Skocz do zawartości
IGNORED

Wieża do 1250 zł


leniuch509

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stoję przed pewnym wyborem.

Mogę sobie pozwolić na kupno wieży do 1250 zł. Z wieży chciałbym korzystać zarówno z telewizora jak i komputera. Głównie słuchałbym muzyki z komputera, ale jednak filmy z telewizora też byłoby miło obejrzeć. Czekam na jakieś porady, gdyż jestem kompletnie zielony w tym aspekcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

podaj proszę jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie. Czy potrzebny jest Ci odtwarzacz CD, czy możemy pozostać przy amplitunerze i kolumnach?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasujący nick -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Temat do przeniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasujący nick -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Temat do przeniesienia.

 

Ha, ha, z ciekawości aż zajrzałem do tematu wież — wojenki i polecenia doboru wzmacniacza pod kolumny i vice versa… :)) Czyli lepiej jednak nie przenosić…

 

 

 

 

To forum padło.

0 odpowiedzi na wszystkie pytania.

 

Można chyba przyjąć, że po pierwszym tysiącu postów w danym temacie, temat nie istnieje… :)

 

A NIE, TO POWYŻSZE ODESŁANIE JEST „BŁĘDNE”! Sam z kolei błędnie zasugerowałem się odesłaniem, tymczasem temat brzmi: „Zestaw stereo do 1500zł” — więc niby i wieże i wzmacniacze, tylko że pytający o wieże są ignorowani. :)

 

 

 

 

Z wieży chciałbym korzystać zarówno z telewizora jak i komputera. Głównie słuchałbym muzyki z komputera, ale jednak filmy z telewizora też byłoby miło obejrzeć. Czekam na jakieś porady, gdyż jestem kompletnie zielony w tym aspekcie.

 

No i najlepiej walnąć prosto kawę na ławę, bo dzięki temu sam sobie odpowiadasz — zacznij od wejść i wyjść jakie potrzebujesz. Będziesz dokupował suba? — będzie potrzebne wyjście i drugi budżet. Bluetooth? Itd.

 

Potem możesz się zwrócić ku parametrom kolumn — średnica przetworników, pojemność obudowy, masa, podstawy na początek.

 

 

 

 

O, tak przy okazji: w maju w założonym budżecie szukałem wieży na prezent i wybór padł wstępnie na Panasa PMX-7 i Sharpa cośtam-cośtam 302 (obydwie masywne, ze stosunkowo dużymi niskotonowcami [14 i 13 cm vs 12 cm u reszty] i blututem). Panas miał nawet testy w jakimś niemieckim pisemku hi-fi, gdzie dostał najwyższą ocenę w najniższej półce. :) Ale użytkownicy wypowiadali się bardziej krytycznie — oceniając trójdrożne kolumny jako niezgrane, tanie efekciarstwo na pierwsze 30 sekund odsłuchu przed zakupem (ale czego lepszego się spodziewać w miniwieżach?). Sharp był podobną konstrukcją dwudrożną, ale ani testów, ani opinii użytkowników sobie nie przypominam.

 

Niestety, decyzja w końcu poszła w zupełnie innym kierunku, ale może ktoś słyszał coś ze sprzętu w tym stylu i się wypowie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie to około 15m kwadratowych. Muzyki słucham różnej od klubowej po zwykły pop. Czasami zdarza się też rock lub inny gatunek muzyki.

 

Czy suba będę dokupywał to nie wiem, gdyż jak wcześniej pisałem kompletnie się na tym nie znam. Czasami jednak jak jestem u kolegi to ma on starą wieżę Philipsa, składającą się z dwóch kolumn i pomimo braku subwefera nadal ma fajne podbicie.

 

Niestety jestem całkowitym laikiem i trzeba tłumaczyć mi wszystko łopatologicznie :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy suba będę dokupywał to nie wiem

 

To nie była rekomendacja, tylko przykład, że najpierw trzeba określić potrzeby, a potem większość sprzętu sama odpadnie, np. jedna z wymienionych ma wyjście na suba, a druga nie:

 

O, tak przy okazji: w maju w założonym budżecie szukałem wieży na prezent i wybór padł wstępnie na Panasa PMX-7 i Sharpa cośtam-cośtam 302 (obydwie masywne, ze stosunkowo dużymi niskotonowcami [14 i 13 cm vs 12 cm u reszty] i blututem). Panas miał nawet testy w jakimś niemieckim pisemku hi-fi, gdzie dostał najwyższą ocenę w najniższej półce. :) Ale użytkownicy wypowiadali się bardziej krytycznie — oceniając trójdrożne kolumny jako niezgrane, tanie efekciarstwo na pierwsze 30 sekund odsłuchu przed zakupem (ale czego lepszego się spodziewać w miniwieżach?). Sharp był podobną konstrukcją dwudrożną, ale ani testów, ani opinii użytkowników sobie nie przypominam.

 

Niestety, decyzja w końcu poszła w zupełnie innym kierunku, ale może ktoś słyszał coś ze sprzętu w tym stylu i się wypowie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.