Skocz do zawartości
IGNORED

przdłużenie kolumn


klon

Rekomendowane odpowiedzi

klon

o mnie | ignoruj

stat: 102 / 12 / 0

Witam, mam pytanie, moze troche smieszne, ale...

Chodzi o to ze mam stare kolumny diory z głośnikami nienadajacymi sie do niczego i chce w nich wymienic głośniki, w tym chyba nie ma nic smiesznego, al teraz tak:

Chce zrobic cos takiego, ze pod te klumny, nie, inaczej, poprostu chce wydłużyc te kolumny zeby były takie smukłe jak teraźniesze kolumny i wsadzic basreflex'a dla pic:]. Oczywiscie ten dół był by tylko przyczepiony do spodu kolumny, nie bede zwiększał obiętości kolumny, chodzi mi tylko doczepienie "dołu".

Będzie to miało jakis wpływ na granie kolumny? Czy nic to niezmieni i bedzie to cos ala podstawka?

Z góry dzięki za opinie na ten "temat" .KLON 2004-09-24

21:05:52

 

nie na temat

_Cypis_

o mnie | ignoruj

stat: 90 / 170 / 0

Nie znam sie az tak bardzo na tym, ale nie mialoby to chyba wplywu jakbys ta cala skrzynie dla picu :-) wypelnil piaskiem, ktory bedzie sie jednak wysypywal basrefleksem :-))) Rozumiem, ze standy sa bleeee?? :-) 2004-09-24

21:09:34

 

nie na temat

andrea29

o mnie | ignoruj

stat: 448 / 1918 / 4

Zrób, jak uważasz i się nie przejmuj opiniami innych na ten temat ;-) 2004-09-24

22:05:40

 

nie na temat

klon

o mnie | ignoruj

stat: 102 / 12 / 0

Wiem, ale niechce sie nameczyc i zrobic czegos na marne jesli to bedzie miało jakis wpływ na jakosc dzwieki. A sandów nie chce, wogle mi cos takiego nie chodziło w tym poście, chodziło mi o 'wydłuzenie" tych głośników tak na niby , tylko poto zeby ładnie wyglądały , standy jak bym chciał to bym tutaj pisał o tym jakie wybrac anie o tym o czym napisałem 2004-09-24

22:21:52

 

nie na temat

Dymi

o mnie | ignoruj

stat: 76 / 15 / 0

Chyba temat jest troszke OT (raczej dział DIY?). Poza tym poszukaj informacji nt. budowy kolumn. Jest tego pełno w necie. Lepiej jakbyś przedłużył te kolumny nie dla picu, tylko dla dobrego brzmienia. Tzn. wybierz głośniki, poobliczaj wszystko i wg. tego zrób kolumny. Napewno będzie dużo lepszy efekt (jeśli dobrze wszystko dobierzesz :) 2004-09-24

 

22:31:55

nie na temat

klon

o mnie | ignoruj

stat: 102 / 12 / 0

W sumie to sie nie znam na budowie kolumn, ale pieniedzy nie mam za durzo i to był by chyba dobry pomysł. Nie znasz moze zadnej stronki o tych tematach?

 

-------------------------------------------

Tak to wyglądało na "Stereo" i faktycznie bardziej pasuje ten post tutaj. C Wy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by mi wpadł do głowy taki pomysł to bym zrobił tak. Wykonaj skrzynie tak aby można było je wypełnić czymś, np. piaskiem. Stworzysz sobie w ten sposób komorę balastową. Całe skrzynie przymocuj na stałe do spodu kolumn. To jedyne praktyczne zastosowanie jakie mi przychodzi do głowy. Zwiększenie ciężaru kolumny istotnie wpłynie na jej stabilność, a co za tym idzie poprawisz jej właściwości reprodukcji dźwięku, chyba. Postaw te kolumny na kolcach, choćby najtańszych np. takich:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.