żywotność baterii nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem.Czy mi się zdaję, czy od początku nastawiony anty na tego DAPa?

Decyzje już podjąłem a porównywanie hifiamana 901 do astella AK120 albo AK240 to jak porównywanie BMW do Mercedesa czy Porsche, kwestia gustu.

Jak już nadmieniłem kanałówki mnie aż tak bardzo nie interesują,na ten moment a w szczególności te za ponad 2tys.

Słuchawki na pewno kupie takie z już konkretnie pod ten sprzęt może za kilka miesięcy,ale na ten moment nie chce/mogę wydawać kolejne 4-5tys zł.

Czy ktoś może powiedzieć jak się ma dźwięk z dokonałówek do słuchawek nausznych stacjonarnych w tego typu playerze?

A czy ktoś używał słuchawek Grado SR125i albo Grado SR225is?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RMS, czy posiadasz obydwa modele słuchawek które wymieniłeś, tj. HE-400 i HE-500?

Czy jest duża różnica pomiędzy nimi w szczegółowości i barwie dźwięku?

Które są wygodniejsze i które współgrają lepiej?

Ostatnio temat słuchawek coraz bardziej mnie męczy i co ciekawe coraz bardziej zaczynam się skłaniać ku tym modelom, pomimo,że kosztują dużo więcej niż zakładałem.

Czytałem kilka opisów tych modeli i coraz bardziej skłaniam się w tę własnie stronę.

A co sądzicie o modelu HE-300, jest sporo tańszy ktoś sprawdzał jak grają z 901nką?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy od ręki wszystkie modele HiFiMANa, HE-300 gra sam w sobie ciepło, więc do HM-901 to nie jest dobry trop. Co innego do HM-802, tutaj sprawdzi się znakomicie.

 

Różnica między HE-400 a HE-500 polega przede wszystkim na górze pasma. W HE-400 jest łagodniejsza, zaś w HE-500 zdecydowanie bardziej rozbudowana. W HE-500 pasmo jest dużo szersze, bas sięga niżej. Jeśli chodzi o zdolność do różnicowania barw to w obu sluchawkach są podobne.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie widziales mojego ogloszenia, moze byc pomocne:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W razie pytan zapraszam na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziekować wszystkim za pomoc, DAP doszedł dzisiaj i czekam na słuchawki..Już miałem kupować he500 ale wczoraj trafiła się aukcja he 400 za 200 funtów podobno w super stanie, zobaczymy w czwartek..

Dzięki wielkie rms, to w zasadzie dzięki Tobie zdecydowałem się na zakup tych słuchawek, mam tylko na nadzieję ze wszystko przypadnie mi do gustu i zestawik będzie ładnie śmigał.

Z chęcią przyjechał bym na odsłuch do Tw. sklepu rms , choćby porównać he400 z he500, ale trochę mi nie po drodze mieszkam większość czasu w UK a jak przyjeżdżam do PL to na chwile i w okolice Krakowa.

Ciekaw jestem strasznie jak to zagra, narazie podłączyłem jakieś stare koss pro porta, bo nie mam nic innego na ten moment i...no cóż, dzwiek jak z walkmena ;P

Dam znać jak dojadą słuchawki

Pzdr all

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, chętnie przyjmiemy pochlebną opinię - chociażby tutaj :)

http://www.ceneo.pl/sklepy/sklep.rms.pl-s879

 

Nie zapomnij opisać swoje wrażenia - pomożesz innym klientom

http://www.ceneo.pl/27131990#tab=reviews

http://www.ceneo.pl/27457539#tab=reviews_scroll

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.