Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw STERO na 50m2 do 5000zł wzmacnacz + kolumny


miguell

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

To mój debiut na tym forum chociaż z zamiarem nosiłem się już dłuugo dłuugo bo myślałem,że dam rade SAM ;-)

Po odwiedzinach w kilku audio itp itd zrezygnowany i oszołomiony proszę błagalnie o pomoc...

 

Chciałbym zakupić możliwie jak najlepszy w kwocie około 5000zł zestaw stereo Wzmacniacz + kolumny - i tu moja prośba o pomoc w wyborze zestawu - co z czym...

 

Pomieszczenie: salon około 50m2

Muzyka rodzaj: głównie rock, jazz, chillout, czasami klasyka ...

Priorytetem nie jest głośne słuchanie.

 

Sprzęt jak najbardziej może być używany i chyba na taki nawet bardziej się nastawiam - wyższa klasa ale używana...

Świecidełka i masa funkcji są mi zbędne - szukam "dobrego" dźwięku - lubię wsłuchać się w wokal , brzmienie instrumentów - ciepły bas , czyste przejrzyste nasycone wysokie tony. Nie przepadam za harmidrem, chaosem i bałaganem.

 

Dumałem nad kilkoma ale nie sugerujcie się tym:

Wzmacniacze: Yamaha A-1000 , Marantz -P7200 lub 8000, może jakiś Rotel lun NAD no tak ale jak już jakiś to z jakim głośnikiem ;-(

Kolumny połogowe: HECO CELAN 800, coś z Focal'a , Dali , Canton , Elac ??? wyłożyłem się na łopatki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brał bym Celanów 800 pod uwagę. Są mocno przebasowane a średnica jest słaba. Jak Heco Celan to najlepiej Celan XT 701. Z nowej serii tylko GT502 lub GT902. GT 702 buczy i przeciąga na basie. W poprzedniej serii XT było odwrotnie jak w nowej. 901 nie radziły sobie totalnie z basem, a 701 grały perfekcyjnie, a teraz jest odwrotnie, 902 gra super a 702 ma duże problemy z kontrolą i rozlazłością basu. Jeśli szukasz nowych kolumn, to z heco polecam Ci Music Style 900, w tym przedziale cenowym te kolumny pod odpowiednim wzmacniaczem graja wybitnie. Wzmacniacza szukał bym dopiero jak już będziesz miał konkretny model kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

proponuję zdecydowanie zwrócić uwagę na wzmacniacz NAD C356BEE oraz kolumny np. Pylon Audio Sapphire 30 (chyba że najnowszy model, który zaraz wejdzie do sprzedaży Sapphire 31), Monitor Audio MR6. W przypadku nowych produktów minimalnie przekroczysz budżet.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie zlapiesz uzywane NAD'y od 352 w gore, celuj w 372 i Monitor Audio - jak na taki metraż to spokojnie RS8 lub RX8.

 

 

Lub cos zupelnie innego i rownie dobrego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wzmak to z alle tanio wyszarpiesz hybryde vicka 236 za 3k

 

Nie brał bym Celanów 800 pod uwagę. Są mocno przebasowane a średnica jest słaba. Jak Heco Celan to najlepiej Celan XT 701. Z nowej serii tylko GT502 lub GT902. GT 702 buczy i przeciąga na basie. W poprzedniej serii XT było odwrotnie jak w nowej. 901 nie radziły sobie totalnie z basem, a 701 grały perfekcyjnie, a teraz jest odwrotnie, 902 gra super a 702 ma duże problemy z kontrolą i rozlazłością basu.

 

miales okazje porownywac te modele heco bezposrednio ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 50m2 to kawal kwadratu do naglosnienia. Jesli akustyka jest kiepska i pokoj zasmiecony meblami, krzeslami, dywanami itd to ciezko bedzie Ci osiagnac upragniony efekt nawet jak bedziesz mial dwa razy tyle na wydanie. A teraz do rzeczy...5k na wydanie na ladnie grajacy wysokimi tonami wzmak i glosniki plus miekki bas...dla mnie wybor prosty....Roksan kandy k2 (ok 400 funtow uzywka) i tannoy dc6t SE(ok 600 funtow uzywka z dostawa). Jak masz dodatkowy tysiac+ na wydanie to mozesz pomyslec nad Spendor A6. Masz dobry sprzet, ktory powinien wypelnic dzwiekiem Twoje pomieszczenie. Monitor audio wskazany przez jednego z przedmowcow da Ci prawdopodobnie wiecej basu, ale z tego co napisales nie jest to Twoim priorytetem a stracisz na muzykalnosci. Tannoy i Spendor to moi faworyci. Jezeli chcesz rotela, to posluchaj 1520 (nie sa drogie, tansze od roksana kandy). Ustawiajac sprzet daj sobie czas...nie mysl, ze jak wcisniesz glosniki w kat to juz sprawa jest zalatwiona. Staraj sie je ulokowac w jednym miejscu i ich posluchaj przez godzine, dwie, dzien...pozniej przestaw w inne miejsce...do skutku, az znajdziesz najlepsza opcje. Pamietaj, ze dzwiek bedzie inny w zaleznosci od miejsca w ktorym bedziesz go sluchal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miales okazje porownywac te modele heco bezposrednio ??

 

Odsłuchiwałem wszystkie modele Heco Celan począwszy od Celan 500 aż do 902GT. Najlepiej z wszystkich modeli Heco Celan zagrały Celan 701XT oraz Celan 902GT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle pewnie źródłem będzie tv albo komputer :) idź się wyspać panie ..

Kolega prosił o poradę. Więc może bez takich negatywnych komentarzy.

 

Swoją drogą to polecam dokupić źródło. Jakiegoś DAC'a pod kompa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega prosił o poradę. Więc może bez takich negatywnych komentarzy.

 

Swoją drogą to polecam dokupić źródło. Jakiegoś DAC'a pod kompa

 

a ja nie polecam daca + komputer. gra to razem jak poprawny komputer czyli dalej cyfrowo.

 

więc zakup jak najlepszego sprzet w cenie do 5 tys nie ma sensu skoro muzyke będzie produkować lipne źródło.

 

dobry wzmak to jeszcze wzmocni a dobre kolumny obnażą niedoskonałości reszty toru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.