Skocz do zawartości
IGNORED

Zepsuta regulacja na wzmacniaczu


reideN1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z pokrętłem do regulacji basu na moim wzmacniaczu . Problem objawia się tym , że gdy próbuję zwiększyć/zmniejszyć poziom , to niskie dźwięki jakby zanikały .

Ciężko to opisać , bass staje się taki "płaski " , żeby wszystko wróciło do normy muszę trafić w idealny punkt (kręcić delikatnie i nasłuchiwać kiedy dźwięk jest normalny ) .

Wcześniej wystarczyło , że poruszałem delikatnie pokrętłem i wszystko wracało do normy . Wzmacniacz to yamaha ax-930 .

Jak myślicie czy da rade jakoś to naprawić samemu czy oddać go do jakiegoś "specjalisty " , a może już nie ma sensu tam kombinować i muszę się szykować na wymianę .

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na początek zainwestuj w środek typu Kontakt Spray (zielona buteleczka bodajże), cena około 10 zł.

 

Rozkręć obudowę, zlokalizuj potencjometr (może być pod inną płytką jak w mojej Yamaha).

Teraz trzy opcje?

1. Rozbierasz wzmacniacz i dobierasz się do potencjometru + kompleksowe czyszczenie+możliwa wymiana

2. Oddajesz do specjalisty

3. Zakładasz plastikową, długą rureczkę i docierasz nią do potencjometru - starasz się powoli wtłoczyć środek przez otwór w jego górnej części. Kręcisz pokrętłem na froncie wzmacniacza.

Na 99% pomoże, moja Yamaha odżyła po jednym użyciu i działa już 2 lata.

 

Direct to opcja bezpośredniego odsłuchu ze źródła - na przykład odtwarzacza CD. Pomija się wtedy tor korekcji dźwięku. Dźwięk płynie prosto z odtwarzacza.

Jeśli używasz korekcji to należy ją naprawić, a nie tłumaczyć sobie, że niepotrzebna. Owszem, bardziej wartościowy jest dźwięk bez upiększeń, ale zdarza się, że trzeba go poprawić, bo kolumny źle stoją, lub same w sobie są słabe, albo mamy słabo nagraną płytę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem o co chodzi ale gdy włączam ten cd direct to dźwięk jest taki sam jak opisywałem . Znaczy w sumie to tylko ten nieszczęsny bas (brzmi jak z głośnika bluetooth / komórki ) w ogóle nie ma tego "pieprznięcia " . Czyściłem go i to też nic nie pomogło . Oddam go chyba do jakiegoś speca .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie naprawione . Poraz kolejny okazało się że jestem kompletnym debilem , pomieszałem plus z minusem przy podłączaniu kolumny -_-

Dziękuję każdemu za pomoc !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.