Skocz do zawartości
IGNORED

czy istnieje jakis adapter bluetooth ktory mozna podlaczyc po amplituner ?


michal535

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam amplituner kd (denon 3808)ktory nie posiada opcji bluetooth.czy jest mozliwosc zakupu jakiegos adaptera ktory podlaczyl bym pod amplituner i przez ktory przesylal bym pliki do niego /czy takie cos wogole istnieje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze nie chodzi mi o adaptor usb , chcialbym powiedzmy podlaczyc to przez rca pod amplituner (wiadomo ze wiaze sie to z osobnym zasilaniem pradu oczewiscie)chcialbym poprostu czasm posluchac muzyki ktora mam na tel bez ruszania tylka z kanapy...

 

i pytanie sie z tym wiazace - jaka bedzie jakosc takiego dzwieku ?czy bedzie ona utracona przez taki przesyl danych ?

 

zauwazylem ze mam rowniez wejscie z tylu a nie tylko w przednim panelu wiec moglbym podlaczyc dongla z tylu i nie byl by on widoczny -- czy podlaczajac do wejscia usb w denonie dongla usb bluetooth - czy denon odczyta muzyke wyslana z telefonu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voila!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i pytanie sie z tym wiazace - jaka bedzie jakosc takiego dzwieku ?czy bedzie ona utracona przez taki przesyl danych ?

W TYM przypadku chyba dobra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pytanie sie z tym wiazace - jaka bedzie jakosc takiego dzwieku ?czy bedzie ona utracona przez taki przesyl danych ?

 

Niestety, jest stosowana dodatkowa kompresja stratna w locie (chodziło pewnie o brak opóźnień w zwykłym odtwarzaniu, szczególnie nieakceptowalnych w TV) – w żadnym normalnym sprzęcie nie widziałem jednak najsensowniejszego rozwiązania, czyli wykorzystania współczesnej mocy przesyłowej BT 3.0 i chwilowego bufora na ew. przycięcia, wszyscy stosują różne wynalazki dopychające kodowanie (SDC / aptX / etc.). Czy to słychać, tego nie wiem, bo się zniechęciłem, ale szczególnie wycinane są skraje pasma, więc jakieś sample testowe powinny to ujawnić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka w końcu jest prawda bo już sam nie wiem co robić BT jakoś nie wieże dziewczynie kupiłem głośniki do tv z obsługą BT 4 i kiszka zasięg beznadzieja po prostu, co do jakości nie ma możliwości sprawdzić na tak słabym sprzęcie.

Chciałem połączyć laptop lub tablet z takim urządzeniem później DAC i przedwzmacniacz nie ma takich rzeczy z transmisją wi-fi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem głośniki do tv z obsługą BT 4 i kiszka zasięg beznadzieja po prostu

 

Jesteś pewien, że chodzi o BT 4.0?

 

Teoretyczna przepustowość i zasięg (wg wiki):

 

● Bluetooth 2.0: 2,1 Mb/s, EDR: 3,1 Mb/s

● Bluetooth 3.0: 24 Mb/s (3 MB/s)

● Bluetooth 3.1: 40 Mb/s (5 MB/s)

● Bluetooth 4.0: 1 Mb/s, kosztem obniżonego transferu oraz zwiększono realny zasięg działania do 100 m

 

 

 

Jak widać BT 3.0 i 3.1 powinien spokojnie pozwalać na transfer mp3/ogg „na żywca”, ale jakoś tego nie robią…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że chodzi o BT 4.0?

 

Teoretyczna przepustowość i zasięg (wg wiki):

 

● Bluetooth 2.0: 2,1 Mb/s, EDR: 3,1 Mb/s

● Bluetooth 3.0: 24 Mb/s (3 MB/s)

● Bluetooth 3.1: 40 Mb/s (5 MB/s)

● Bluetooth 4.0: 1 Mb/s, kosztem obniżonego transferu oraz zwiększono realny zasięg działania do 100 m

 

 

 

Jak widać BT 3.0 i 3.1 powinien spokojnie pozwalać na transfer mp3/ogg „na żywca”, ale jakoś tego nie robią…

 

przy 5 metrach na łóżku już beznadziejnie działa wystarczy że kołdra stanie na torze że tak powiem i przerywa itd na pewno 4.0 bo nowy sony vaio miał 3.0 i nie chciało ruszyć a głośniki nie najtańsze nie najgorsze bo modecom za prawie 400zł

są jakieś drogie tego typu rzeczy ale nie wiem czy to zda egzamin chciałbym mieć dalej mobilnie komputer a nie tracić na jakości

