Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny + aplituner/wzmacniacz w domu drewnianym do 5k


Cyryl Bax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to moje początki na forum (tym konkretnie jak i w ogóle więc przepraszam za ew. gafy).

 

Za około 1-2 miesiące chcę zakupić stereo, temat bardzo wciągający, ale i tak muszę prosić o pomoc w wyborze. (przeczytałem już sporo wątków i wiem, że odsłuch jest najlepszą i bardzo rozsądną opcją, ale nie jestem pewien czy przed zakupem będę miał możliwość). Budżet 5000zł i wolałbym nie przekraczać, góra kilka stów, sprzęt tylko nowy.

Pokój ma ok 24m2 ale sąsiaduje z kolejnym pomieszczeniem do którego są dwa przejścia, jedno ok 2.5m szerokości i drugie ok 1.5m szerokości więc nie wiem co przyjąć za wytyczną powierzchni 24m2 czy całości tj. ok 40m2. Sufit i podłoga z drewna, ściany płyta g-k. Z mebli jedynie kanapa narożna i stolik, zasłon brak, dywanu póki co również.

Muzyka to dubstep, d&b, amerykański rap, trance, pop...dużo basu. Lubie bas, ale nie "chamskie łubudu" tylko nisko schodzący, przyjemny, żeby ciarki przeszły. Nie lubię głośników piskliwych, głowa mnie boli.

Z tego co udało mi się wyczytać odpowiednie mogą być kolumny Klipsch rf 62II, Paradigm Monitor 9v.7, Monitor Audio Bx6.

 

Jeśli mogę proszę o radę które z nich będą najbardziej odpowiednie. Być może potrzebuję odpowiedników większych lub mniejszych niż w/w?

 

Jako, że jestem zupełnym laikiem a w temat dopiero się wgryzam prosiłbym również o zaproponowanie "pasującego" amplitunera/wzmacniacza.

Onkyo tx8050, HK 3490, NAD C326 BEE? A może coś innego?

 

 

I na koniec ze wstydem zapytam: czy do wzmacniacza podłączam wszystko tak jak do amplitunera? (kabelki od tunera tv, konsoli xbox, subwoofera)

 

Z góry dziękuję za ew. podpowiedzi, każda się liczy. Temat będę zgłębiał ale potrzebuje czasu a decyzje muszę podjąć niedługo.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam wszystkich, to moje początki na forum (tym konkretnie jak i w ogóle więc przepraszam za ew. gafy).

 

Za około 1-2 miesiące chcę zakupić stereo, temat bardzo wciągający, ale i tak muszę prosić o pomoc w wyborze. (przeczytałem już sporo wątków i wiem, że odsłuch jest najlepszą i bardzo rozsądną opcją, ale nie jestem pewien czy przed zakupem będę miał możliwość). Budżet 5000zł i wolałbym nie przekraczać, góra kilka stów, sprzęt tylko nowy.

Pokój ma ok 24m2 ale sąsiaduje z kolejnym pomieszczeniem do którego są dwa przejścia, jedno ok 2.5m szerokości i drugie ok 1.5m szerokości więc nie wiem co przyjąć za wytyczną powierzchni 24m2 czy całości tj. ok 40m2. Sufit i podłoga z drewna, ściany płyta g-k. Z mebli jedynie kanapa narożna i stolik, zasłon brak, dywanu póki co również.

Muzyka to dubstep, d&b, amerykański rap, trance, pop...dużo basu. Lubie bas, ale nie "chamskie łubudu" tylko nisko schodzący, przyjemny, żeby ciarki przeszły. Nie lubię głośników piskliwych, głowa mnie boli.

Z tego co udało mi się wyczytać odpowiednie mogą być kolumny Klipsch rf 62II, Paradigm Monitor 9v.7, Monitor Audio Bx6.

 

Jeśli mogę proszę o radę które z nich będą najbardziej odpowiednie. Być może potrzebuję odpowiedników większych lub mniejszych niż w/w?

 

Jako, że jestem zupełnym laikiem a w temat dopiero się wgryzam prosiłbym również o zaproponowanie "pasującego" amplitunera/wzmacniacza.

Onkyo tx8050, HK 3490, NAD C326 BEE? A może coś innego?

 

 

I na koniec ze wstydem zapytam: czy do wzmacniacza podłączam wszystko tak jak do amplitunera? (kabelki od tunera tv, konsoli xbox, subwoofera)

 

Z góry dziękuję za ew. podpowiedzi, każda się liczy. Temat będę zgłębiał ale potrzebuje czasu a decyzje muszę podjąć niedługo.

 

Pozdrawiam.

post-55671-0-59236700-1408745250_thumb.jpg

do tej muzy NAD będzie ok. Klipsche bym odpuścił, pusty dźwięk może być. Porównaj raczej Paradigmy (energia, efektowne, grają skrajami) i Dali (odwrotność - środek, detaliczność), MA jest pomiędzy nimi - dobra kolumna, ale ciut bez charakteru w tym trio. Pojedź gdzieś, np Q21 i słuchaj!!! Dali Zensor 5 to około 2.300-2.500 po negocjacjach. Onkyo bym olał, nie Twój dźwięk. Z Paradigmami świetne połączenia to AMC (Soundpower w Wawie), NAD, Marantz, ale pamiętaj - to "trudne kolumny", potrzebują mocnego pieca i są trudne do wysterowania, cieżko znaleźć wzmaka pod nie to 2.500 zł poza AMC.

