Skocz do zawartości
IGNORED

mata wygłuszająca


sosnix12

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem zapytać się czy jest sens wygłuszenia matą wygłuszającą głośniki: Genius SP-HF 1800A, jeśli dobrym pomysłem okazało by się wyłożenia głośników matą to czy mógł bym prosić o jakiś konkretny rodzaj maty przeglądając sklepy internetowe/portale aukcyjne znalazłem parę rodzai tych mat. kiedyś creative swoim głośnikom wkładało białą mate efekt był dobry w porównaniu z modelami bez maty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

chciałem zapytać się czy jest sens wygłuszenia matą wygłuszającą głośniki: Genius SP-HF 1800A, jeśli dobrym pomysłem okazało by się wyłożenia głośników matą to czy mógł bym prosić o jakiś konkretny rodzaj maty przeglądając sklepy internetowe/portale aukcyjne znalazłem parę rodzai tych mat. kiedyś creative swoim głośnikom wkładało białą mate efekt był dobry w porównaniu z modelami bez maty

 

wyklejenie takimi matami powinno dać słyszalną poprawę

 

http://allegro.pl/samoprzylepna-mata-wygluszaca-z-filcem-boll-i4328956575.html

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz usłyszeć różnicę dodatkowo ? To wymień ten badziewny kondensator przy wysokotonowym głośniku oraz daj cewkę szeregowo ze środkowym głosnikiem 0,7mH pzdr.

mógł bym się dowiedzieć jaki kondensator zakupić do głośnika wysokotonowego na zamianę, a i mógł bym dostać dokładniejszą instrukcję gdzie dokładnie trzeba dać tą cewkę ?

 

jestem zielony z elektroniki więc pytam o dokładne instrukcje

 

popatrzyłem po internecie i nie znalazłem sklepu który oferuję cewkę 0,7mH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

mógł bym się dowiedzieć jaki kondensator zakupić do głośnika wysokotonowego na zamianę, a i mógł bym dostać dokładniejszą instrukcję gdzie dokładnie trzeba dać tą cewkę ?

 

jestem zielony z elektroniki więc pytam o dokładne instrukcje

 

popatrzyłem po internecie i nie znalazłem sklepu który oferuję cewkę 0,7mH

 

Matami wyklej wszystkie ścianki wewnętrzne, łącznie z tylną. Nie musi być to robione bardzo dokładnie (nie baw się w wycinanie otworów okrągłych pod głośniki itp.) Pewną poprawę powinno to przynieść przede wszystkim mniej buczenia i dudnienia. Niestety głośniki zastosowane w tej konstrukcji to najniższa możliwa liga, tweeter to już w ogóle porażka, dlatego nic więcej z tymi głośnikami nie ma sensu robić. Cewkę 0,7mH kupisz bez problemu, ale zmiania jej w tej konstrukcji nie ma najmniejszego sensu... Nawet w kilka razy wyższej jakościowo produktach zmiana cewek daje relatywnie niską poprawę, w Twoich głośnikach nie ma mowy byś usłyszał zmianę. Możesz jeszcze plastikowy front od wewnątrz wykleić taką matą http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-bitumiczna-boll-app-standard-waw-i4405698400.html też powinno to ciut zwiększyć stabilność obudowy a koszt 5zł. Wymienić kondensator w tweeterze wg. mnie nie ma sensu, ale możesz spróbować bo koszt nie wielki (tylko pod żadnym pozorem nie wsadzaj tam konda droższego niż 5zł szt - w takiej konstrukcji to po prostu kasa w błoto) http://allegro.pl/1szt-2-2uf-250v-20-mkp4-wima-9757-i4342524978.html pewnie jest tam bipolar 2uF2 lub 4,7 - odczytaj wartość z tego malutkiego kondensatora przy głośniku wysoko tonowym i jego możesz też wymienić. Nic więcej z tym sprzętem nie rób - szkoda czasu i pieniędzy, lepiej dozbieraj na coś innego. Pozdrowienia.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.