Skocz do zawartości
IGNORED

STX F-130 N vs STX F-140 N


5384

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem usatysfakcjonowanym posiadaczem amplitunera Yamaha RX-330, gra on z kolumienkami 40W od starej wieży LG - Dla mnie już to jest w porządku dźwięk, aczkolwiek niekiedy czułbym się lepiej gdyby moje odsłuchy zagrały bardziej basowo bez zbytnio szeszczącej góry. Mam do wyboru 2 pary kolumn, albo STX F-130N, albo STX-F140N. Pokój w którym będą grać to niecałe 9m2, na dodatek kilka skosów. Moje pytanie brzmi, jaka jest różnica między tymi modelami? W F140N są 2 niskotonowe, jednak mniejsze niż w F-130N które są wyposażone w 1 niskotonowy, ale większy. Moje pytanie brzmi, co w takim pokoju, z tym wzmacniaczem zagra przyjemniej dla ucha? Co będzie miało więcej basu, i w miarę przyzwoitą górę? Który zestaw wybrać? Proszę bez offtopicu, z góry dziękuję, pozdrawiam.

 

STX F-130N :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STX F-140N :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gora bedzie taka sama, bo sa tam te same przetworniki.

W wersji 140 masz na charce lekka gorke przy okolo 70-80hz czyli tzw wyziew BR. Pewnie bedzie sporo kik basu ale zejscia tam nie bedzie.

W 130 masz za to spory spadek db na niskich. Twoja yamaha ma podbicie na 60hz o okolo 8db wiec teoretycznie 130 powinno zagrac u Ciebie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wybrałem STX F-130N. Moje pytanie brzmi następująco : ustawić je zwyczajnie na ziemii, czy może kupić standy i mieć je na wysokości 1m? w pomieszczeniu 10m2 będzie jakaś różnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.