No bo CD to kup już używkę, nie warto płacić ponad tysiaka za te nowe "cuda". Do Dali polecam Audiolaba, Nada, do tej muzy może Atolla, nie wiem ile byś znegocjował kupując wsio w 1 salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę pomieszczenie oraz przede wszystkim Twoje preferencje, zwróciłbym uwagę na wzmacniacz NAD C326 BEE oraz kolumny Paradigm Monitor 9 v.7. To połączenie, które moim zdaniem powinno idealnie sprawdzić się w Twoim nowym pomieszczeniu.

Jako alternatywa sugerowałbym posłuchać wzmacniacz Vincent SV-400 z kolumnami Dali Zensor 5 lub Monitor Audio Bx5.

 

Pozostaje tylko odsłuch, na który serdecznie zapraszam.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z uwagi na fakt, że nie lubisz "wysokich tonów i piskliwości" obstawiam, że Dali odpadną, kolumny dobre, ale raczej zagrają odwrotnie niż byś oczekiwał i tylko by Cię męczyły.

Z naszego doświadczenia najlepiej wypadną Paradigm, Monitor Audio będzie bardziej zrównoważoną kolumna, która da Ci więcej środka, ale kosztem dołu.

Ogólnie to zaproponował bym Usher Audio z serii V - V604 ale one będą niestety sporo poza podanym budżetem.

 

Co do elektroniki, to warto rozważyć Harmana HK3700 lub 3770 (w przeciwieństwie do starej wersji mają obsługę funkcji sieciowych). HK3490 mamy jeszcze z ekspozycji więc tu można powalczyć cenowo :)

 

Jeżeli typowy wzmacniacz to Audiolab 8200A będzie super, ale znowu poza ceną.

 

Co do kabli, to w grę wchodzą tylko połączenia analogowe, w niektórych przypadkach optyczne.

 

Zapraszam na odsłuch to da najwięcej informacji i pomoże w wyborze, bo temat jest bardzo obszerny :)

 

Salon Audio Świat

Jórskiego 56

03-593 Warszawa

 

www.sklep.audioswiat.pl

[email protected]

22 747 02 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam,

 

Z uwagi na fakt, że nie lubisz "wysokich tonów i piskliwości" obstawiam, że Dali odpadną, kolumny dobre, ale raczej zagrają odwrotnie niż byś oczekiwał i tylko by Cię męczyły.

Z naszego doświadczenia najlepiej wypadną Paradigm, Monitor Audio będzie bardziej zrównoważoną kolumna, która da Ci więcej środka, ale kosztem dołu.

Ogólnie to zaproponował bym Usher Audio z serii V - V604 ale one będą niestety sporo poza podanym budżetem.

 

Co do elektroniki, to warto rozważyć Harmana HK3700 lub 3770 (w przeciwieństwie do starej wersji mają obsługę funkcji sieciowych). HK3490 mamy jeszcze z ekspozycji więc tu można powalczyć cenowo :)

 

Jeżeli typowy wzmacniacz to Audiolab 8200A będzie super, ale znowu poza ceną.

 

Co do kabli, to w grę wchodzą tylko połączenia analogowe, w niektórych przypadkach optyczne.

 

Zapraszam na odsłuch to da najwięcej informacji i pomoże w wyborze, bo temat jest bardzo obszerny :)

 

Salon Audio Świat

Jórskiego 56

03-593 Warszawa

 

www.sklep.audioswiat.pl

[email protected]

22 747 02 90

ciekawe, miałem Paradigmy, mam Dali. Dali są zrównoważone, a to o Paradigmach przez ich skrajność powiedziałbym, że są momentami "wysokie i piskliwe";p;p, natomiast tak, są niezwykle energiczne i efektowne i pewnie autor wątku je wybierze:)

 

ze wzmaków spróbuj jeszcze Xindaka A-06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Prawdopodobnie połączenie kolumn Paradigm i wzmacniacza NAD będzie najlepszym dla mnie, im więcej czytam tym bardziej się na nie nastawiam.

 

Czy przy takim zestawieniu najlepiej spisze się jakiś konkretny model kabla?

 

I jedno pytanie trochę odbiegające od tematu: zastanawiałem się nad możliwością bezprzewodowego przesyłania muzyki z iPada, jest taka możliwość? (Może jakieś adaptery) czy lepsza jakość będzie po dobrym kablu jack-2rca?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jeszcze od elektroniki pod jaką jest całość spięta.

W HK3770 jest obsługa bluetooth

 

Pod nada możesz kupić najprostszy moduł bluetooth który podpinasz w gniazdo 2RCA - np BTA10 który kosztuje niecałe 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Przepraszam za odnawianie wątku ale małe szanse, źe przed zakupem będę mógł wybrać się na odsłuch, dlatego muszę zadać jeszcze jedno pytanie.

Zdecydowałem się na kolumny Paradigm Monitor 9v.7 i wzmacniacz NAD.

Czy warto przy tych kolumnach dołoźyć i zakupić wzmacniacz C356bee w miejsce w/w c326bee?

Wiem, że w stereo subwoofer nie zawsze jest miłe widziany, ale chciałbym mieć moźliwość podłączenia do wzmacniacza. Mniejszy NAD daje taką moźliwość, czy większy równieź?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.