Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner i kolumny - jaką iść drogą


piechu777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Jak można wywnioskować po temacie, planuję zakup amplitunera i kolumn.

Jestem zdecydowany aby zakupić amplituner posiadający funkcje sieciowe ( możliwość odtwarzania muzyki z NAS, spotify itp.), możliwość podpięcia TV, zarządzanie z telefonu itd . Tutaj z wyborem najbardziej się skłaniam w kierunku Onkyo serii NR 525 / NR 626. Planuje wydać 1500-1800 zł.

Co do kolumn, nie mam zielonego pojęcia jakie można dobrać. Wiem tylko, że mogą być podstawkowe lub stojące. Na teraz chce mieć tylko stereo. I mogę wydać max 2500zł.

Muzyki jakiej słucham to: Rock, muzyka filmowa ( Killar, Morricone, Hans Zimmer i inni), czasem trochej klasycznej (bardzo lubie Carmina Burana), reggae, czasem trafi się też soul i jazz. Muzyki jakiej NIE słucham to heavy metal, hip-hop, techno.

Nie zależy mi na mocnym basie, takim który doprowadza sąsiada do wściekłości i sam miesza cukier w herbacie. Chciałbym natomiast wyraźnie słyszeć instrumenty w utworach Jeśli w przyszłości będę potrzebował basu (np. do filmów) to się zastanowię na subem.

Wielkość pomieszczenia: 19 m2.

Nie oczekuje aby ktoś mi wskazał jedyny słuszny wybór, chciałbym tylko wiedzieć w którym kierunku mam iść, na co zwrócić uwagę i czego posłuchać.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem po co amplituner 5 - czy 7- kanałowy do systemu stereo - płacimy za stado słabych końcówek mocy, z których używamy tylko dwóch. Tak czy siak skoro producent tych Onkyo pisze o 6ohm obciążeniu, kolumny ze zbyt nisko schodzącą impedancją mogą nie współpracować prawidowo z takim amplitunerem. Na stronie Audio jest trochę pomiarów kolumn głośnikowych, również ich impedancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę, że w moim przypadku mógłby wystarczyć amplituner stereo z opisanymi funkcjami sieciowymi i możliwością podpięcia TV i tunera sat.. ale nie do końca widzę taki „wszystko mający” produkt.

PS. Dziekuję za sugestię dotyczaca sprawdzenia impedancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wzmacniacz stereo z oddzielnym tunerem wychodzi taniej i dużo lepiej niż dobry amplituner. Więc ja bym zaczął od wzmacniacza stereo żeby nie wywalać pieniędzy w błoto.

Kolumny - wolnostojące będą lepsze do 19 mkw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wybacz jeśli pytanie będzie trywialne, ale chciałem tylko potwierdzić co napisałeś.

Czyli można kupić amplituner z wyjściem pre-out i podpiąć do wzmacniacza stereo do "direct in" ? Oczywiście trzeba wybrać "klocki" które umożliwiają takie połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wnioskuję że planujesz zakupić amplituner kina domowego dla dwóch kanałów i jego funkcjonalności. Nie neguje takiego rozwiązania jednak warto się zastanowić czy jest sens płacić za coś czego do końca nie wykorzystasz. Jak najbardziej wybór amplitunera z funkcjami sieciowymi ma sens jeśli planujesz w przyszłości rozbudować swój zestaw do 5.1.

 

Jeśli nie, to tak jak przedmówcy sugeruje zwrócić uwagę na takie produkty jak: Onkyo TX-8050 oraz Yamaha R-N500. Urządzenia posiadają tą funkcjonalność o której wspomniałeś plus ciekawsze brzmienie w porównaniu do amplitunerów AV do ok. 2000 PLN.

Wyjątkiem jest Denon AVR-X1100W który brzmieniowo na prawdę się broni. Oczywiście nigdy nie dorówna typowym wzmacniacza stereo.

 

W przypadku głośników wymienię dwa modele które moim zdaniem są godne uwagi przedstawionym przez ciebie budżecie.

Głośniki podłogowe - Tannoy Mercury v4i -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo przyjemne głośniki, super wykonanie, bardzo przyjemna barwa.

 

Głośniki podstawkowe - Dynaudio DM 2/7 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Trochę na wyrost jednak wydaję mi się że dźwiękowo nie mają konkurencji. W połączeniu z elektroniką o której rozmawiamy to minimum dla tych głośników. Głośniki z dużym potencjałem na przyszłość gdyby kiedyś pojawił się pomysł na dobry wzmacniacz stereo.

 

"Nie oczekuje aby ktoś mi wskazał jedyny słuszny wybór, chciałbym tylko wiedzieć w którym kierunku mam iść, na co zwrócić uwagę i czego posłuchać."

 

Wydaję mi się że warto byłoby zacząć odsłuchy od tych produktów które wymieniłem.

Dodatkowo zapraszamy do naszego salonu audio na prezentację produktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. O Onkyo 8050 i Yamaha RN 500 już czytałem i też mam je na liście. A wiecie może, czy Yamaha RN 500 wspiera FLAC z bitrate 192 kHz / 24-bit z serwera NAS? Słyszałem gdzieś, że tylko z USB jest możliwy tak wysoki bitrate.

W weekend mam zamiar odsłuchać kilku zestawów. Aczkolwiek będę ograniczony ( to nie Warszawa) do Marantz i Denon. Coś w klasie Marantz SR5008 i AVR-X2100W ( AVR-X3000 juz chyba nie mają).

Kolumny do wyboru będą : Canton, Dali, Wharfedale. Wstępnie się nastawiam na Dali ZENSOR 5 i 7

Trochę to przekracza mój założony budżet.. ale co tam.

 

Chciałbym też na koniec posłuchać brzmienia kolumn na wzmacniaczu stereo, aby się przekonać co/il tracę.

 

Na innych firmach będę mógł się skupić w następnych tygodniach, gdy wybiorę się do Warszawy. Wtedy postaram się sprawdzić pozostałe Wasze propozycje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.