Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do Marantz PM 68 ?


szewunio

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor. Na wstepie chcialbym przywitac wszystkich jako nowy forumowicz :)

 

Kiedys sto lat temu mialem jakas unitre i pioneera, do tego kolumny robione przez znajomych, w srodku glosniki tonsila itp, "łupało" i bylo fajnie, ale to bylo dawno i nie prawda.

 

Teraz do rzeczy...

Cos mnie naszlo ostatnio i postanowilem zlozyc sobie stereo. Po przeczytaniu miliona tematow zakupilem Marantza PM 68.

Niestety wszystkie Wasze typy wzmacniaczy, nie byly osiagalne na ebayu ( aha wlasnie, mieszkam w uk ) ogolnie slaby wybor, w zwiazku z czym kupilem Marantza.

Kolumny ktore kupilem to Tannoy M3, co prawda wzmacniacz jeszcze nie doszedl, ale juz mam przeczucie ze chce lepsze kolumny :) o ile wzmacniacz pociagnie cos dobrego...

Pokoj bedzie niewielki ok 16-18m2 ale pewien nie jestem, gdyz bylem tam chwilke a klucze odbieram za tydzien. Wiem, ze do tego roazmiaru powinny byc satelitki, jednak ja bardzo chce podlogowe. Pokoj ma byc tylko pokojem muzycznym. Na srodku stolik z mixerem i deckami (to bedzie glowne zrodlo dzwieku), wzmacniacz, 2 kolumny i wygodny fotel.

Muzyka jak sie domyslacie glownie elektryczna/klubowa. Dlatego glosniki powinny byc dobrane raczej pod niskie dzwieki, wiadomo ze glowna melodia to basik. Jednakze, chcialbym rowniez czasem sobie po prostu usiasc w fotelu i posluchac spokojniejszego progressivu, dlatego nie chce tracic przyjemnych dzwiekow na rzecz łupanki, trzeba to panowie jakos wyposrodkowac :)

Wymogow masa, a pieniedzy niestety nie hehe. Podam Wam co wynalazlem po przeczytaniu innych tematow no i co niestety jest osiagalne w poblizu, bo to najwiekszy problem. Mowa oczywiscie o uzywkach.

 

B&W DM602,5 S3

FOCAL CHORUS 716V

Monitor Audio BX2 - ale to monitorki

Cambridge S70

Dali Zensor 1 - te rowniez

 

Ogolnie to stracilem koncepcje bo liczylem, ze ktos mi potwierdzi zakup Focali 716v, ale wlasnie ktos je kupil, a tylko jedne byly.

Pewnie macie duzo lepsze propozycje, niz te wybrane przeze mnie wiec smialo pisac :)

Koszt glosnikow mial byc 100f, jednak po chwili na ebayu wzrosl do 200....

Przepraszam za malo profesjonalne slownictwo i mozliwy brak jakichs waznych informacji, ale jeszcze musze duzo poczytac i przede wszystkim posluchac :)

Dziekuje za ewentualna pomoc.

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się wtrącam, ale moim zdaniem szkoda wydawać pieniądze na lepsze kolumny do tego Marantza.

To nie jest jakiś super wzmacniacz na którym warto budować swój docelowy system.

Zostań z tym co masz ! Albo - buduj od nowa docelowy system.

Ale ja na Twoim miejscu nie wydawał bym na to kasy bo nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, ze sie wtracasz, po to zalozylem ten temat :)

Kupilem to na spontanie i bardzo dobrze bo przynajmniej zaczalem, a ze akurat sie przeprowadzam i mam rozne wydatki to sprzet taki a nie inny.

Mysle, ze w bardzo krotkim czasie kupie porzadny wzmacniacz, to wtedy kolumny sie przydadza. Oczywiscie do czasu wymiany na lepsze i lepsze i lepsze... Sami z reszta wiecie jak to dziala :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to?na ebayu słaby wybór?chyba Polskim to się,zgodzę.

Bardziej się obawiam o gotówkę niż brak sprzętu,a jak nie ma tego co się szuka to się czeka lub dokłada więcej £ i sie morda cieszy.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaby wybor z tego co udalo mi sie wybrac z roznych postow. Napewno inaczej gdybym sie znal i wiedzial czego szukam :)

Jak bedzie trzeba troszke dolozyc, to sie dolozy :D

I napewno nie chce bazowac na tym mojego "sprzetu docelowego". Bo po 1sze nie ma czegos takiego jak sprzet docelowy, zawsze sie chce wiecej i lepiej. Po 2gie zanim dojde do sprzetu ktory pogra u mnie dluzej bo rozumiem, ze to miales na mysli, to jeszcze wiele sprzetu musi przejsc przez moje rece i uszy ;)

Za 3-4 miesiace kupie porzadny wzmacniacz, jak sie uda to i wczesniej, stad pomysl lepszych glosnikow :)

No chyba, ze faktycznie ten marantz nie zagra z niczym lepszym, ale tu juz poczekam na opinie kolegow z wiedza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Tannoye to niezłe kolumny. Daj im szansę i zanim zaczniesz cokolwiek zmieniać dobrze osłuchaj to co masz. Masz wtedy szansę, że kolejny zakup będzie bardziej udany i zbliżysz się do "swojego" brzmienia. Żonglowanie elementami w ciemno i wg zasady że droższe=lepsze może się źle skończyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się wtrącam, ale moim zdaniem szkoda wydawać pieniądze na lepsze kolumny do tego Marantza.

To nie jest jakiś super wzmacniacz na którym warto budować swój docelowy system.

Zostań z tym co masz ! Albo - buduj od nowa docelowy system.

Ale ja na Twoim miejscu nie wydawał bym na to kasy bo nie warto.

Sory ze sie wtrace, ale ten piec zasluguje na cos wiecej niz te tanojki M3. Nie rob jaj.Po drugie nie wiem co autor watku chce osiaganc, bo juz szuka czegos innego gdy jeszcze nie posluchal tego co ma. Chyba nie musze po raz setny powtarzac ze to blizniacza konstrukcja z PM7000, 7200, 8000 i podpinanie do nich koluminek, ktore nowe kosztowaly z 1500zl maks to jakis zart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To swietny

Sorry że się wtrącam, ale moim zdaniem szkoda wydawać pieniądze na lepsze kolumny do tego Marantza.

To nie jest jakiś super wzmacniacz na którym warto budować swój docelowy system.

Zostań z tym co masz ! Albo - buduj od nowa docelowy system.

Ale ja na Twoim miejscu nie wydawał bym na to kasy bo nie warto.

 

Piszesz bzdury.

To jest świetny wzmak.

Ale Tannoy M3 tez sa niezłe.

Dobrze zagrają też Dali 450

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.