Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z przewodem Prolink Exclusive 2xRCA-minijack


Szymon_56682

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio nabyłem swój pierwszy zestaw stereo (Nad c320bee + Mission m71i) i na obecną chwilę jako źródło dźwięku używam komputera. Interkonekt do tej pory to zwyczajny kabel 2xRCA-minijack. Postanowiłem zakupić ciut lepszy kabel i ze względu na dobre opinie i cenę wybrałem Prolink Exclusive 2RCA-minijack. I w tym momencie zaczął się problem. Po podłączeniu okazało się, że muzyka owszem gra (i wydaje mi się, że czyściej) ale odwrócone zostały kanały. Przy ustawieniu balansu w mikserze karty dźwiękowej na prawy kanał, gra lewy i odwrotnie. Dodam jeszcze, że przy starym kablu nie było tego problemu, a głośniki są dobrze podłączone do wzmacniacza, balans samego wzmacniacza działa prawidłowo. Pomyślałem, że może trafiłem na trefny egzemplarz i wytłumaczyłem sprawę sprzedającemu (kabel kupiony na allegro). Sprzedający wysłał mi drugi, ten sam model kabla. Sytuacja się powtórzyła!

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć ten problem? Czy oba przewody są wadliwe? Czy ten interkonekt po prostu "tak ma"? Wszystko podłączam prawidłowo, P do prawego, L do lewego, sprawdzałem kabel również na laptopie oraz DACu MAYA u5 i ciągle to samo. Ktoś pomyśli, że się niepotrzebnie czepiam skoro gra, ale osobiście mi to przeszkadza. Muzyka stereo jest teraz "dzielona" odwrotnie.

A może zamienić wtyki RCA wchodzące do wzmacniacza, prawy z lewym i odwrotnie? Ale czy to nie będzie miało negatywnych konsekwencji?

Proszę o Wasze opinie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamienić wtyki RCA wchodzące do wzmacniacza, prawy z lewym i odwrotnie? Ale czy to nie będzie miało negatywnych konsekwencji?

Proszę o Wasze opinie :)

Ależ to się aż prosi o poczynienie tego kroku. Zwłaszcza w sytuacji kiedy balans działa jak w opisie. Inaczej gdyby nie było dokładnie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, trochę śmieszne.

Mam ten kabelek i nie jest pomylony.

Sprawdź jeszcze czy nie pomyliłeś podłączenia kolumn: Prawa - Lewa.

 

A jeżeli nie, to zamiana kabli L - P to przecież norma:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się rozwiązał!

Po rozmowie telefonicznej z producentem, okazało się, że pewna partia 3-metrowych przewodów z tej serii, posiada ten sam defekt. I moje kable muszą pochodzić z tej partii. Jedyne co mogli mi zaproponować na chwilę obecną, to wymiana na przewód z serii Classic bądź Futura.

Po waszych komentarzach, widzę jednak, że nie ma potrzeby wymiany, wystarczy odwrotnie podłączyć wtyki.

 

ale...

Przeczytałem gdzieś, że odwrotne podłączenie wtyków RCA, niż oznaczono to kolorami, oprócz wiadomo zamiany kanałów, może powodować, np. odchudzenie basu lub inne anomalia. Wydało mi się to bez sensu, ale nie znam się na tym.

Wydaje mi się, że przewód zarówno lewy, jak i prawy są identyczne, a dopiero ich lutowanie do złącza minijack, decyduje o tym który jest który i nie ma to wpływu na jakość dźwięku.

Czy tak w istocie jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.