Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do sporego pokoju


Marcin_56287

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów!

 

Chciałbym sprawić sobie w ciągu najbliższego miesiąca zadowalający zestaw stereo.

Obecnie słucham muzyki z płyt winylowych na zestawie - Unitra "Emanulel", wzmacniacz denon pma-250 i kolumny podłogowe domowej roboty. (tak, wiem...)

 

Pokój nie jest zaadoptowany akustycznie, powierzchnia - 52m2, plan zbliżony (niestety) do kwadratu, wyskokość ścian 2,70cm. Co byście poradzili do takiego pomieszczenia?

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to max 2500zł. Wolałbym uniknąć używanych elementów, ale też jestem gotowy do kompromisu.

W cenie 2500zł potrzebuję wzmacniacza i kolumny podłogowe, na CD mam oddzielny budżet i chwilowo nie potrzebuję go.

 

Muzyka jakiej słucham to głównie muzyka klasyczna, rock i metal, chociaż zdarza mi się słuchać innych gatunków.

 

W brzmieniu najbardziej zależy mi na klarowności, ale lubię uczucie ciepła w muzyce. Chciałbym móc posłuchać utworów które znam i odkryć w nich nowe warstwy.

Słucham bardzo dużo muzyki, sam też ją tworzę, ale nie jestem znawcą brzmień, więc zapewne nie usłyszę różnicy pomiędzy konkretnymi modelami,. Dlatego też zdaję się na pomoc kolegów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5tyś w Twoim przypadku, przy tak ogromnym pomieszczeniu to jest za mało na używany zestaw, a co dopiero na nowy. Gdybyś miał te 15-25m2 to byłoby spoko jakieś używane monitory czy niewielkie podłogówki np. Dali 450 do tego używany wzmacniacz jakiś NAD czy inny Rotel za 1000zł z alledrogo i grało by fajnie. Ale przy 52m2 to już jest problem po pierwsze akustyka, a po drugie Ty potrzebujesz jakieś wielkie podłogówki, żeby ogarnąć taką przestrzeń, a to niestety kosztuje i nawet używki przy tym budżecie niewiele pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle jestem w stanie przenieść się do mniejszego pokoju 24mkw. Dali 450 faktycznie są ciekawą opcją, a jak wypadają w porównianiu z MR4?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.