 

a taką odpowiedz dostałem na moje pytania dla urządzenia za 200zł z wyjściem cyfrowym

Witam serdecznie,

 

Uprzejmie informujemy, iż urządzenie nie zapewni najwyższej jakości sygnału na wskazanej powierzchni z następujących powodów:

 

- producent zakłada, iż będzie ono służyło asekuracyjnie w mniejszych pomieszczeniach ograniczając przy tym liczbę kabli

 

- każde urządzenie które przesyła dźwięk bezprzewodowo generuje stratę jakości sygnału i nie będzie porównywalne z tym, które łączy się przewodowo

 

Tytułowy produkt jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą ograniczyć ilość kabli, jednocześnie kosztem obniżenia jakości sygnału. Oczywiście nie mówimy tu o drastycznym spadku. Jest to kwestia indywidualna. Osobiście polecam je Klientom, którzy lubią słuchać radia internetowego w pokoju, ewentualnie prezentując gościom nowy utwór muzyczny z laptopa lub smartfona bez konieczności podpinania dodatkowych kabli. Adapter sprawdza się doskonale na prywatnych imprezach. Wówczas każdy z uczestników ma możliwość przejęcia inicjatywy, oczywiście po uprzednim pozwoleniu Gospodarza na sparowanie modułu Bluetooth.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowie moje pytanie , moze ktos mi odpowie - czy podlaczajac do wejscia usb w denonie dongla usb bluetooth - czy denon odczyta muzyke wyslana z telefonu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne wazne dla mnie pytanie - wiem juz ze nie bedzie kompatybilny-to juz jest jasne i tu nasuwa sie kolejne pytanie.czy jezeli kupie zewnetrzny blutooth ktory jest ladowany przez kabel usb-czy jezeli podlacze go do denona ,czy denon bedzie ladowal przez usb cabel? ten blutooth ?

.w tym wypadku chodzi mi o uzycie wejscia usb w denonie jako zrodla pradu...tylko i wylacznie poniewaz duzo tanszych przenosnych blutooth jest ladowane przez usb.stad te pytanie(rowniez mam juz podlaczone 7 urzadzen pod jedno gniazdko i chcialbym uniknac podlaczenia kolejnego urzadzenia pod nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha wypuściła fajny adapter, bo podłączany cyfrowo więc w założeniu jakość powinna być przyzwoita bo korzysta z przetworników amplitunera. - >

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bawiłem sie tym odtwarzając FLAC'ki i MP3 z telefonu i było ok, jakość raczej wystarczajca, zresztą to ma być praktyczne i wygodne a nie zapewniać ultra jakość...

 

Był on zasilany chyba z portu USB (z którymś z amplitunerów Yamahy to sprawdzałem)

W innych przypadkach może też to tak działać, ale z drugiej strony w czym kłopot podłączyć to normalnie zasilaczem do listwy ?

Kup sobie taki gadżecik i sam przetestuj, zawsze masz 10 dni (czy jakoś tak) na zwrot..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest problemem podlaczyc do listwy ,lecz chcialem to ominac poniewaz jak juz pisalem pod ta listwa mam juz podlaczonych mnostwo urzadzen.

tak czy inaczej rozwiazalem problem w sposob nastepujacy-wygrzebalem z szafki i pod/pad dock(stacje)i zakupilem bluetooth marki bitmore ktory montuje sie w dock i przez niego polacze go z amplitunere.nie udalo sie uniknac dodatkowego osobnego zasilania.wyczytalem ze usb nie jest zbyt dobrym zrodlem zasilania.teraz pozostalo oczekiwac na otrzymanie przesylki i podlaczenie bluetooth.

dzieki za odpowiedzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupione i dziala.zasilanie z kabla usb z denona,nie potrzeba zewnetrznego zasilania.jakosc dzwieku nie jest zla.kazdemu to polecam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

uzywam bez docku.zasilanie kablem usb z denona.stwierdzilem ze nie bede zagracal polki portem do ipada/.wyjcie z bitmore jackiem do dwoch rca.za male pieniadze fajne dzialajace rozwiazanie.laczy sie bez problemu z moim telefonem i laptopem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.