Skocz do zawartości
IGNORED

WS-303 i lewy kanał.


przemospl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

 

Na wstępie mówię że nie jestem znawcą elektroniki ale coś tam ''ogarniam'', zakupiłem jakiś czas temu stary wzmacniacz WS-303 oraz kolumny ZGC 80-8-559, wszystko było pięknie do momentu gdy nie włączyłem i nie zacząłem słuchać muzyki. Po pewnym czasie gdy podłącze jedną parę głośników na lewym wejściu kolumna zaczyna charczeć, tracić dźwięk co kończy się tym że po kilku sekundach w ogóle jej nie słychać - jednak gdy wezmę balans na lewy kanał i przekręcę gałkę na maks słychać dźwięk ale bardzo cichutko, dodam też że pomimo tego że gra cicho reaguje na regulacje sopranu oraz basu.

 

 

Jedyne co przy tym majstrowałem to odkręciłem obudowę i zobaczyłem jak wygląda stan od środka - wszystko tam jest czyste na moje oko nic nie jest przepalone żaden tranzystor ani nic, szukałem również zimnych lutów i też się nie doszukałem.

 

Wzmacniacz mam podłączony do DVD za pomocą chinchów oraz 5pin DIN - sam robiłem. Od strony DIN zlutowałem żółty i czerwony pod bolec "3" i "5" (wyjścia) oraz środkowy masę, a z drugiej żółty i czerwony pod chinch. Wydaję mi się że tutaj błędu nie zrobiłem. Jest również rzecz która cały ten problem naprawia, mianowicie wystarczy od strony chinchow podczas wlaczonego wzmacniacza odpiąć je i wywołać stężenie palcem - po podłączeniu wszystko wraca do normy.

 

Kolumny są w IDEALNYM stanie. Oryginalne głośniki, wszystkie bebechy w nich są nowe. Co mi radzicie, jakieś podpowiedzi? Znajdzie się jakiś szpec? Naprawdę zależy mi na sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stężenie

Ogromny błąd!

Stężenie to jest np. roztworu chemicznego.

Domyślam się, że chodzi bardziej o sprzężenie.

 

Spróbuj z innym kablem.

Ewentualnie serwis jakiś.

Opisz swój problem na unitra-fan.pl tam szybciej dostaniesz odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę - napisałem. Dziwne w tym kablu jest to że obie kolumny grają nawet na jednym chinchu, a gdy podłącze drugi jest bez zmian. Tyle że jedna gra głośno, druga cicho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany wraz z serwisem i użytkownikami unitra-fan, po dokładnych oględzinach okazało się iż wielowtyk nie do końca łączył i nie podawał prądu do sekcji selektora wejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.