Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana sprzętu na nowy,wysokiej klasy. Tylko jaki?


Mateon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje stopniową (za względów finansowych) wymianę sprzętu muzycznego.

Zacznę od odtwarzacza,bo ten który mam już ma 20 lat a topowym modelem nigdy nie był. Jest to Sony CDP 411. Myślę go wymienić na Technics SL-P770. Słyszałem że to topowy model tej marki. Musicie wiedzieć ,ze kocham vintage,i w tym cudeńku się zakochałem. I tu mam pytania do tych co mieli kontakt z tym modelem. Jak on sobie radzi z porysowanymi,wiekowymi płytami CD? Czy dobrze czyta CD-R? (O CD RW nie pytam bo w 1988 chyba ich na świecie nie było). Mam do tego wzmacniacz Sony TA 2650. Oraz kolumny Sony ssa 507 (ich brzmienie to tragedia) Obydwa wyżej wymienione chcę wymienić ale nie mam pojęcia na co. Myślałem o MARANTZ PM5004 bo czytałem na tym forum że ma dobrą górę ale nie wiem czy będzie pasować do Technics SL-P770. w końcu jest sprzedawany z modelem CD Myślałem o kolumnach podstawkowych TANNOY M2 ale czytając zachwyty na tym forum zauważyłem ze każdy coś wypomina o kiepskich sopranach. Myślałem o Tonsil ALTUS 300 ze względu na te sopran ale cena 2 tys PLN to raczej za drogo. Moja wskazówki dla was przy udzielaniu mi pomocy: Mały pokój, kolumny mogą być na segmencie,lub w rogach(odległość ok 2,5 metra) Słucham rożnych gatunków muzyki. Rock progresywny,jazz,hard rock,elektroniczna typu Tangerine Dream czy Vangelis czy post punk. Ważna jest dla mnie góra! Na moim EQ (może z niego zrezygnuję jak coś dobrego kupię,bo dość ma sztucznego ich podbijania) zawsze podbijam częstotliwości 16,10 i 6,3 KHz. Dudniące basiory-zbędne ale jak będzie porządny sopran to dam z nimi jakoś radę ;). kiedyś słuchałem wzmacniacza Unitra model AIDA AWS 105 brzmiała ona pięknie na kolumnach( ale źle na słuchawkach i na tych które mam teraz. Nie mam pojęcia co to za kolumny były. Ale jak ktoś z was kojarzy jakie kolumny mogły być w zestawie z tym modelem to o coś takiego mniej więcej mi chodzi. Dobrze by było aby każdy z komponentów zamykał się w kwocie 700 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolego ten technics o którym wspomniałeś to nie żaden topowy model tylko bardzo kiepski odtwarzacz o wybitnie plastikowym brzmieniu .Po nim było jeszcze kilka modeli "wyższych " kończąc na SL-PS7 który też był plastikowy nie tylko z budowy . Zamienisz siekierkę na kijek. O ile dobrze pamiętam siedzi tam napęd Philipsa i jeden z laserów VAM który jak był oryginalny to czytał wszystko . Problemy zaczynały sie po wymianie lasera na nowy czyli nieoryginalny. Jeden na 5 dzialał ,ale najczęściej gorzej niż oryginał . Nie kupuj tego odtwarzacza bo to szrot. Kazdy kto twierdzi inaczej albo ma problemy ze słuchem ,albo nie miał nigdy innego lepszego odtwarzacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy sprzęt wysokiej klasy za 700 zł za komponent? No to chyba toster, czajnik i żelazko. Od takich pytań jest osobny wątek w tej zakładce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a popatrzyłeś trochę na ceny nowych sprzętów? :))

Przejrzyj sobie marki: Rotel, Xindak, Musical Fidelity, Roksan i ceny ich wzmacniaczy, cd itd.

 

 

Mimo wszystko mam nadzieję że dobrze się domyślam, że "nowy" to ten sprzęt będzie dla Ciebie, a nie że nóweczka z salonu.

 

Proponuję, żebyś wybrał pierw kolumny, później dopasujemy wzmacniacz i cd.

 

Teraz trochę podpowiedzi.

Jeżeli zależy Ci na dobrych wysokich, to o całej marce Unitra/Tonsil zapomnij.

 

Jak zakupisz kolumny jasno grające jak np. Monitor Audio, to musisz je zasilić ciepło grającym wzmakiem, bo w innym przypadku będzie krew z uszu (np. z Yamahą). Sprawa cd jest bardziej skomplikowana, ale ja sugerowałbym coś grającego klarownie do ocieplonego brzmienia wzmacniacza.

 

Tematów o "ciepło grających kolumnach/wzmacniaczach" jest od cholery na tym forum i nie tylko.

Poczytaj, obierz właściwą drogę, a dalej postaramy się podpowiedzieć jeżeli będą wątpliwości.

 

 

 

P.S

Marantz PM-5004 to nie jest dobry model, modele wyższe są sporo lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz śmieszniej jest na tym forum i za to je lubię! W natłoku smutnych wieści ze świata, w końcu odrobina humoru i rozrywki niezależnie od zakładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że szukasz sprzętu wyższej klasy. Wszystko co proponujesz to klasa najniższa z możliwych.

Zdecyduj się czy chcesz tanio (np. ukochanego Technicsa) czy dobrze ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a popatrzyłeś trochę na ceny nowych sprzętów? :))

Przejrzyj sobie marki: Rotel, Xindak, Musical Fidelity, Roksan i ceny ich wzmacniaczy, cd itd.

 

 

Mimo wszystko mam nadzieję że dobrze się domyślam, że "nowy" to ten sprzęt będzie dla Ciebie, a nie że nóweczka z salonu.

 

Proponuję, żebyś wybrał pierw kolumny, później dopasujemy wzmacniacz i cd.

 

Teraz trochę podpowiedzi.

Jeżeli zależy Ci na dobrych wysokich, to o całej marce Unitra/Tonsil zapomnij.

 

Jak zakupisz kolumny jasno grające jak np. Monitor Audio, to musisz je zasilić ciepło grającym wzmakiem, bo w innym przypadku będzie krew z uszu (np. z Yamahą). Sprawa cd jest bardziej skomplikowana, ale ja sugerowałbym coś grającego klarownie do ocieplonego brzmienia wzmacniacza.

 

Tematów o "ciepło grających kolumnach/wzmacniaczach" jest od cholery na tym forum i nie tylko.

Poczytaj, obierz właściwą drogę, a dalej postaramy się podpowiedzieć jeżeli będą wątpliwości.

 

 

 

P.S

Marantz PM-5004 to nie jest dobry model, modele wyższe są sporo lepsze.

 

Jaki model tych MONITOR AUDIO? Oczywiście ze sprzęt będzie nowy dla mnie ale ceny wspomnionych przez Ciebie kolumn są jedna bardzo wysokie. W rozsądnej dla mnie cenie znalazłem to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Wszystkie te modele są dwudrożne, czy to nie przeszkadza,jeżeli chodzi o moje potrzeby? Które z tam widocznych byś polecił? Nigdy nie miałem kolumn tego typu. Piszesz o wzmacniaczy Yamaha. Jaki model?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.